• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Гібриди цукрових буряків, стійкі до кореневих гнилей

Гібриди цукрових буряків, стійкі до кореневих гнилей

Вегетаційний період 2019 ріку був складним для буряководів України. Перед агрономами та технологами багатьох цукрово-бурячних холдингів та фермерських господарств постала проблема сильного ураження рослин хворобами листкового апарату та гнилями коренеплодів. Церкоспороз пошкоджував листкову поверхню цукрових буряків велетенськими масивами, площа яких сягала розмірів господарств, районів, областей та географічних регіонів. Ураження не можливо було стримати навіть 5-ти, а подекуди й 7-ми разовими фунгіцидними обробками. Панування хвороб асиміляційного апарату призвело до значного недобору врожаю. Водночас, у багатьох господарствах, коренеплоди потерпали від натиску гнилей.
Після проведення порівняльної оцінки гібридів цукрових буряків різних селекційних компаній, щодо їх стійкості до гнилей коренеплоду, наші агрономи-консультанти у різних областях України, встановили середній відсоток ураження коренеплодів селекційних компаній Хіллесхьог та Марібо Сід гнилями (див. табл.):

Табл. Середній відсоток ураження коренеплодів гнилями
НАЗВА ГІБРИДА ОРИГІНАТОР СЕРЕДНЄ УРАЖЕННЯ ГНИЛЯМИ, %
Аскета Хіллесхьог 0,0
Протекта Хіллесхьог 0,0
Монсан Хіллесхьог 1,6
Атак Хіллесхьог 1,6
СИ Белана Хіллесхьог 1,9
Малібу Хіллесхьог 2,7
СИ Марвін Хіллесхьог 3,2
Карлтон Марібо Сід 5,7
Лімозіне Марібо Сід 6,1
Окка Хіллесхьог 6,3
Хеліта Хіллесхьог 6,8
Норікум Марібо Сід 7,2
Фронтера Марібо Сід 7,6
Борута Хіллесхьог 7,7
Лаудата Марібо Сід 7,7
Сілента Марібо Сід 10,3
Моллі Хіллесхьог 11,1

Гібриди інших селекційних компаній на більшості облікових площ (демонстраційні та промислові посіви) мали ураження гнилями понад 10%, а на окремих полях і до 40% від загальної кількості коренеплодів.

Виходячи з даних обставин, можна зробити висновок, що гібриди селекції Hilleshog є найбільш стійкими до кореневих гнилей цукрових буряків. Підтвердженням цього є гібриди Аскета та Протекта, у посівах яких у межах різних бурякосіючих регіонів України не було виявлено жодного ураженого гнилями коренеплода.


Менеджер з розвитку продуктів «ЕРІДОН» 
ЯКУСИК Михайло Михайлович |
(095)-285-28-72

Де придбати?

6 ms. PHP memory: 2097152 (526784)