• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Ефективне використання азоту з ґрунту та добрив

Ефективне використання азоту з ґрунту та добрив

Питання ефективного споживання азоту з внесених добрив та ґрунту при відновленні вегетації озимої пшениці та озимого ріпаку хвилює більшість сільськогосподарських підприємств на початку весни. Основне питання: як дати з точки зору економіки агровиробництва прийнятну норму азотних добрив та отримати максимальний ефект?

За загальноприйнятим розрахунком на формування 1 тонни озимої пшениці сільськогосподарські виробники вносять від 10 до 25 кг азотних добрив залежно від умов зволоження, темпів наростання температур у весняний період, особливостей різних азотних добрив, які застосовуються. Якщо на кількість вологи та погодні умови агровиробник не впливає, то аргументоване використання конкретних видів та кількості добрив є абсолютно можливим та досяжним. 

Найбільш ефективним азотним добривом для ранньовесняного відновлення вегетації озимих культур є карбамід-аміачна суміш (КАС) марок 28, 30 або 32. Для максимізації споживання азоту з даного виду добрива та доведення коефіцієнта використання азоту до 80% найбільш ефективним є додавання до КАС нового рідкого добрива Тіосульфат амонію (ТАС) у нормі 10-15% від норми КАС по фізичній нормі застосування.

Для створення 100 кг готової суміші КАС+ТАС використовується 90 кг карбамід-аміачної суміші та 10 кг Тіосульфату амонію.

Наступним кроком у підвищенні ефективності азотних добрив навесні є позакореневе внесення рідкого комплексного добрива Розалік B, Mo, S у нормі 1,0 л/га на посівах озимого ріпаку у фазу повної розетки листя. В зазначеному виді добрив, разом з бором (88 г/л), вноситься сірка та молібден, які покращують насичення рослин азотом, стимулюють трансформацію нітратної форми азоту в амонійну, прискорюють ріст вегетативної маси та закриття поля листовою поверхнею культури.

На озимій пшениці з метою покращення кущіння, швидкого закриття міжрядь рослинами культури, покращеного споживання азоту з ґрунту рекомендуємо у фазу повного кущіння вносити позакореневе рідке комплексне добриво Розалік Mg, Mn, N, S у нормі 2,0-3,0 л/га.

Бажаємо всім гарної перезимівлі озимих зернових колосових і ріпаку, високої ефективності азотних добрив навесні та високих і сталих врожаїв з продуктами від компанії «Ерідон»!


Менеджер з розвитку продуктів для мінерального живлення рослин
СУВОРОВ Микита Олексійович |
 (050)-410-16-14

Де придбати?

19 ms. PHP memory: 2097152 (521400)