Фунгіциди на озимих зернових. Осінь

У цьому році «бабине літо» надзвичайно довге по часу та продовжується, згідно метеопрогнозу до 20.11.2019, тому с/г виробникам варто провести обстеження посівів озимих культур на ураження хворобами та наявність шкідників, особливо тих, що посіяні в ранні терміни.  Зокрема, було виявлено посіви озимого ячменю, який заражений темно-бурою плямистістю, ринхоспоріозом та гельмінтоспоріозом.

  • Темно-бура плямистість (Bipolaris sorokiniana) – хвороба проявляється на листках у вигляді жовто-бурих плям, які витягнуті вздовж листка. Зберігаються збудники на рослинних рештках, зерні у вигляді міцелію та конідій. Теплий сухий ґрунт сприяє первинному зараженню сходів. Розвиток хвороби проходить за t °C +2 до +30 (оптимум +16-20 °C). Уражені рослини зменшують загальну і продуктивну кущистість, на них утворюється менше первинних і вторинних коренів. Недобір урожаю зерна при сильному розвитку хвороби може досягати 30-40%.
  • Ринхоспоріоз – облямівкова плямистість (Rhynchosporium graminicola) – хвороба проявляється на листках  у вигляді сіро-зелених плям, які швидко збільшуються і набувають неправильної форми. Спочатку плями водянисті, пізніше вони підсихають у центрі стають світлими з темно-бурою облямівкою. Розвиток хвороби проходить за t °C +2 до +30 (оптимум +16-20 °C). Втрати від хвороби за ураження посівів складають до 15% і більше, крім того погіршується якість зерна.
  • Гельмінтоспоріоз – сітчаста плямистість (Drechslera teres) – хвороба проявляється на листках у вигляді бурих овальних плям із великою кількістю поперечних і поздовжніх рисок, які створюють візерунок сітки. Джерелом інфекції можуть бути міцелій, склероції та конідії, які зберігаються на рослинних рештках і зерні. Навесні може утворюватися сумчаста стадія у вигляді перитеціїв із сумками та сумкоспорами, які є додатковим джерелом первинної інфекції. Розвиток хвороби проходить за t °C +2 до +30  сприятливі для споруляції умови настають при вологій і теплій погоді — температура від +5 °С до +35 °С.  (оптимум +16-20 °C). Уражені рослини зменшують загальну і продуктивну кущистість, на них утворюється менше первинних і вторинних коренів. Недобір урожаю зерна при сильному розвитку хвороби може досягати 30-50%.

НАШІ РЕКОМЕНДАЦІЇ (ВВСН 12-25) 

Якщо в посівах зернових прогресують септоріоз або плямистості на ячмені, то оптимальним рішенням буде застосування Вето, к.е. (пропіконазол 250 г/л) – 0,5 л/га

Також можливий варіант їх поєднання. Високорозчинний ципроконазол швидко проникає у листки та захищає їх, не даючи можливості переходити хворобі на вищий ярус. Цей прийом є порівняно бюджетним та ефективним для захисту молодих рослин. 

Для підготовки рослин до понижених температур та покращення їх перезимівлі доцільне використання препарату АміноАлексін (P2О5 (оксид фосфору): 30% K2О; (оксид калію): 20%; амінокислоти: 4%) у нормі 0,5-0,7 л/га, який діє як фунгіцид, мікродобриво та біостимулятор – підвищує стійкість рослин до стресових умов, впливає на посилений ріст коренів.

Гарних Вам врожаїв!                 


Менеджер з агрономічних питань «ЕРІДОН» 
ПАЛЯНИЦЯ Василь Олександрович |
(050)-381-35-48

Де придбати?

26 ms. PHP memory: 2097152 (908248)