• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Зміна погодних умов та їх вплив на озиму пшеницю

Зміна погодних умов та їх вплив на озиму пшеницю

Позитивна температура останніх днів жовтня сприяє активному росту та розвитку озимих культур пізніх строків посіву. Основна проблема у центральних регіонах країни – відсутність вологи в кореневому шарі. На минулому тижні були зафіксовані значні зниження температур, а на даний момент пройшли дощі.

У першій половині листопада очікується підвищення середньодобової температури до +10-12 ℃, а у другій половині місяця розпочинаються стабільно низькі температури із заморозками в нічний період. Тому, враховуючи зазначені вище погодно-кліматичні умови та стан розвитку озимої пшениці в даний період, який є критичним щодо умов перезимівлі та формування генеративних органів рослини, рекомендуємо скористатись періодом теплих температур для проведення обробок посівів фунгіцидом з метою контролю борошнистої роси.  

На даний час посіви озимої пшениці  перебувають в фазі 2-3 листків (BBCH 12-13), і в переважній більшості ослаблені, тому через брак вологи ґрунтове мінеральне живлення малоефективне.  Доцільніше скористатися даним періодом із сприятливим температурним режимом та провести заходи спрямовані на покращення і створення сприятливих умов для стимулювання розвитку генеративних органів, покращення перезимівлі озимих культур. В цьому допоможе обробка позакореневими добривами та рістрегулюючими препаратами.

Багато господарств у цей час проводять обробки посівів озимих проти падалиці соняшника та зимуючих бур’янів, а також для контролю наявних хвороб та цикадок. 
ПОСІВИ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ РЕКОМЕНДУЄМО ОБРОБИТИ ОДНІЄЮ ІЗ ВКАЗАНИХ СХЕМ (В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД СТАНУ ПОСІВІВ):

  • У ФАЗІ 2-3 ЛИСТКІВ (ВВСН 12-13):

Розалік Zn, P, N, S (2 л/га) + Грейнурон, ВГ (0,025 кг/га) + Голдер Супер 500, КС (0,5 л/га) + Еванс, КЕ (0,15 л/га) + Терра-Сорб Комплекс (1 л/га) + Сіліксан 106 (0,1 л/га)

  • У ФАЗІ 3-5 (ВВСН 13-15):

з метою стимулювання продуктивного кущення в осінній період та розвиток кореневої системи 
Розалік РК+МЕ (2 л/га) + Грейнурон, ВГ (0,025 кг/га) + Вето, КЕ (0,5 л/га) + Еванс, КЕ (0,15 л/га) + Міллерплекс (0,5 л/га)  

Ми повинні намагатися якнайкраще підготувати посіви озимих культур до перезимівлі. Тому витрати, спрямовані на створення більш сприятливих умов перезимівлі та збереження посівів, обов’язково повернуться Вам відповідним врожаєм!


Менеджер з агрономічних питань «ЕРІДОН» 
ГРИГОРЕНКО Ярослав Вікторович |
 (095)-280-02-79  

Де придбати?

15 ms. PHP memory: 2097152 (522560)