• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Весняні обробітки та стан 13 гібридів озимого ріпаку на CROPSTAGE у ПП «Євросем», Київська область

Весняні обробітки та стан 13 гібридів озимого ріпаку на CROPSTAGE у ПП «Євросем», Київська область

Нещодавно ми розповідали про стан посівів озимого ріпаку у ТОВ "ПКЗ Агро" та ТОВ "Агрофірма Іскра", а сьогодні оглянемо стан посівів ріпаку у господарстві ПП "Євросем", землі якого зосереджені на півдні Бориспільського району, Київської області. Тут було висіяно 13 гібридів озимого ріпаку від компаній DSV, Limagrain та бренду Dekalb

Перше підживлення ріпаку було проведено 19.03.2022, по мерзло-талому ґрунту: КАС 200 кг/га + Thio-sul® 30 кг/га

Thio-Sul®  (розчин тіосульфату амонію) - інноваційне рідке азотно-сірчане добриво від бельгійської компанії Tessenderlo Kerley. Це добриво з властивостями інгібітора, яке збільшує ефективність рідкого добрива КАС (карбамід-аміачна суміш) та покращити майбутні врожаї за рахунок пролонгації азотного та сірчаного живлення кукурудзи.

Друге підживлення було проведене 14.04.2022: КАС 200 кг/га по вегетації, у фазу стеблування. Після повторного внесення КАС (фото 20.04.2022) рослини значно швидше почали нарощувати вегетативну листкову масу, зафіксовано потовщення стінок, бічних пагонів, швидше витягування стебла до бутонізації:

До складу схеми першого весняного обробітку входили засоби захисту рослин, спеціальні та мікродобрива з ад’ювантом, який було проведено 25.04.2022:

  • Букат 500, КС 0,5 л/га - фунгіцид-морфорегулятор для регуляції росту і профілактично-лікувальної дії проти збудників хвороб
  • Еванс 5%, КЕ 0,25 л/га - для запобігання появі шкідників
  • Розалік B 1 л/га - планове внесення бору для запобігання дуплистості, швидкого розвитку
  • МультиМастр 0,16 л/га - мультифункціональний ад'ювант для покращення ефективності препаратів

Пропонуємо переглянути опис стану кожного гібриду 02.05.22 з фотографіями або стан певного гібриду - для цього натисніть на його назву у таблиці:

Гібрид Група стиглості Постачальник
Принц ранньостиглий DSV
Дайнемік середньоранній DSV
Домінатор середньоранній DSV
Тайфун середньоранній DSV
Тігріс середньоранній DSV
Теймптейшн середньостиглий DSV
Далтон середньопізній DSV
Сімплекс КЛ середньопізній DSV
ДК Експеншн середньоранній Dekalb
ДК Імплемент КЛ середньостиглий Dekalb
Александер середньоранній Limagrain
Аспект середньоранній Limagrain
Абсолют середньостиглий Limagrain

 

Принц – станом на 13.04.22 рослини дещо зріджені, стадія розвитку гілкування. Пошкодження шкідниками та наявність хвороб не виявлено, маємо незначне пошкодження нижніх листків низькими температурами. Коренева система сформована добре, при повздовжньому розрізі видно, що корінь щільний, тобто елементів живлення вистачило для гарної перезимівлі. Маємо відростання бічних пагонів. Ріст стебла складає 9-11 см. На 20.04.22 після підживлення КАС спотерігалося активне відростання та ріст стебла 11-12 см. Стан рослин 02.05.22 на фото:

Дайнемік - на момент огляду 13.04.22 рослини перезимували добре, мали гарну вегетативну масу. Пошкодження шкідниками та наявність хвороб не виявлено, присутнє незначне пошкодження нижніх листків внаслідок низьких температур. Стадія розвитку – стеблування. Коренева система сформована добре, при повздовжньому розрізі видно що корінь щільний, відбувалося відростання бічних пагонів. Ріст стебла складає 7-9 см. На 20.04.22 після підживлення КАС спотерігалося активне відростання та ріст стебла 11-12 см. Стан рослин 02.05.22 на фото:

Домінатор – станом на 13.04.22 рослини перезимували добре, зовні маємо гарну вегетативну масу. Пошкодження шкідниками та хворобами не виявлено, на нижніх листках пошкодження низькими температурами. Стадія розвитку стеблування, коренева система розвинена добре. При поздовжньому розрізі помічено невелику дуплистість, тобто незбалансованість азотного живлення або ж нестача бору призвела до формування недостатньої кількості клітин для перезимівлі. Також спостерігається повільне відростання бічних пагонів, імовірно через підмерзання. Ріст стебла маємо 8-9 см. На 20.04.22 після підживлення КАС спотерігалося активне відростання та ріст стебла 11-12 см. Стан рослин 02.05.22 на фото:

Тайфун – станом на 13.04.22 з огляду гібриду спостерігається дещо зріджений посів. Стадія розвитку – стеблування. Пошкодження шкідниками або хвороб не виявлено, незначне пошкодження нижніх листків низькими температурами. Коренева система сформована добре, при повздовжньому розрізі видно що корінь щільний, тобто елементів живлення вистачило для гарної перезимівлі. Маємо повільне відростання бічних пагонів, найімовірніше через низькі температури. Ріст стебла складає 6 см. На 20.04.22 після підживлення КАС спотерігалося активне відростання та ріст стебла 8-9 см. Стан рослин 02.05.22 на фото:

Тігріс – станом на 13.04.22 рослини дещо зріджені, стадія розвитку гілкування. Пошкодження шкідниками та наявність хвороб не виявлено, маємо незначне пошкодження нижніх листків низькими температурами. Коренева система сформована добре, при повздовжньому розрізі видно що корінь щільний, тобто елементів живлення вистачило для гарної перезимівлі. Маємо повільне відростання бічних пагонів. Ріст стебла складає 6-7 см. На 20.04.22 після підживлення КАС спотерігалося активне відростання та ріст стебла 9-10 см. Стан рослин 02.05.22 на фото:

Темптейшн – на момент огляду 13.04.22 рослини добре перезимували, мали гарну вегетативну масу. Стадія розвитку – стеблування. Пошкодження шкідниками та наявність хвороб не виявлено, маємо незначне пошкодження нижніх листків низькими температурами. Коренева система сформована добре, при повздовжньому розрізі видно що корінь щільний, тобто нестачі елементів немає, також можемо бачити утворення бічних бруньок. Ріст стебла складає 8-10 см. На 20.04.22 після підживлення КАС спотерігалося активне відростання та ріст стебла 10-12 см. Стан рослин 02.05.22 на фото:

Сімплекс КЛ – станом на 13.04.22 рослини виглядали дещо зрідженими, на нижніх листках було незначне пошкодження внаслідок низьких температурам, шкідників та хвороб не виявлено. Коренева система сформована добре, при поздовжньому розрізі можемо бачити відростання бічних пагонів, щільність кореня вказує на добру перезимівлю. Ріст стебла складає 5-6 см. На 20.04.22 після та підживлення КАС спотерігалося активне відростання та ріст стебла 8-9 см. Стан рослин 02.05.22 на фото:

Далтон – на момент огляду 13.04.22 рослини добре перезимували, мають гарну вегетативну масу. Стадія розвитку – стеблування. Пошкодження шкідниками та наявність хвороб не виявлено, маємо незначне пошкодження нижніх листків низькими температурами. Коренева система сформована добре, при повздовжньому розрізі видно що корінь щільний, тобто елементів живлення вистачило для гарної перезимівлі, також можемо бачити утворення бічних бруньок. Ріст стебла складає 8-9 см. На 20.04.22 після підживлення КАС спотерігалося активне відростання та ріст стебла 10-11 см. Стан рослин 02.05.22 на фото:

ДК Експеншн – станом на 13.04.22 рослини добре перезимували, хвороб та шкідників не виявлено. На нижніх листках виявлено пошкодження низькими температурами. Стадія розвитку стеблування, коренева система розвинута добре, при поздовжньому розрізі корінь щільний, що вказує на забезпечення поживних елементів для повноцінної перезимівлі. На верхніх листочках помічено фіолетове забарвлення, що вказує блокування надходження фосфору в рослини або може бути пониження температури. Бічні пагони відростають повільно, імовірно через підмерзання, бруньки ростуть повільно або ж відмирають, ріст стебла 8см. На 20.04.22 після підживлення КАС спотерігалося активне відростання та ріст стебла 10-11 см. Стан рослин 02.05.22 на фото:

ДК Імплемент КЛ – станом на 13.04.22 рослини добре перезимували, хвороб та шкідників не виявлено. На нижніх листках пошкодження низькими температурами. Стадія розвитку стеблування, коренева система розвинута добре, при поздовжньому розрізі корінь щільний ,що вказує на забезпеченість поживних елементів. Чітко помітно утворення бічних пагонів з повільним розвитком. Ріст стебла 6 см. На 20.04.22 після підживлення КАС спотерігалося активне відростання та ріст стебла 7-8 см. Стан рослин 02.05.22 на фото:

Александер – станом на 13.04.22 рослини добре перезимували, хвороб та шкідників не виявлено, на нижніх листках - пошкодження низькими температурами. Стадія розвитку стеблування, коренева система розвинута добре, при повздовжньому розрізі бачимо дуплистість кореня, що є ознакою незбалансованого азотного живлення або ж нестачі бору для повноцінного формування кількості клітин. Бічні пагони відростають повільно, імовірно через низькі температури. Ріст стебла 7-8 см. На 20.04.22 підживлення КАС спотерігалося активне відростання та ріст стебла 9 см. Стан рослин 02.05.22 на фото:

Аспект – станом на 13.04.22 стан рослин задовільний, на нижніх листках пошкодження від зниження температур, хвороб і шкідників не виявлено. Стадія розвитку – стеблування. Коренева система сформована добре, при повздовжньому розрізі відмічено незначну дуплистість кореня, що є ознакою незбалансованого азотного живлення або ж нестачі бору для повноцінної перезимівлі. Також погано розвиваються бічні пагони через примерзання, присутнє відмирання бруньок. Ріст стебла 7-8 см. На 20.04.22 після підживлення КАС спотерігалося активне відростання та ріст стебла 10-13 см. Стан рослин 02.05.22 на фото:

Абсолют – станом на 13.04.22 рослини добре перезимували, хвороб та шкідників не виявлено. На нижніх листках пошкодження низькими температурами. Стадія розвитку стеблування, коренева система розвинута добре, при повздовжньому розрізі зафіксовано незначну дуплистість кореня, що є ознакою незбалансованого азотного живлення або ж нестачі бору для повноцінної перезимівлі. Бічні пагони відростають повільно, імовірно через низькі температури. Ріст стебла 8-9 см. На 20.04.22 після підживлення КАС спотерігалося активне відростання та ріст стебла 11-12 см. Стан рослин 02.05.22 на фото:Висновок

Станом на 02.05.22 Темптейшн, Далтон, Дайнемік, Принц, Сімплекс КЛ розвиваються активно, стрімко нарощують вегетативну масу, гарно ростуть бічні пагони. У цей час гібриди Домінатор, Тайфун, Тігріс, Аспект, Абсолют, Александер, ДК Експеншн та ДК Імплемент КЛ зовні і відростанням бічних пагонів повільніше розвиваются, що проявляється як у відростанні бічних пагонів, так і наростанням у цілому. У гібридів Аспект і ДК Експеншн спостерігається повільний ріст бруньок, поодинокі рослини без утворення бічного галуження, на фото можна спостерігати що через пошкодження бруньок (ймовірно низькими температурами) вони не розвиваються і відмирають.

Ріпак знаходиться у стадії бутонізації, чітко видно зелено-жовті бутони, поодинокі бутони вже розкривають квітки. Готуємось до стадії цвітіння. Серед шкідників на поодиноких бутонах спостерігаємо квіткоїда, тому для збереження потенційного врожаю був запланований повторний обробіток до масового цвітіння:

У фазу цвітіння запланований інсектицид, до складу якого входить діюча речовина, яка безпечна для корисної ентомофауни при дотриманні умов внесення.

До нових зустрічей! Слідкуйте за оновленнями!

Де придбати?

35 ms. PHP memory: 2097152 (575312)