• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Порівняння 14 гібридів озимого ріпаку на CROPSTAGE у ДП "Агрофірма Іскра", Черкаська обл.

Порівняння 14 гібридів озимого ріпаку на CROPSTAGE у ДП "Агрофірма Іскра", Черкаська обл.

Нещодавно ми розповідали про стан посівів озимого ріпаку у ТОВ "ПКЗ Агро", а сьогодні оглянемо стан посівів у господарстві ТОВ "Агрофірма Іскра", землі якої зосереджені у Черкаській області, Золотоніському районі. Тут було висіяно 14 гібридів озимого ріпаку від компаній DSV, Limagrain та бренду Dekalb. Огляд посівів був проведений 01 та 09 травня. Пропонуємо переглянути опис стану кожного гібриду з фотографіями або стан певного гібриду - для цього натисніть на його назву у таблиці:

Гібрид Група стиглості Постачальник
Принц ранньостиглий DSV
Дайнемік середньоранній DSV
Домінатор середньоранній DSV
Тайфун середньоранній DSV
Тігріс середньоранній DSV
Теймптейшн середньостиглий DSV
Верітас КЛ середньопізній DSV
Далтон середньопізній DSV
ДК Експеншн середньоранній Dekalb
ДК Імплемент КЛ середньостиглий Dekalb
Александер середньоранній Limagrain
Аспект середньоранній Limagrain
Карлтон КЛ середньоранній Limagrain
Абсолют середньостиглий Limagrain

 

Принц Фаза розвитку BBCH 62 рослини характеризуються помірним розвитком стеблової маси, на момент другого огляду мали 3-4 квітконоских пагони.

Дайнемік Фаза розвитку BBCH 63, активне наростання та гілкування на ранніх етапах забезпечує рослинам динамічний та рівномірний ріст. Відмічено 5-6 гілок з високою кількістю квіток, основна частина з яких зібрана у верхній частині рослини.

Домінатор Фаза розвитку BBCH 62, масив характеризувався найвищою гомогенністю за висотою, мав інтенсивно цвітуче основне стебло та формує 5-6 квітконосних пагони на достатньо коротких гілочках. Візуально виглядає як найбільше біомасовий.

Тайфун Фаза розвитку BBCH 62, потужна рослина з достатньо пролонгованим цвітінням, що на момент огляду сформувала 3-4 квітконосних пагони і продовжує формувати нові.

Тігріс Фаза розвитку BBCH 63, рослини мають інтенсивний початковий ріст, швидке проходження основних фенологічних фаз та дуже раннім цвітінням формує 5-6 квітконосних пагонів майже повністю вкритих квітками.

Темптейшн Фаза розвитку BBCH 65, рослини мають швидкий старт та висоту вище середньої, чітко сформований стручковий шар, активне проходження весняних фенофаз. 6-7 квітконосних пагони.

Далтон Фаза розвитку BBCH 60, рослини мають середню висоту стебла, проте на момент огляду на цьому гібриді був відмічений найкращий розвиток листкової маси. Не зважаючи на посіченість пластинки рослина повністю притінила ґрунт під собою, 4-5 квітконосних пагони на достатньо довгих гілочках


Верітас КЛ Фаза розвитку BBCH 60-61, рослини достатньо пізно розпочали перехід з вегетативних до репродуктивних стадій, що може мати вирішальне значення при поверненні весняних морозів - коли ранні гібриди абортують стручки на центральному стеблі

ДК Експеншн Фаза розвитку BBCH 60-61, рослини характеризуються помірним розвитком стеблової маси, при цьому бокові пагони знаходились майже на одному рівні з центральним стеблом, 3-4 квітконосних пагони.

ДК Імплемент КЛ Фаза розвитку BBCH 65, рослини характеризуються високим стеблом та дуже раннім цвітінням, формує 5-6 квітконосних пагонів майже повністю вкритих квітками. Попри раннє цвітіння на головному стеблі не відмічене абортування ранніх стручків.

 

Александер - Фаза розвитку BBCH 61, на момент огляду мали середню висоту росту і розвитку, при цьому бокові пагони знаходились майже на одному рівні з центральним стеблом, 3-4 квітконоских пагони.

Аспект Фаза розвитку BBCH 62, характеризуються помірним розвитком стеблової маси, при цьому бокові пагони на достатньо коротеньких ніжках з  яскраво домінуючим центральним стеблом, 3-4 квітконосних пагони.

 

Карлтон КЛ BBSH 61, характеризується помірним цвітінням з видовженням нижніх порядків гілок до верхніх ярусів, формує 5-6 квітконосних пагонів

Абсолют - Фаза розвитку BBCH 62, рослини на момент огляду мали значну висоту стебла (на рівні вище середного), 4-5 квітконосних пагони,  відмічений добрий ріст нижньої частини стебла.

Через пізнє повернення приморозків на частині ранніх гібридів помічена абортація стручків з центрального пагону, що ймовірно може призвести до недобору урожайності. Гібриди Дайнемік та ДК Імплемент КЛ відзначились масовим та інтенсивним цвітінням, що може бути вирішальним у контролі шкідників - такі гібриди орієнтовно будуть цвісти не більше 2 тижнів, відповідно може вистачити одного застосування інсектицидів по цвітінню (у разі відсутності в цей період надмірної кількості шкідників). Ряд гібридів навпаки відзначений пізнім та довгим цвітінням, що потребуватиме двох або більше інсектицидних обробок.

Де придбати?

12 ms. PHP memory: 2097152 (538040)