• Агроінфо
 • Агропомічник
 • Порівняння 11 гібридів озимого ріпаку на CROPSTAGE у ТОВ "ПКЗ Агро"

Порівняння 11 гібридів озимого ріпаку на CROPSTAGE у ТОВ "ПКЗ Агро"

Нещодавно ми розповідали про стан посівів озимої пшениці у ТОВ "ПКЗ Агро", а сьогодні повертаємося у це господарство, щоб розповісти про поточний стан посівів озимого ріпаку. Нагадаємо, що підприємство розташоване на Полтавщині, у Пирятинському районі. Тут було висіяно 11 гібридів озимого ріпаку від компаній DSV, Limagrain та бренду Dekalb.

Мінеральне живлення

 • Внесення восени: КАС під лущення стерні 100 кг/га;
 • При посіві: РОСАФЕРТ NPK 12-24-12 120 кг/га;
 • 1-ше весняне підживлення: КАС 250 кг/га + Thio-Sul® (розчин тіосульфату амонію) 30 кг/га;
 • 2-ге весняне підживлення: КАС 220 кг/га.

Thio-Sul®  (розчин тіосульфату амонію) - інноваційне рідке азотно-сірчане добриво від бельгійської компанії Tessenderlo Kerley. Це добриво з властивостями інгібітора, яке збільшує ефективність рідкого добрива КАС (карбамід-аміачна суміш) та покращити майбутні врожаї за рахунок пролонгації азотного та сірчаного живлення кукурудзи.

Огляд посівів був проведений 26 квітня. Пропонуємо переглянути опис стану кожного гібриду з фотографіями або стан певного гібриду - для цього натисніть на його назву у таблиці:

Гібрид Група стиглості Постачальник
Дайнемік середньоранній DSV
Домінатор середньоранній DSV
Тігріс середньоранній DSV
Теймптейшн середньостиглий DSV
Далтон середньопізній DSV
Сімплекс КЛ середньопізній DSV
ДК Експеншн середньоранній Dekalb
ДК Імплемент КЛ середньостиглий Dekalb
Астроном середньоранній Limagrain
Аспект середньоранній Limagrain
Абсолют середньостиглий Limagrain

 

Дайнемік - Станом на 26.04.2022 озимий ріпак перебуває у фазі бутонізації, густота стояння 296 тис/га, висота центрального пагона 25-30 см. Присутня невелика дуплистість. На даний час ріпак виглядає відмінно, має розвинену кореневу систему та сильну вегетативну масу. Гібрид має високу польову толерантність до основних хвороб: вертицильозу, циліндроспоріозу та фомозу, що особливо важливо в умовах зростання насичення культури у короткоротаційних сівозмінах.

Домінатор - Станом на 26.04.2022 гібрид озимого ріпаку перебуває у фазі бутонізації, густота стояння 280 тис/га, висота центрального пагона 20-25 см. У гібрида відсутня дуплистість, розвинена коренева маса та сильна вегетативна маса. Стан гібрида - відмінний. Гібрид має високу польову толерантність до основних хвороб.

Тігріс - Станом на 26.04.2022 озимий ріпак перебуває у фазі бутонізації, густота стояння 297 тис/га, висота центрального пагона 25-30 см. Гібрид має сильну і розвинену кореневу систему та вегетативну масу. Дуплистість практично відсутня. Стан гібрида відмінний.

Темптейшн - Станом на 26.04.2022 гібрид озимого ріпаку перебуває у фазі бутонізації, густота стояння 284 тис/га, висота центрального стебла 25-30 см. Загалом стан гібриду відмінний, хоча і є дуплистість. При цьому у нього гарно розвинена коренева система та сильна вегетативна маса. Толерантний до низьких температур у період бутонізації.

Далтон - Станом на 26.04.2022 гібрид озимого ріпаку перебуває у фазі бутонізації, густота стояння 290 тис/га, висота центрального пагона 25-30 см. Незважаючи на дуплистість гібрид має розвинену кореневу систему та сильну вегетативну масу. Стан посіву на даний час на відмінно. Гібрид має потужну кореневу систему та ефективно засвоює азот з ґрунту. 

Сімплекс КЛ - Станом на 26.04.2022 озимий ріпак перебуває у фазі бутонізації, густота стояння 280 тис/га, висота центрального пагона 25-35 см. У гібрида добре розвинена коренева система та вегетативна маса. Дуплистість майже відсутня. Загалом стан даного гібрида на полі чудовий. Помірний розвиток стебла у весняний період максимально оберігає рослини від повернення пізніх приморозків

ДК Експеншн - Станом на 26.04.2022 гібрид озимого ріпаку перебуває у фазі бутонізації, висота центрального пагона 25-30 см. Густота стояння 285 тис/га. На даний момент гібрид має добре розвинену вегетативну масу та кореневу систему. Як бачимо із фото у ріпака є невелика дуплистість. Із зими ріпак вийшов у доброму стані, що говорить про стійкість до несприятливих умов перезимівлі.

ДК Імплемент КЛ - Станом на 26.04.2022 Озимий ріпак перебуває у фазі бутонізація з висотою центрального пагона в середньому 20-25 см. Густота стояння рослин 300 тис/га. Має сильно розвинену вегетативну масу та кореневу систему. Відбувається наростання бічних пагонів. Практично відсутня дуплистість. Озимий ріпак перезимував добре і на момент огляду перебуває у відмінному стані.

Астроном - Станом на 26.04.2022 озимий ріпак перебуває у фазі бутонізації, висота пагона 20-30 см, густота стояння 305 тис/га. Загалом ріпак у гарному стані і має сильну вегетативну масу, розвинену кореневу систему. У гібрида присутня невелика дуплистість (див. фото). Загальний вигляд - відмінний.

Аспект - Станом на 26.04.2022 ріпак озимий перебуває у фазі бутонізації, висота центрального пагону 20-25 см, густота стояння 280 тис/га. Ріпак гарно перезимував і на момент огляду має сильну вегетативну масу та розвинену кореневу систему. Присутня невелика дуплистість, загалом посів виглядає на відмінно.

Абсолют - Станом на 26.04.2022 ріпак перебуває у фазі бутонізації, густота стояння рослин 290 тис/га, висота центрального пагону 20-25 см. Вегетативна маса даного гібриду сильна, коренева система розвинена, присутня невелика дуплистість. Загальний стан гібриду відмінний.

Висновок

Станом на 26.04.2022 всі гібриди озимого ріпаку перебувають у фазі бутонізації. Усі гібриди ріпаку прекрасно перезимували, відновили вегетацію і на даний час перебувають у гарному стані. Усі вони мають сильну вегетативну масу та розвинену кореневу систему, відбувається інтенсивне наростання центрального пагона.

При огляді посівів спостерігалася невелика дуплистість та спостерігалися перші шкідники, тому було прийнято рішення про першу пестицидну обробку комбінацією препаратів (виконано 28.04): Розалік B 1 л/га + Інстрайкер, КЕ 0,25 л/га + Букат 500, КС 1 л/га + МультиМастр 0,16 л/гаСпрей-Ейд Комплекс 0,06 л/гаБлек Джек, КС 2 л/гаРозалік (Mg Mn S N) 2 л/га

 • Розалік В - збільшує еластичність тканин і відповідно зменшує розтріскування стебел, кореневої шийки (дуплистість);
 • Інстрайкер, КЕ - інсектицид для боротьби із основними шкідниками;
 • Букат 500, КС - сприяє вкороченню і зміцненню стебла, що запобігає виляганню; стимулюванню гілкування для збільшення кількості стручків на рослині та більш одночасному цвітінню ріпаку й відповідно рівномірнішому терміну дозрівання культури;
 • МультиМастр - мультифункціональний ад'ювант;
 • Спрей-Ейд Комплекс - 0,06 л/га кондиціонер води, який покращує сумісність препаратів;
 • Блек Джек для інтенсивного розвитку кореневої системи на ранніх етапах;
 • Розалік (Mg Mn S N)  дозляє рослинам збільшити засвоєння азоту та фосфору з грунту та оптимізує живлення марганцем та магнієм. 

Вже незабаром ми повернемося на це поле і підготуємо новий огляд! Слідкуйте за нашими оновленнями!

Де придбати?

11 ms. PHP memory: 2097152 (538336)