• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Порівняння 11 сортів озимої пшениці після виходу з зими на CROPSTAGE у ПП «Євросем», Київська область

Порівняння 11 сортів озимої пшениці після виходу з зими на CROPSTAGE у ПП «Євросем», Київська область

У кінці квітня ми розповідали про стан посівів озимої пшениці у Житомирській та Полтавській областях. Сьогодні ми публікуємо огляд посіву озимої пшениці, який був зроблений 20 квітня у ПП "Євросем". Землі господарства зосереджені на півдні Бориспільського району, Київської області. Пропонуємо переглянути опис стану кожного сорту з фотографіями або стан певного сорту - для цього натисніть на його назву у таблиці:

Сорт Група стиглості Оригінатор
Алтіго ранній Limagrain
Андрада ранній Viterra SEED
Балітус ранній SAATBAU
СН Комбін ранній DSV
Аспект ранній DSV
Артіст середньоранній DSV
Нордіка середньоранній Limagrain
Футурум середньоранній Secobra
Патрас середньостиглий DSV
Продуцент середньостиглий DSV
Самурай середньостиглий DSV

 

Алтіго – станом на 20.04.22 рослини знаходяться у гарному стані, фіксуємо стадію розвитку головне стебло і одне стебло кущення, відбувається розвиток вторинної кореневої системи. На нижніх листочках помітно незначне пошкодження морозами.

Андрада – станом на 20.04.22 спостерігаємо добре наростання вегетативної маси, листочки широкі, витягнуті. Викопавши рослини, зафіксували головне стебло і два-три стебла кущення, чітко видно утворення вторинної кореневої системи. Нижні листочки також мають пошкодження морозами.

Балітус – станом на 20.04.22 зовні сорт виглядає дещо слабшим, викопавши рослини з ґрунту фіксуємо, що цей сорт практично не має додаткових стебел кущення. Це означає, що йому не вистачило днів вегетації для кущення. Розпочалося утворення вторинної кореневої системи, є пошкодження нижніх листочків морозами.

СН Комбін – станом на 20.04.22 за результатами візуального огляду стан задовільний, стадія розвитку головне стебло і два стебла кущення, поодинокі рослини взагалі без стебел кущення. Маємо розвинену вторинну кореневу систему. На нижніх листочках спостерігаємо незначне пошкодження морозами.

Аспект – станом на 20.04.22 візуально рослини перебувають у задовільному стані, кущення слабке, стадія розвитку головне стебло і одне стебло кущення, повільне утворення вторинної кореневої системи. На нижніх листочках також бачимо пошкодження морозами.

Артіст – станом на 20.04.22 візуально сорт виглядає слабким, але при детальному огляді рослин помітна краща кустистість. Стадія розвитку - наявність головного стебла і двох стебел кущення, спостерігаємо утворення вторинної кореневої системи. На нижніх листочках – пошкодження морозами. 

Нордіка – станом на 20.04.22 стан посіву добрий, забарвлення листочків світло-зелене, сорт виділяється з поміж інших. Стадія розвитку: головне стебло, два стебла кущення, активний розвиток вторинної кореневої системи. На нижніх листочках фіксуємо незначне пошкодження морозами.

Футурум – на момент огляду 20.04.22 рослини мають задовільний стан, але після розкопування ґрунту бачимо головне стебло і один-два стебла кущення, проте вторинна коренева система розвивається повільно. Рослини мають незначне пошкодження морозами на нижніх листочках.

Патрас – станом на 20.04.22 стан рослин добрий, на нижніх листках маємо ознаки пошкодження морозами. Стадія розвитку наявність головного стебла і одного стебла кущення. Спостерігається наростання вторинної кореневої системи.

Продуцент – станом на 20.04.22 сорт виглядає слабко, після розкопування ґрунту спостерігаємо головне стебло і одне стебло кущення. Присутнє пошкодження нижніх листочків морозами, відбувається утворення вторинної кореневої системи.

Самурай – станом на 20.04.22 зовнішній вигляд задовільний, викопавши рослини фіксуємо стадію розвитку головне стебло і два-три стебла кущення, нижні листочки також пошкоджені морозами. Відбувається утворення вторинної кореневої системи.

Враховуючи складні погодно-кліматичні умови осені 2021 року і, як наслідок, слабкий розвиток усіх сортів (при вході в зиму було лише два листочки). Процес кущення здебільшого розпочався навесні і кращі з сортів мають 2-3 стебла кущення: Андрада, Самурай, Артіст, СН Комбін, Нордіка. Сорти Патрас, Аспект, Алтіго, Продуцент, Футурум мають 1-2 стебла кущення, а у сорту Балітус на дату огляду зафіксовано дуже слабке або відсутнє кущення. Вже незабаром ми проведемо наступний огляд і зможемо порівняти розвиток рослин на цьому полі.

Залишайтесь з нами - попереду багато цікавого!

Де придбати?

15 ms. PHP memory: 2097152 (530568)