• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Порівняння 12 сортів озимої пшениці після виходу з зими на CROPSTAGE у ПСП «Україна», Житомирська область

Порівняння 12 сортів озимої пшениці після виходу з зими на CROPSTAGE у ПСП «Україна», Житомирська область

Пропонуємо оглянути стан посіву сортів озимої пшениці на CROPSTAGE у ПСП "Україна". Господарство знаходиться у півненно-західній частині Житомирської області, а частина полів розміщена вже у Київській області. Для випробування були висіяні більшість сортів з портфоліо насіння озимої пшениці від компанії "Ерідон". Після відновлення вегетації навесні було проведено два огляди: 23 березня та 12 квітня. За цей період загальний стан рослин значно покращився, хоча складні умови осені внесли свої корективи. Перегляньте опис стану кожного сорту з фотографією або стан лише певного сорту - для цього натисніть на його назву у таблиці:

Сорт Група стиглості Оригінатор
Алтіго ранній Limagrain
Андрада ранній Viterra SEED
Балітус ранній SAATBAU
СН Комбін ранній DSV
Аспект ранній DSV
Артіст середньоранній DSV
Меморі середньоранній Secobra
Нордіка середньоранній Limagrain
Футурум середньоранній Secobra
Патрас середньостиглий DSV
Продуцент середньостиглий DSV
Самурай середньостиглий DSV

 

Алтіго - густота рослин на момент огляду 23.03.22: 4,2 млн/га. Стан рослин задовільний, усі рослини що зійшли з осені живі, але мають досить сильний прояв нестачі фосфору (рослини мають досить сильний антоціановий відтінок). Також на всіх рослинах присутнє пошкодження морозом у зимово-весняний період. Приблизно у 15 % рослин є вже друге стебло, решта рослин знаходяться у фазі утворення другого пагона. Станом на 12.04.22 рослини розкустились, всередньому по три пагони, йде активне наростання вторинної кореневої системи. Фітосанітарний стан посіву досить добрий, на відмерлих частинках листків присутнє ураження септоріозом.

Андрада - густота рослин на момент огляду 23.03.22: 3,6 млн/га. Стан рослин незадовільний, усі рослини мають три листки. Переважна більшість рослин мають ознаки пошкодження морозами, а також досить сильний візуальний прояв нестачі фосфору. Рослини мають досить слабку кореневу систему. Станом на 12.04.22 стан рослин значно покращився, вони  розкустились, та мають в середньому 3-4 пагони. Стан за один місяць змінився з незадовільного до доброго, візуально рослини здорові, активно ростуть та формують вторинну кореневу систему.

Балітус – густота рослин станом на 23.03.22: 4,4 млн/га. Сорт при виході з зими мав досить гарний стан, у переважній більшості рослин вже було по одному додатковому пагону, можна відзначити швидкий весняний вегетативний старт. Рослини мають незначні пошкодження вегетативної маси морозами. Станом на 12.04.22 рослини цього сорту мають 2-3 пагони та знаходяться у 29-30 фазі по ВВСН. Активно наростає вегетативна частина, є незначні прояви септоріозу листя на окремих рослинах.

СН Комбін - густота рослин на момент огляду 23.03.22: 4,3 млн/га. Стан рослин задовільний, всі рослини що зійшли з осені живі, але мають досить сильний прояв нестачі фосфору (рослини мають досить сильний антоціановий відтінок), на усіх рослинах присутнє пошкодження морозом у зимово-весняний період. Рослин знаходяться у фазі початку кущення. Станом на 12.04.22 рослини цього сорту мають 3-4 пагони та знаходяться у 29-30 фазі по ВВСН. Активно наростає вегетативна частина, є незначні прояви септоріозу листя.

Аспект – густота рослин на момент огляду 23.03.22: 4,3 млн/га. Стан рослин задовільний, усі рослини що зійшли з осені живі, на усіх рослинах присутнє пошкодження морозом у зимово-весняний період. Приблизно  20 % рослин вже має друге стебло, решта рослин знаходяться у фазі утворення другого пагона. Станом на 12.04.22 рослини розкустились, всередньому по три пагони, та йде активне наростання вторинної кореневої системи. Фітосанітарний стан посіву досить добрий.

Артіст – густота на момент огляду 23.03.22: 4,2 млн/га. Стан рослин задовільний, фаза розвитку - початок кущення. Відмічене незначне пошкодження листків морозами (підмерзання країв листків). Початок відростання вторинної кореневої системи. Станом на 12.04.22 року сорт розкустився, має в переважній більшості рослин 2-3 пагони та гарно розвинену кореневу систему.

Меморі – густота рослин станом на 23.03.22: 4,3 млн/га. Сорт вийшов із зими у фазі активного кущення та вже мав 2-3 пагони, одним з перших серед усіх досліджуваних сортів розпочав утворювати вторинну кореневу систему. Листовий апарат має незначні пошкодження морозами, у переважній більшості перші два (найстарші) листки. Станом на 12.04.22 рослини докущуються та мають у середньому по 4 пагони, активно йде наростання вторинної кориневої системи. Посів даного сорту знаходиться у гарному фітосанітарному стані.

Нордіка - густота рослин на момент огляду 23.03.22: 3,8 млн/га. Стан рослин незадовільний, усі рослини мають три листки, відновлення вегетації проходить досить повільно. Переважна більшість рослин мають ознаки пошкодження морозами. Рослини мають досить слабку кореневу систему. Станом на 12.04.22 стан рослин значно покращився, вони досить гарно розкустились та мають 4-6 пагонів. Стан за один місяць змінився з незадовільного до досить доброго, візуально рослини здорові, активно ростуть та формують вторинну кореневу систему.

Футурум – густота рослин станом на 23.03.22: 4,2 млн/га. На момент огляду рослини перебували у фазі 4 листків та мали візуальні пошкодження частини листового апарату морозом. У даного сорту відмічена дуже гарно розвинена первинна коренева система з великою кількістю кореневих волосків. Рослини знаходяться у фазі кущення. Станом на 02.04.22 рослини даного сорту перебувають у фазі кущення, мають в середньому по 4 пагони, активно нарощують кореневу систему.

Патрас – густота на момент огляду 23.03.22: 4,4 млн/га. Поле з рослинами, візуально має досить гарний вигляд, окремі рослини мають незначні пошкодження морозами. Фаза розвитку, 3-4 листки, розпочинає відростання вторинна коренева система, рослини перебувають у фазі початку кущення. Станом на 12.04.22, рослини мають 3-4 пагони та активно нарощують кориневу систему. На старіших листках, які мали пошкодження від морозів є прояви септоріозу, але в незначній кількості.

Продуцент – густота рослин на момент огляду 23.03.22: 4,4 млн/га. Рослини перебували у фазі 3-4 листки, початок кущення (подекуди вже видно перші пагони кущення). Рослини що перезимували мали досить гарно розвинену первинну кореневу систему, чого не спостерігалось з осені. Практично усі рослини мали незначні пошкодження листового апарату морозами. Станом на 12.04.22 даний сорт активно докущується та має на даному етапі 4-5 пагонів, активно нарощує вторинну кореневу систему.

Самурай – густота рослин на момент огляду 23.03.22: 3,7 млн/га. Стан рослин незадовільний, усі рослини мають три листки, відновлення вегетації проходить досить повільно. Усі рослини мають ознаки пошкодження морозами. Рослини мають досить слабку кореневу систему. Станом на 12.04.22 стан рослин значно покращився, вони докустились, та мають 3-5 пагонів, характерною ознакою є те, що з поміж інших сортів озимої пшениці, у сорту Самурай найбільш активно розвивається вторинна коренева система. Стан за один місяць змінився з незадовільного до досить доброго, візуально рослини здорові, активно ростуть та докущуються.

Через складні погодно-кліматичні умови минулої осені при вході в зиму всі представлені сорти були слабкими. При відновленні весняної вегетації у доброму стані перебували наступні сорти: Артіст, Патрас, Футурум, Меморі, Балітус. Ці сорти на період проведення перших обліків 23.02 та 23.03.22р мали досить гарний вигляд на фоні решти сортів, що знаходяться у випробуванні:

Пізний посіви (попередник соняшник) та суха осінь зумовили сходи пшениці у кінці зими-на початку весни. Посіви знаходяться у стресовому стані, фаза розвитку 3-5 листків – фаза кущення. Враховуючи холодну, суху весну озима пшениця погано формує вторинну кореневу систему, що негативно впливає на її продуктивне кущення та засвоєння елементів живлення з ґрунту. Для кращого розвитку кореневої системи необхідно допомогти рослині «швидким» фосфором шляхом внесення через листовий апарат. У нашому випадку це суміш Розалік (Zn P N S) 2 л/га + Розасоль 15-45-10+ME 3 кг/га + БлекДжек 0,5 л/га.

Вже незабаром ми повернемося з новим звітом та результатами внесення. Слідкуйте за нашими новинами!

Де придбати?

13 ms. PHP memory: 2097152 (538296)