• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Захист рослин озимого ріпаку від несприятливих погодних факторів навесні

Захист рослин озимого ріпаку від несприятливих погодних факторів навесні

Нестабільна весняна погода з частими температурними піками до +20°С та не менш частими температурними мінімумами нижче +5°С дуже яскраво позначається на ростових процесах, які відбуваються у рослинах озимого ріпаку. Відновлення рослин після періоду зимового спокою відрізняється у залежності від генетичної основи гібридів. Для гібридів, які рано «стартують» є проблема пошкодження рослин весняними зворотними приморозками. Зазвичай до них відносяться гібриди інтенсивного типу з високими вимогами до всіх елементів технології (вчасність посіву, удобрення, хімічний захист). Наслідками є пошкодження вегетативних бруньок у прикореневій частині стебла. Результатом є сильне зниження продуктивності рослин, недобір врожаю господарством та непродуктивна витрата коштів на азотні добрива та засоби захисту рослин.

Рішенням, яке може знівелювати негативний вплив погодних умов на генетичний потенціал гібридів з раннім стартом відновлення навесні є застосування продуктів:

Інша ситуація у полі виникає при вирощуванні гібридів екстенсивного типу, які не потребують великих витрат на добрива та хімічний захист. Характерною рисою даної генетики є повільні темпи відновлення вегетації навесні, істотне відставання у фазах розвитку порівняно з інтенсивними гібридами, нижчий рівень врожайності. Плюсом вирощування даних гібридів є можливість зекономити на виробничих витратах та у певному значення «страховка» від «невиповнення» насіння у стручках. Звісно ж, відставання у розвитку даних рослин «захищає» вегетативні бруньки та точку росту від пошкодження морозом.

Найбільш ефективним рішенням для стимулювання необхідних ростових процесів у рослин цього типу генетики є застосування рідких добрив:

Бажаємо всім високих та стабільних урожаїв озимого ріпаку! 


Заступник керівника Відділу технологічної підтримки «ЕРІДОН» 
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович |
(050)-373-95-24

Де придбати?

8 ms. PHP memory: 2097152 (522504)