• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Порівняння 12 сортів озимої пшениці після виходу з зими на CROPSTAGE у ТОВ «ПКЗ-Агро», Полтавська область

Порівняння 12 сортів озимої пшениці після виходу з зими на CROPSTAGE у ТОВ «ПКЗ-Агро», Полтавська область

Нещодавно ми розповідали про стан посівів озимої пшениці у Житомирській області, а зараз пропонуємо ознайомитися із результатами виходу з зими 12 сортів озимої пшениці на Полтавщині. Посів розміщений у ТОВ "ПКЗ Агро", що знаходиться у Пирятинському районі. 

Мінеральне живлення

  • Перед посівом: КАС під передпосівний обробіток 100 кг/га;
  • При посіві: РОСАФЕРТ NPK 15-15-15 100 кг/га;
  • 1-ше весняне підживлення: Аміачна селітра 150 кг/га;
  • 2-ге весняне підживлення: КАС 180 кг/га + Thio-Sul® (розчин тіосульфату амонію) 20 кг/га.

Thio-Sul®  (розчин тіосульфату амонію) - інноваційне рідке азотно-сірчане добриво від бельгійської компанії Tessenderlo Kerley. Це добриво з властивостями інгібітора, яке збільшує ефективність рідкого добрива КАС (карбамід-аміачна суміш) та покращити майбутні врожаї за рахунок пролонгації азотного та сірчаного живлення кукурудзи.

Огляд посівів був проведений 22 квітня. Перегляньте опис стану кожного сорту з фотографіями або стан певного сорту - для цього натисніть на його назву у таблиці:

Сорт Група стиглості Оригінатор
Алтіго ранній Limagrain
Андрада ранній Viterra SEED
Балітус ранній SAATBAU
СН Комбін ранній DSV
Аспект ранній DSV
Артіст середньоранній DSV
Меморі середньоранній Secobra
Нордіка середньоранній Limagrain
Футурум середньоранній Secobra
Патрас середньостиглий DSV
Продуцент середньостиглий DSV
Самурай середньостиглий DSV

 

Алтіго Станом на 22.04.2022 сорт Алтіго перебуває у фазі повне кущення і має 3-4 пагони. Пшениця озима прекрасно вийшла із зими і на даний час формує одну з кращих вегетативних мас. Сорт ранній, що зумовлює сильну вегетативну масу, адже раніше. Сорт морозостійкий та добре переніс несприятливі умови перезимівлі, йде інтенсивне наростання кореневої системи.

Андрада Станом на 22.04.2022 сорт пшениці озимої Андрада перебуває у фазі повне кущення і має 3-4 пагони. Пшениця озима прекрасно вийшла із зими має сильну вегетативну масу та формує вторинну кореневу систему. Сорт ранньостиглий, стартує раніше, чим і зумовлює добре розвинену вегетативну масу. Також стійкий до несприятливих умов перезимівлі та морозостійкий, загибель рослин у процесі перезимівлі відсутня.

Балітус Станом на 22.04.2022 озима пшениця перебуває у фазі середина кущення і має 2 повноцінні пагони. Пшениця прекрасно вийшла із зими, що говорить про її морозостійкість та стійкість до несприятливих погодних умов. На даний час йде інтенсивне наростання вегетативної маси, має сильні, міцні пагони, формується вторинна коренева система.

СН Комбін Станом на 22.04.2022 СН Комбін перебуває у фазі повне кущення і має 3-4 пагони. На момент огляду сорт є одним із кращих у випробуванні та має сильну вегетативну масу. Так як сорт ранній, пшениця озима стартує рано і завдяки цьому знаходиться у дуже гарному стані. Має гарну морозостійкість. Спотерігається інтенсивне наростання вторинної кореневої системи.

Аспект Станом на 22.04.2022 пшениця прекрасно вийшла із зими і перебуває у фазі повного кущення. Відмічаємо інтенсивне наростання вегетативної маси та активне утворення вторинної кореневої системи весною. Сорт є одним із кращих на полі по розвитку листової маси, що говорить про хорошу стійкість сорту до несприятливих погодних умов та гарну морозостійкість. Ранній сорт, Аспект, має потужний старт на весні, що і пояснює його успіхи на цьому полі.

Артіст Станом на 22.04.2022 рослини перебувають у фазі середина кущення, має 2 пагони. Артіст добре вийшов із зими та ідеально зберіг листостеблову масу, формує вторинну кореневу систему. Так як сорт середньоранній, він раніше стартував із настанням весни, що і пояснює добре розвинену вегетативну масу. Відмічено високу стійкість до кореневих гнилей. Висока холодостійкість забезпечила можливість активно рости і розвиватись навіть при низьких температурах весною.

Меморі Станом на 22.04.2022 пшениця перебуває у фазі середина - кінець кущення, 2-3 пагони. Сорт Меморі добре вийшов із зими, що говорить про гарну морозостійкість. На даний час іде інтенсивне наростання вегетативної маси і формується вторинна коренева система. Слід відмітити, що сорт виглядає добре, але є зауваження до пагонів. На даному сорті пагони слабші, хоча вегетативна маса добре розвинена. Це може бути наслідком впливу несприятливих умов у процесі переземівлі.

Нордіка Станом на 22.04.2022 пшениця озима перебуває у фазі повне кущення і має 3-4 повноцінних пагони. Після виходу з зими розвиток даного сорту дещо відрізняється від інших сортів. Він розкущений, але має слабше розвинену вегетативну масу і тонші пагони. Проте відслідковуємо одну з переваг даного сорту - морозостійкість. Не було помічено випадання рослин, хоча несприятливі погодні умови в процесі перезимівлі значно їх ослабили.

Футурум Станом на 22.04.2022 Футурум перебуває у фазі повне кущення і має 3-5 пагонів. Сорт найкраще вийшов із зими, що говорить про надзвичайну морозостійкість. На даному сорті спостерігається найбільша кількість пагонів, а також одна з найкраще розвинена вегетативна маса. Сорт середньоранній, що і зумовлює інтенсивний старт на весні. Однією з особливостей сорту є невебагливість до умов вирощування, що і визначає його кращий розвиток.

Патрас Станом на 22.04.2022 посів перебуває у фазі середина-кінець кущення, сформовано 2 повноцінних пагони. Сорт нормально вийшов із зими, нарощує вегетативну масу і формує вторинну кориневу систему. Хороший вихід із зими говорить про високу холодостійкість сорту. Це дало можливість активно рости і розвиватись при низьких температурах навесні. Сорт має еталонну стійкість до снігової плісняви. 

Продуцент Станом на 22.04.2022 пшениця озима перебуває у фазі середина кущення 2 повноцінних пагони. Пшениця добре перезимувала, що говорить про морозостійкість сорту - листостеблова маса добре збрежена. Але слід відмітити, що в порівнянні з іншими сортами має слабшу вегетативну масу: тонші, слабіші пагони. Це може бути пов'язано з тим, що цей сорт є середньостиглим і пізніше стартує. Ймовірно, повпливали на посів і несприятливі погодні умови під час перезимівлі. Зафіксована висока стійкість до основних хвороб весною.

Самурай Станом на 22.04.2022 озима пшениця перебуває у фазі повне кущення. Незважаючи на пізній посів пшениця повністю відкущилася та перебуває у гарному стані. Проходить інтенсивне наростання вегетативної маси, яка добре збереглася і активне формування вторинної кореневої системи. Цей сорт також є одним із кращих за підсумками виходу з зими, що означає хорошу морозостійкість та стійкість сорту до несприятливих погодних умов у процесі перезимівлі.

Станом на 22.04.2022 року на полі господарства ТОВ «ПКЗ Агро» можемо зробити наступний висновок - найкраще вийшли із зими і, відповідно, перебувають у відмінному стані три сорти: Самурай, Аспект та Футурум. Усі вони повністю розкустилися, мають сильну вегетативну масу, фіксуємо інтенсивне наростання вторинної кореневої системи. Дещо по іншому виглядають посіви сорту Нордіка, але ми розуміємо, що це тільки відновлення вегетаційного періоду. Продовжуємо спостереження!

Слідкуйте за нашими оновленнями! До зустрічі!

Де придбати?

11 ms. PHP memory: 2097152 (538480)