• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Результати використання спеціальних добрив та мікродобрив у 2020 році

Результати використання спеціальних добрив та мікродобрив у 2020 році

Наприкінці року багатьом з нас потрібно отримати ключову інформацію – як спрацювали продукти на фоні посушливого та складного 2020 року, щоб прийняти вірні рішення для закупівель у наступному році. Особливо це стосується добрив, як основних, так і позакореневих.

Основний сумнів аграріїв полягав у тому, чи варто застосовувати добрива на фоні нестачі вологи у ґрунті та зменшення середньої врожайності з гектара посівної площі. І загалом – чи окупалися інвестиції по удобренню прибавками врожаю у скрутних аграрних умовах 2020 року?

Так, висока ефективність застосування всі марок добрив Rosier, а це Rosafert, Rosaliq, Rosasol спостерігалась у Вінницькій, Волинській Житомирський, Одеській, Київський, Харківській, Львівській та Тернопільській областях. У середньому затрати на спеціальні добрива окупалися прибавкою врожаю у співвідношеннях від 1:3 до 1:7. Добрива були ефективні і в умовах нестачі вологи і в умовах її надлишку. Тільки у посушливих умовах прибавка була нижче.

Розалік (Zn, P, N, S) при сумісному використанні з біостимулятором Блек Джек на озимій пшениці сорту СН Комбін в умовах Південного Сходу України забезпечив приріст врожаю на 2,2 ц/га. Тоді як в умовах більш північних регіонів на аналогічному сорті прибавка становила 0,5 т/га від одноразового внесення у фазу кущіння. На ячмінях сортів Гуллівер та Себастьян прибавка врожаю від одноразового внесення продуктів Розалік (Zn, P, N, S) + Блек Джек в умовах Київської області становила 0,4 т/га.

У складних умовах Центральної України при застосуванні комбінації Розалік (B, Mo, S) + Розалік (В) 2 рази по 1 л/га врожай ріпаку становив 2,77 т/га, тоді як в умовах Західної України врожайність від аналогічного позакореневого підживлення становила 3,9 т/га. У Центральній України на ріпаку озимому комбінація БлекДжек + Розалік (B, Mo, S) забезпечила врожай на рівні 3,8 т/га. На контрольному варіанті врожайність була на рівні 3,4 т/га

Застосування позакореневого підживлення набором продуктів Розасоль 15-45-10+МЕ + Розасоль 18-18-18+МЕ у Центральній Україні на пшениці сорту Колоніа забезпечила врожайність на рівні 6,8 т/га, тоді як одноразове внесення Розалік (РК+МЕ) на сорті Кубус7,2 т/га. В аналогічних умовах внесення Розасоль 15-45-10+МЕ + Розасоль 18-18-18+МЕ на озимій пшениці Десамо забезпечило прибавку врожаю на рівні 0,45 т/га. В умовах Східної України одноразове внесення продукту Блек Джек збільшило врожайність порівняно з контролем на 0,64 т/га.

Цікавим для господарств, які вирощують горох може бути дослід з використанням продукту Розалік (B, Mo, S) у нормі 2,0 л/га в умовах сухого Південного Сходу. Прибавка у заліковій вазі від одноразового внесення становила 0,62 т/га.

Ефективними рішеннями для збільшення врожайності було використання продуктів Преміант Дельта Кальцій, Преміант Омега та Міллерплекс. У 2020 році в умовах Центральної та Східної України середня прибавка врожаю на озимій пшениці по цим продуктам була у межах від 0,5 до 0,8 т/га. Основними сортами на яких були отримані результати – Смуглянка та Меморі. Детальніше про добрива Премиант читайте у статті.

Стосовно застосування преміальних гранульованих продуктів Росаферт NPK ситуація наступна: у Вінницькій області пшениця сорту Колоніа на фоні припосівного внесення Росаферт NPK 12-24-12 була отримана врожайність 5,7 т/га. В умовах більш східних областей озима пшениця сортів Атей та Аматус на фоні припосівного внесення добрива Росаферт NPK 15-15-15 були отримані врожайності 6,7 та 5,3 т/га відповідно. На сусідніх полях без застосування добрив Росаферт врожайності були на рівні 6,2 і 5,0 т/га відповідно.

У агрономічній спільноті багато точиться розмов про ефективність добрив та суму діючих речовин в них. Так у виробничому досліді на соняшнику гібриді Ізіда в умовах Східної України, де порівнювались продукти Росаферт NPK 15-15-15 та Нітроамофоска 16-16-16 при однаковій нормі 120 кг/га, прибавка на користь преміального продукту склала - 2,5 ц/га. Дані досліди зайвий раз демонструють, що при плануванні системи застосування добрив варто звертати увагу не тільки на концентрацію ключового елементу живлення, але і на загальну ефективність продукту. Крім того, у списку виробничих дослідів застосування як позакореневих добрив Rosier, так і спеціальних гранульованих добрив Росаферт NPK демонстрували гарну окупність та були ефективні.

Бажаємо Вам міцного здоров'я, щоб приймати зважені та агрономічно правильні рішення задля високої ефективності Вашого агробізнесу!


Менеджер з розвитку продуктів для мінерального живлення рослин
СУВОРОВ Микита Олексійович |
 (050)-410-16-14

Де придбати?

11 ms. PHP memory: 2097152 (525304)