День поля Ерідон та DSV на Черкащині
Дата публікації: 24 червня 2019
Переглянуло: 128 осiб
- Область:ЧеркаськаДата проведення:12 червня 2019Тематика:озима пшениця, озимий ріпакОрганізатор:Ерідон та DSVНазва господарства:селекційно-дослідна станція ДСВ
12.06.2019 був проведений черговий польовий семінар компаній "Ерідон" та DSV. Були представлені досягнення селекції, нові та вже відомі сорти озимої пшениці та гібриди озимого ріпаку від компанії DSV, технологія та важливі технологічні моменти вирощування цих культур від компанії "Ерідон".
Семінар проведений на базі селекційно-дослідної станції ДСВ у с. Дубіївка, Черкаська обл. Захід відвідали менеджери регіональних підрозділів з Чернігівської, Сумської та Полтавської областей разом з клієнтами.
Матраєв Володимир, менеджер з агрономічних питань компанії "Ерідон" доповів про ексклюзивні продукти в технології вирощування озимих культур в осінній період, зокрема пшениці. Спеціаліст звернув увагу на значення кислотності ґрунту і доступності елементів живлення для рослин та представив дієвий інструмент для вирішення цієї проблеми - вапнякове добриво AtriGran, висвітлив важливе значення сірки у живленні рослин і розповів про лінійку сірковмісних добрив, що поставляє компанія "Ерідон" - Салетросан і Тіосульфат амонію. Були представлені, антистресанти, стимулятори на основі амінокислот і біологічно-активних речовин для обробки насіння і рослин – Терра-Сорб Фоліар, Терра-Сорб Комплекс, АміноАлексин, Міллерплекс, Блек Джек, Келпак, Ерайз. Система удобрення на основі добрив ROSAFERT. Для обробки насіння від шкідників та хвороб були запропоновані Інітер та Дивіденд Стар.
Коваленко Олександр, менеджер із розвитку продуктів компанії DSV розповів про процес створення сортів озимої пшениці для отримання гарних врожаїв в різних умовах та охарактеризував лінійки сортів по потенціалу весняного кущення. Були висвітлені основні технологічні моменти осіннього періоду вегетації, попередники та їх характеристика, терміни посіву та підготовка ґрунту. Спеціаліст наголосив на тому, що глибина заробки насіння повинна бути не більше 2-3 см і описав її вплив на формування кореневої системи і наступний ріст.
Наступною темою був озимий ріпак. Так, у Великобританії встановили новий Світовий рекорд із урожайності озимого ріпаку селекції DSV - 7,01 т/га. Були висвітлені основні фактори впливу на урожайність ріпаку, невиконання яких у повній мірі веде до зниження урожайності (у %-му відношенні). Була надана характеристика динаміки наростання біомаси, структури розвитку рослин ріпаку і вимог до температурного режиму по стадіях розвитку (ВВСН). Детально були обговорені питання обробітку ґрунту, обробки насіння, посіву. Ранні посіви на дослідній станціїї врожайніші, ніж пізні (строки посіву 28.07-16.09) - головне, щоб була волога. Було відмічено, що навіть слабкі рослини ріпаку можуть дати високу урожайність – особливості росту і розвитку рослин ріпаку залежать від удобрення.
Головний технологічний момент – це внесення рістрегуляторів, але вирішальним є перше внесення рістрегуляторів з осені у фазу 3-5 справжніх листків.
Детально ознайомилися з сортами озимої пшениці та гібридами озимого ріпаку від DSV у полі: