• Агроінфо
 • Агропомічник
 • Результати застосування Thio-Sul® (розчин тіосульфату амонію) у 2021 році

Результати застосування Thio-Sul® (розчин тіосульфату амонію) у 2021 році

Три роки тому компанія «Ерідон» презентувала на українському ринку інноваційне добриво від бельгійської компанії Tessenderlo Kerley – рідке азотно-сірчане добриво Thio-Sul® (розчин тіосульфату амонію) з властивостями інгібітора. Більше інформації за посиланням.

Завдяки перевіреній часом та виробничою практикою в США формулі, тіосульфат амонію Thio-Sul® має низку важливих технологічних особливостей, які допомагають ефективніше використовувати азотні добрива, водночас збагачуючи їх сіркою, тим самим підвищуючи дохідність з кожного гектара.

 1. Першою технологічною перевагою Thio-Sul® є допомога господарствам у запобіганні погіршенню товарних характеристик карбамід-аміачної суміші під час зберігання впродовж зимового періоду. Так, в умовах подорожчання основних сировинних ресурсів 2021–2022 рр. аграрії мають можливість придбати КАС восени, не переплачувати за це добриво навесні та зберегти карбамід-аміачну суміш від погіршення якісних показників упродовж зимового зберігання за допомогою Thio-Sul®. Додавання Thio-Sul® суттєво зменшує температуру кристалізації КАС, що дає змогу зберігати суміш протягом холодних періодів. Навесні готову суміш можна заливати в обприскувач та в оптимальні для господарства терміни проводити перші підживлення озимих культур азотом.
 2. Додатковою технологічною перевагою є ідеальне змішування Thio-Sul® із КАС завдяки однаковій густині. Суміш залишається стабільною та не випадає в осад упродовж усього періоду зберігання.
 3. З основних агрономічних переваг Thio-Sul® слід відзначити здатність пролонгувати азоту з КАС, забезпечувати рослини азотом та сіркою у найвідповідальніші періоди вегетації. Оптимальним є внесення такої суміші по мерзлоталому ґрунту та в початкові періоди вегетації культури. Суміш Thio-Sul® із КАС забезпечує культури азотом і сіркою, сприяє рівномірному та якісному цвітінню, покращує запилення квіточок і формування зав’язі, посилює процеси формування врожаю та збільшення маси 1000 зерен (насінин).
 4. Азот потрібен рослині у меншій кількості на початку вегетації, а здебільшого – в період, коли формується врожай. Особливо це стосується високопротеїнових культур, таких як пшениця, кукурудза та соя. Період максимального споживання азоту відрізняється залежно від культури. Наприклад, у кукурудзи цей період припадає на викидання волоті, в озимого ріпаку – у фазу цвітіння, в озимої пшениці – на початок виходу в трубку та колосіння, а в сої – у фазу появи першого бобу та інтенсивного росту бобів. Thio-Sul® допомагає рослинам отримати азот саме в той період, коли він їм потрібний, що позитивно впливає на якісні та кількісні показники врожаю.
 5. Добрива у загальновиробничих витратах на гектар становлять близько 20–25%, а у сучасних умовах цей відсоток може значно збільшитися. Thio-Sul®, з одного боку, забезпечує формування високих урожаїв, а з іншого – допомагає ефективніше використовувати добрива та збільшувати економічну складову інвестицій у систему їх застосування.
 6. Сірка є одним із найважливіших елементів у живленні рослин та незамінним компонентом амінокислот, що входить у структуру білка. Саме тому, без сірки неможливе формування білкових сполук. Унікальність Thio-Sul® полягає в тому, що при його внесенні рослини отримають пролонговане сірчане живлення та відразу дві форми сірки, при цьому показник pH ґрунту залишається незмінним, на противагу сульфату амонію, який, як і більшість сірковмісних добрив, сильно закислює ґрунт та має у своєму складі сірку лише в сульфатній формі. Це особливо актуально на кислих ґрунтах Північної та Північно-Західної України. Саме тому, Thio-Sul® є найкращою альтернативою внесення сульфату амонію та рідким добривом з найбільшою концентрацією сірки у своєму складі.
 7. Внесення Thio-Sul® не пригнічує активність ферментів та мікроорганізмів, а завдяки активному тіосульфату відбувається вивільнення зв’язаних мікро та макроелементів із ґрунту, таких як залізо (Fe) та фосфор (P).

Виробничий досвід застосування Thio-Sul® у 2021 році продемонстрував наступні результати:

 • ТОВ «ПКЗ-Агро» (Полтавська область, Пирятинський район)
  Контроль (без Thio-Sul®) Варіант (з Thio-Sul®)
Озимий ріпак 3,3 т/га 3,9 т/га
Озима пшениця 6,0 т/га 6,5 т/га
Кукурудза 8,0 т/га 9 т/га

Норма застосування у господарстві Thio-Sul® складала 40 кг/га в суміші з 200 кг/га КАС-32 при внесенні по мерзлоталому ґрунту та 30 кг/га Thio-Sul® + 150 кг/га КАС-32 при внесенні у фазу кущіння на озимій пшениці та видовження стебла на ріпаку. На посівах кукурудзи норма Thio-Sul® (розчин тіосульфату амонію) становила 30 кг/га при нормі КАС-32 – 250 кг/га. Важливо відзначити, що в умовах багатого на атмосферні опади 2021 року в переважній частині України питання ефективного використання азоту відігравало велику роль у забезпеченні ефективності кожного кілограма діючої речовини добрива.

При достатньому зволоженні деструкція пожнивних решток відбувається інтенсивніше. Це пов’язано з більшою активністю ґрунтових мікроорганізмів, для яких азот із внесених мінеральних добрив є «паливом» для процесів розкладу лігніну та формування модифікованих органічних сполук – гумусоподібних речовин. Цей процес дуже важливий для формування родючості ґрунту в довготривалій перспективі (10–50 років), але в найближчій перспективі (1 рік) у сучасних умовах агровиробництва має значення кількість азоту, яку рослини зможуть поглинути саме в рік внесення добрива та сформувати врожай.

 • ПСП «Дружба» (Полтавська область, с. Семенівка)
  Контроль (без Thio-Sul®) Варіант (з Thio-Sul®)
Озимий ріпак 3,6 т/га 4,0 т/га
Озима пшениця 6,0 т/га 6,5 т/га

На озимий ріпак та озиму пшеницю Thio-Sul® застосовувався в нормі 12 кг/га в суміші з КАС-32 120 кг/га.

 • ПРАТ НВО «Чернігівеліткартопля» (Чернігівська область, смт Седнів)
  Контроль (без Thio-Sul®) Варіант (з Thio-Sul®)
Кукурудза 9,0 т/га 10,0 т/га

На Чернігівщині Thio-Sul® вносили у нормі 20 кг/га + КАС-32 100 кг/га під культивацію перед посівом кукурудзи.

Як видно з отриманих результатів, Thio-Sul® продемонстрував високу ефективність в умовах багатого на вологу 2021 року.

Бажаємо всім високих та стабільних урожаїв!


Менеджер з розвитку напряму спеціальні та мікродобрива
СУВОРОВ Микита Олексійович |
 (050)-410-16-14

Де придбати?