• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Порівняння 12 сортів озимої пшениці, їх обробки у травні на CROPSTAGE у ТОВ «ПКЗ Агро», Полтавська область

Порівняння 12 сортів озимої пшениці, їх обробки у травні на CROPSTAGE у ТОВ «ПКЗ Агро», Полтавська область

Від минулої публікації з CROPSTAGE у ТОВ "ПКЗ Агро" минуло трохи більше місяця. За цей час посіви з фази повного кущення (22.04.22) перейшли до фази виходу в трубку (16.05.22). Також було проведено три пестицидні обробки:

1. Перша обробка була проведено 30 квітня у фазу виходу в трубку та мала на меті стимуляцію фотосинтезу для прискорення проходження ростових процесів, захист від бур’янів та, особливо, хвилі проростання падалиці соняшнику, захист під шкідників та розвитку хвороб. ПАР забезпечили надійне розповсюдження та закріплення робочої суміш на поверхні листа для прологування ефективної дії препаратів у часі:

2. Через день, 02 травня було проведене друге внесення:

3. 23 травня була проведена третя обробка озимої пшениці, яка мала на меті захистити від фітопатогенів прапорцевий лист культури та стимулювати розвиток колосових квіток. Застосована бакова суміш препаратів та добрив:

Щоб побачити, як виглядає посів певного сорту станом на 16 травня - натисність на його назву у таблиці:

Сорт Група стиглості Оригінатор
Алтіго ранній Limagrain
Андрада ранній Viterra SEED
Балітус ранній SAATBAU
СН Комбін ранній DSV
Аспект ранній DSV
Артіст середньоранній DSV
Меморі середньоранній Secobra
Нордіка середньоранній Limagrain
Футурум середньоранній Secobra
Патрас середньостиглий DSV
Продуцент середньостиглий DSV
Самурай середньостиглий DSV

 

Алтіго Сорт перебуває у фазі вихід в трубку. При огляді виявлено ураження заморозками. Відмічено початковий розвиток хвороб до проведення фунгіцидно-інсектицидної обробки. Після внесення гербіциду Дуофайт, ВГ поле чисте. Загалом посіви цього сорту виглядають на відмінно.

Андрада Сорт перебуває у фазі вихід в трубку. Гербіцид Дуофайт, ВГ спрацював ефективно і по бур'янах і по падалиці соняшника. Загальний стан посівів - відмінний.

Балітус Сорт перебуває у фазі вихід в трубку, має добре розвинену вегетативну масу та кореневу систему. 

СН Комбін Одна з трьох пшениць, яка на даний час виглядає найкраще. Має розвинену кореневу систему та одну з кращих вегетативних мас. Виявлене ураження від заморозків та початкове зараження хворобами. 

Аспект має кращий вигляду порівнянні із посівами сорту Самурай. Має більш розвинену вегетативну масу, посів також пошкоджений заморозком. Гербіцид спрацював на відмінно, засмічення бур'янами відсутнє.

Артіст Можна відзначити, що на цьому сорті відмічається слабше ураження приморозком. Пшениця озима перебуває у фазі вихід в трубку. Так, як і на інших сортах, відмічено прояв хвороб і тому був запланований фунгіцид Азоципер Нео, КС і інсектицид Інстрайкер, КЕ для контролю шкідників. 

Меморі Посіви даного гібриду чисті від бур'янів після спрацювання гербіцидом Дуофайт, ВГ. Озима пшениця має нормальний вигляд і перебуває у фазі вихід у трубку.

Нордіка Станом на сьогодні сорт знаходиться у фазі вихід у трубку. Це сорт виглядав найгірше під час минулого огляду, але станом на зараз сорт продемонстрував свій потенціал.

Футурум Один із кращих сортів на даному полі. Фаза розвитку - вихід в трубку. Має добре розвинену вегетативну масу та кореневу систему. 

Патрас Сорт уражений заморозком та перебуває у фазі вихід у трубку. Спостерігається початковий прояв хвороб. На момент огляду сорту виглядає добре.

Продуцент Сорт перебуває у фазі вихід в трубку. Сорт має розвину вегетативну масу, і на даний час має посередній вигляд на рівні із іншими сортами. Відмічено пошкодження приморозками.

Самурай Сорт знаходиться у фазі вихід в трубку. На сорті виявлено ураження заморозками, кінчики листочків підпалені. 

Станом на 16.05.2022 року на полі господарства ТОВ «ПКЗ Агро» можемо зробити наступний висновок у найкращому стані перебувають сорти: СН Комбін та Футурум. Cтан сорту Нордіка значно покращився за цей період. Продовжуємо спостереження!

Слідкуйте за нашими оновленнями! До зустрічі!

Де придбати?

27 ms. PHP memory: 2097152 (531056)