• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Порівняння 12 сортів озимої пшениці у червні на CROPSTAGE у ДП «Агрофірма Іскра», Черкаська область

Порівняння 12 сортів озимої пшениці у червні на CROPSTAGE у ДП «Агрофірма Іскра», Черкаська область

Нещодавно ми детально описували стан посівів озимої пшениці на Полтавщині, а зараз пропонуємо розглянути, що відбувається з 12-ма сортами озимої пшениці. Посів розміщений у ДП «Агрофірма Іскра», що знаходиться у Золотоніському районі. Огляд посівів був проведений 01 червня. Перегляньте опис стану кожного сорту з фотографіями або стан певного сорту - для цього натисніть на його назву у таблиці:

Сорт Група стиглості Оригінатор
Алтіго ранній Limagrain
Андрада ранній Viterra SEED
Балітус ранній SAATBAU
СН Комбін ранній DSV
Аспект ранній DSV
Артіст середньоранній DSV
Меморі середньоранній Secobra
Нордіка середньоранній Limagrain
Футурум середньоранній Secobra
Патрас середньостиглий DSV
Продуцент середньостиглий DSV
Самурай середньостиглий DSV

Алтіго Станом на 01.06.2022 сорт Алтіго - це ранній та пластичний сорт, що зумовлює продуктивне кущення - 1,5 млн. На сьогодні маємо 5 млн. продуктивних стебел. На полі з даним сортом спостерігається поява перших пиляків.

Андрада Станом на 01.06.2022 на полі з сортом озимої пшениці Андрада через 1 - 2 дні розпочнеться фаза цвітіння. Проблем з системою живлення не спостерігається. Велика-потужна соломина. Розвинений колос на всіх ярусах. Сорт весь час формує потужну кореневу систему. Найкраще використовує вологу та поживні елементи з ґрунту. 

Балітус Станом на 01.06.2022 даний сорт озимої пшениці був висіяний з суперпізніми термінами посіву через пізнє збирання попередника (соняшник). Через неповноцінне кущення маємо не закриті рядки рослинами. Колосок має високу щільність. Потенціал врожаю на середньому рівні, невелика біомаса сорту на даний період розвитку.

СН Комбін Станом на 01.06.2022 Порівняно з Андрадою даний сорт не так швидко засвоює поживні елементи. СН Комбін дуже ранній остистий сорт. Швидкий по проходженню міжфазних періодів. 

Аспект Станом на 01.06.2022 озима пшениця Аспект має на даний момент зелені пиляки. Процес запилення буде відбуватися через тиждень.

Артіст Станом на 01.06.2022 на полі з озимою пшеницею Артіст практично немає підгонів. Всі стебла формують рівномірний колос. Нагадаємо, що це середньостиглий сорт. Спостерігаємо формування невеликої листової маси з гарним щільним і компактним колосом - 17 продуктивних колосків у колосі. У даній кліматичній зоні є лідером врожайності та має найбільший потенціал.

Меморі Станом на 01.06.2022 сорт за показниками росту і розвитку схожий до Патрасу. Середньоранній сорт. Колосок з низькою кількістю уступів та колосків на уступі. Дає кращу класність. Низька стресостійкість. В умовах достатнього зволоження формує гарний потенціал врожаю.

Нордіка Станом на 01.06.2022 бачимо, що нижні колоски не абортують. Сорт озимої пшениці Нордіка найкраще відреагувала на пониженння температури у весняний період. Прапорцевий лист не найбільший. Нагадаємо, що це середньоранній сорт. У колосі 16 продуктивних колосків.  Присутня рання абортація, формує 3 квітки у колоску. Маса 1000 має бути дуже доброю. Одна з найвищих рослин.

Футурум Станом на 01.06.2022 Футурум має широкий прапорцевий лист. Підгон та основний колосок сильно відрізняються від інших сортів озимої пшениці.

Патрас Станом на 01.06.2022 у сорті Патрас візуально видно, що листки значно ширші ніж у Футурума. На листках видно проявлення фізіологічних плямистостей. Щільний колос. 

Продуцент Станом на 01.06.2022 сорт пшениці озимої Продуцент має потужний колос. Може бути одним із найврожайніших сортів. Присутні фізіологічні плямистості на листку. Рік дозволив по максимуму реалізувати потенціал даного сорту пшениці. 

Самурай Станом на 01.06.2022 сорт озимої пшениці Самурай має 3-4 продуктивних стебла. Це середньостиглий сорт компенсаційного типу, який найбільший по біомасі, має високий потенціал та високий коефіцієнт кущення з можливістю докуститись весною.

Станом на 01.06.2022 року на полі господарства ДП «Агрофірма Іскра» можемо зробити наступний висновок – на даний момент білішість сортів озимої пшениці знаходяться у фазі виходу колосу, утворення пиляків для цвітіння. У цей момент важливо звернути увагу на захист рослин від фітопатогенів та шкідників, адже збереження колосу це найголовніший аспект у вирощуванні . Продовжуємо спостереження за появою шкідників і поширенням хвороб колосу!

Слідкуйте за нашими оновленнями! До зустрічі!

Де придбати?

14 ms. PHP memory: 2097152 (530616)