• Агроінфо
 • Агропомічник
 • Підвищуємо продуктивність соняшника із стимулятором Ерайз!

Підвищуємо продуктивність соняшника із стимулятором Ерайз!

Завдяки внутрішній переробці, сприятливій кон'юктурі та дешевшій логістиці вирощування соняшнику не втрачає свою актуальність. Тож, за можливості, виробники збергіють чи навіть збільшують площі під цією культурою.

Одночасно постає питання інвестицій, у першу чергу добрив, на яких цього року здебільшого економили. Далеко не всі можуть дозволити внести повні норми потрібних добрив. Погодні умови також додали клопоту – затяжна, прохолодна й волога весна різко змінилась на досить теплу та посушливу.
Якщо це все проаналізувати, то відповідь очевидна – потрібно працювати над розвитком кореневої системи. Вона дозволить краще засвоїти добрива, навіть зі зменшеною нормою та використати природньо родючість ґрунту. Важливо також, щоб коренева система йшла вглиб, не була «ледащою» - добре зволожений верхній шар до цього спонукатиме.

Досягти цього можна за допомогою стимуляторів. Ті, хто відпрацював стимуляторами по насінню – застосували найдешевший прийом. Якщо ж ви не доробляли насіння – доведеться надолужувати по листку.

На ринку є чимала кількість стимуляторів, але завжди варто обирати спеціалізований стимулятор для розвитку саме кореневої системи. Наступне питання - як обрати серед них такий, щоб дозволить отримати справді гарний результат? Можемо впевнено рекомендувати Ерайз від американської компанії Miller Chemical & Fertilizer. Ця компанія спеціалізується саме на ад’ювантах і стимуляторах росту, тож вони розробили справді потужний стимулятор для обробки насіння та стимуляції кореневої системи на початку вегетації.

Перша ціль, яку поставили собі у компанії – це заміна присутніх на ринку простих екстрактів водоростей. Адже вони мають чимало недоліків – неможливо контролювати їх склад, вміст гормонів та інших біологічно активних речовин. Усе це залежить від місця зростання та умов конкретного року, важко зберегти усі біологічно активні речовини протягом тривалого терміну при зберіганні.

Склад препарату Ерайз

Спеціалісти Miller поєднали селективний екстракт водоростей із цілою низкою синтетичних гормонів, а також додали інші біоактивні речовини. Таким чином отримана композиція поєднала у препараті Ерайз властивості, яких немає жоден аналог. Саме цей стимулятор містить:

 • 0,0032% - синтетичний брассинолід. Брасинолід в Ерайз це перший синтетичний брасинолід сертифікований у США Агенцією із Захисту Довкілля.
 • 0,0010% - гіберелін
 • 0,012% - ауксин та прекурсор ауксинів
 • 0,010% - селективний екстракт водоростей як джерело натуральних цитокінінів (якраз цю групу гормонів і не навчились якісно синтезувати), бетаїнів, манітолу та вуглеводів.
 • 8,8% - запатентована антистресова суміш амінокислот Proactin.
 • 0,5% - цинк для стимуляції в рослинах виробництва амінокислоти триптофану, що є джерелом власних ауксинів рослин.

Така суміш синтетичних гормонів із екстрактами водоростей дозволяє отримати надзвичайно високий, контрольований та стабільний вміст біологічно активних речовин. Що фактично неможливо досягти простим екстрагуванням. Більше про гормони у регуляторах росту рослин читайте за посиланням.

Ерайз є стимулятором для обробки насіннєвого матеріалу, але володіє також двома вираженими функціями при обробці по листку:

 • розвиток кореневої системи
 • зняття стресу для рослин

Розвинена коренева система в майбутньому забезпечує поштовх для кращої бутонізації.

Застосування Ерайз на соняшнику під час вегетації

На соняшнику Ерайз доцільно вносити у фазу від одної пари справжніх листків до чотирьох пар. Рекомендована норма застосування становить 0,8-1,0 л/га.

Особливості застосування з гербіцидами

У випадку, коли постає питання чи вносити Ерайз разом із гербіцидами, то відповідь ТАК! Адже ви отримаєте додаткові переваги. Єдиним виключенням є застосування з гербіцидами з групи імідазолінонів, де краще використовувати чисті амінокислоти фармацевтичної якості, як у Терра-Сорб Фоліар.

На гібридах соняшнику, стійких до сульфонілсечовин та на «класиці» у баковій суміші із гербіцидами Ерайз буде мати чудовий ефект:

 • Кращий розвиток рослин;
 • Зниження пошкоджень культури чи уповільнення росту внаслідок внесення гербіцидів;
 • Стимулювання кореневої системи – доступність глибинної вологи;
 • Оптиміцазія обміну речовин при абіотичних стресах;
 • Більше насінин у кошику = підвищення врожайності.

Вплив стимулятора Ерайз на дію гербіцидів

Сульфонілсечовини мають суттєвий недолік – це повільна швидкість роботи. Також й інші гербіциди можуть недопрацьовувати по бур’янах. Однією із причин можуть бути несприятливі погодні умови, які тримають бур’яни у стані стресу. Коли бур’яни перебувають у стані стресу, то у них призупинений або уповільнений обмін речовин. Тому при гербіцидних обробках по стресованих бур’янах гербіцид гірше засвоюється та повільніше включається в обмін речовин. Коли ж до гербіциду додається Ерайз, він пробуджує бур’яни, підвищуючи інтенсивність обміну речовин. Це дає краще засвоєння гербіцидів та їх швидшу роботу по бур’янах. 

А от у випадку із культурними рослинами, активніший обмін речовин прискорює детоксикацію культури. Ерайз можна застосовувати на соняшнику і після гербіцидних обробок, особливо якщо спостерігаються пошкодження чи пригнічення культури після їх проведення.


Підготовлено за матеріалами компанії Aventro

Автор: Сергій Зубов - представник компанії в Україні

Заступник керівника Відділу технологічної підтримки «ЕРІДОН»  
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович | 
(050)-332-57-89

Де придбати?

7 ms. PHP memory: 2097152 (526504)