Практичні поради по застосуванню добрив ROSALIQ та ROSASOL
Дата публікації: 15 квітня 2024
Переглянуло: 221 осiб
Застосування позакореневих добрив (мікродобрив) не завжди трактується як невід’ємний елемент технології вирощування, а у випадку необхідності в економії на оборотних засобах вони найчастіше першими виключаються з системи застосування добрив.
Зазвичай це пов’язано з нерозумінням ролі позакореневих добрив у формуванні врожаю, відсутності систематичного моніторингу за рівнями врожайностей та продуктовим навантаженням на гектар посівної площі. Такий підхід пов’язаний з меншою контрастністю після внесення позакореневих добрив у порівнянні з яскравими змінами, які відбуваються після внесення засобів захисту рослин (загибель бур’янів та шкодочинних комах, зменшення розповсюдження фітопатогенів).
Якщо ж уважніше підійти до закладки порівняльних польових дослідів із позакореневими добривами і правильно їх застосувати, то приріст врожаю завжди буде статистично значним.
Наводимо перелік перевірених польовою практикою позакореневих підживлень, які завжди дають ефект:
- Розалік (Zn, P, N, S) на кукурудзі у фазу 4-7 листка – стимулювання утворення качану та розвиток кореневої системи;
- Розалік (Mg, Mn, N, S) на соняшнику у фазу 3-4 пари справжніх листків – прискорення проходження рослинами періоду швидкого росту, швидше закриття міжрядь, більш ефективне використання ґрунтової вологи та елементів живлення з ґрунту та добрив;
- Розалік (PK+МЕ) + Розалік (В) на соняшнику у фазу початку формування кошику ("зірочка") – стимулювання процесів росту генеративних органів (квіток) та пролонгування процесу цвітіння та життєдіяльності пилку.
- Розасоль 18-18-18-МЕ на озимій пшениці у фазу кущіння та прапорцевого листа – збільшення концентрації елементів живлення у тканинах рослин (стимулювання «нагодованості рослини»), прискорення всіх ростових процесів (вегетативна маса та корені) та збільшення транспорту продуктів фотосинтезу до колосу.
Усі наведені зміни, які відбуваються у рослинах після застосування добрив ROSALIQ та ROSASOL сприяють збільшенню врожаю та покращенню його якості.
Бажаємо зважених рішень у полі та високих прибутків з кожного гектару посівної площі!
Заступник керівника Відділу технологічної підтримки «ЕРІДОН»
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович | (050)-332-57-89