• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Ранньовесняний інсектицидний захист ріпаку – збереження потенціалу врожайності

Ранньовесняний інсектицидний захист ріпаку – збереження потенціалу врожайності

Посіви озимого ріпаку 2023 року активно вегетують, а в певних регіонах вегетація не припинялася від моменту посіву. Загальний стан обстежених на даний момент посівів у цілому добрий. Сільгоспвиробники готуються до активізації весняно-польових робіт. У тих регіонах, де посіви були в стані спокою, з наростанням добових та денних температур розпочинається активна вегетація культури. Із наростанням температур активізуються й шкідники. У цей період починається літ та відкладання яєць особливо небезпечних видів прихованохоботника. Згадані шкідники можуть знизити майбутній врожай культури на 50% і більше. Певні види прихованохоботників можуть з’являтися при температурі +4…+6°С, тобто вже можуть бути присутні в посівах.

Моніторинг та контроль шкідників озимого ріпаку у весняно-літній період

Для контролю та виявлення прихованохоботників необхідно використовувати жовті чашки-пастки і відслідковувати на регулярній основі заселення посівів даним шкідником. На полі доцільно встановлювати по декілька чашок. Не варто нехтувати моніторингом посівів озимого ріпаку на наявність шкідників, а також потрібно звертати увагу на пошкоджені рослини. Виявлені пошкодження можуть свідчити про наявність шкідників, незважаючи на відсутність їх в жовтих пастках. Від часу заселення посівів прихованохоботниками є не більше 3-5 днів для прийняття рішення та боротьби з ним – до початку відкладання яєць. Важливо здійснити обприскування до початку яйцекладки – цей період є найбільш доцільним та ефективним у боротьбі з зазначеними шкідниками. За умов холодної та довготривалої весни обприскати посіви повторно. На фото зображені наслідки заселення прихоновахоботниками:

Найбільшу загрозу посівам ріпаку в період весняно-літньої вегетації серед шкідників можуть становити:

  • прихованохоботник
  • ріпаковий квіткоїд
  • попелиці
  • оленка волохата
  • ріпаковий пильщик
  • хрестоцвітні блішки

Препарати для інсектицидного захисту посівів озимого ріпаку у весняно-літній період

Для захисту посівів ріпаку від цих шкідників рекомендуємо використовувати наступні препарати:

До вказаного обробітку доцільно додавати фунгіцидний захист препаратами на основі діючої речовини карбендазим (Голдер Супер, КС 0,5 – 1,0 л/га) та флутріафол (Флутрол, КС). Діюча речовина карбендазим ефективна проти тифульозу, білої гнилі, кореневої шийки – «підсушує некрози на рослинах», а флутріафол - проти альтернаріозу та циліндроспоріозу відповідно. Також навесні не варто забувати про внесення бору на посівах ріпаку.

Де придбати?

7 ms. PHP memory: 2097152 (522808)