• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Аклон, КС - гербіцид системної дії для боротьби з дводольними бур'янами у посівах соняшнику

Аклон, КС - гербіцид системної дії для боротьби з дводольними бур'янами у посівах соняшнику

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України у сезоні 2023 року відбулося збільшення посівних площ соняшнику. Незважаючи на складнощі у логістіці та нестабільні ціни на товарний соняшник у цьому році, ця культура залишається однією з ключових для українського агроринку. Цьому сприяє наявність внутрішньої пероробки та збережений експортний потенціал соняшнику, соняшникової олії, шроту та макухи.

Під час вирощування соняшнику необхідно враховувати те, що бурʼяни створюватимуть серйозну конкуренцію за світло, поживні елементи та вологу. Саме тому, необхідно завчасно подбати про надійний захист посівів соняшнику від сегетальної рослинності. У 2023 році компанія «Ерідон» представляє потужний гербіцид від компанії Sharda - Аклон, КС з діючою речовиною аклоніфен, 600 г/л.

Опис препарату

Аклон, КС належить до групи дифенілетерових гербіцидів, які порушують синтез хлорофілу у бур’янів. Діюча речовина аклоніфен поглинається колеоптилем, гіпокотилем та сім’ядолями, але не кореневою системою, і переміщується до меристемних тканин рослин бур’янів. Аклоніфен призводить до накопичення в рослині фітону, який інгібує синтез хлорофілу та інших фотосинтетично активних пігментів. Дія гербіциду Аклон, КС проявляється у знебарвленні проростаючих та молодих рослин бур’янів (припинення процесу фотосинтезу), внаслідок чого їх ріст припиняється і через 2–3 тижні вони гинуть.

Аклон, КС - це гербіцид системної дії, що контролює дводольні бур’яни на посівах соняшнику. Завдяки новому механізму дії, препарат здатен боротися з проблемними бурʼянами, у т.ч. стійкими до триазинів:

  • види лободи
  • види гірчаків
  • види щириці
  • хрестоцвіті.

Застосування препарату Аклон, КС

Унікальність продукту полягає в його «гнучкості», адже він може застосовуватись як ґрунтово (обприскування ґрунту після посіву до сходів культури), так і в страхових схемах захисту соняшнику (обприскування у фазі 2–4 справжніх листків культури, тобто у ранні фази розвитку бур’янів). Варто зауважити, що при післясходовому застосуванні гербіциду Аклон, КС на соняшнику, не рекомендується робити суміші з будь-якими баковими партнерами (засобами захисту рослин, ПАР, мікродобривами). Аклон, КС не проявляє фітотоксичну дію до культурних рослин при дотриманні регламентів застосування, також відсутня резистентність бур’янів до даного продукту.

Обприскування оптимально проводити при температурі повітря в межах від +15 до +25 °С, найкраща ефективність препарату проявляється під час сприятливих умов для проростання бур’янів, а саме вологому верхньому шарі ґрунту. При ґрунтовому застосуванні умовами ефективності препарату є його внесення у дрібнокомкуватий ґрунт, щоб гербіцид міг розподілитись максимально рівномірно з утворенням захисного екрану. Загортання у ґрунт препарат не потребує.

Гербіцид повільно переміщається по профілю ґрунту навіть під час опадів. Світло не має сильного впливу на стабільність діючої речовини. Аклон, КС гарний баковий партнер для гербіцидів з хімічного класу хлорацетамідів, наприклад, гербіциду Тайгедер, КЕ. Діючі речовини препаратів ідеально доповнюють одна одну і як наслідок значно розширюється спектр дії бакової суміші препаратів.

Міжнародний досвід застосування Аклон, КС

У 2020 та 2021 роках компанія Sharda Cropchem проводила польові дослідження, щодо визначення біологічної ефективності даного продукту на соняшнику у країнах ЄС, а саме у Німеччині, Чехії, Польщі та Румунії.

За результатами досліджень, при однократному внесенні препарату досходово або у фазі 2-4 листків культури, спостерігалась відмінна дія препарату проти вищезгаданих видів бурʼянів.

При мінімальних нормах витрати препарату (3 л/га досходово або 1 л/га у фазі 2-4 справжніх листків культури) ефективність проти бурʼянів становила 92-95%, а при максимальних нормах витрати (6 л/га досходово або 2 л/га у фазі 2-4 справжніх листків культури – 99-100%. Ці дослідження продемонстрували однаково високу ефективність препарату Аклон, КС, як і еталонні продукти з даною діючою речовиною. Наразі цей препарат зареєстровано у Німеччині, Франції, Ірландії, Португалії, а також у країнах Балтії, де він вже користується шаленим попитом.

Цьогоріч українські агровиробники також отримали можливості випробувати препарат у посівах соняшнику в Україні. Для замовлення необхідно звернутися до найближчого підрозділу «Ерідон»


За маріалами «Шарда Кропхем», агроном-консультант Олена Кравець

Де придбати?

6 ms. PHP memory: 2097152 (526136)