• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Збільшення маси 1000 насінин та ваги насіння з колосу озимої пшениці

Збільшення маси 1000 насінин та ваги насіння з колосу озимої пшениці

Період розвитку: кінець цвітіння – молочна стиглість (ВВСН 69-71)

Основні заходи по забезпеченню мінерального живлення та формування врожаю:

Ефективним способом збільшення маси 1000 насінин та ваги насіння з колосу озимої пшениці є позакореневе живлення азотними добривами. Дієвим є застосування водорозчинних добрив на основі амідної форми азоту (карбаміду). Найбільш розповсюдженим азот-вмісним добривом для позакореневого живлення сільськогосподарських рослин є карбамід. Єдиним великим недоліком даного добрива є підвищений вміст біурету (C2H5N3O2), який є отруйним для рослин (3,0-4,0%). Застосування карбаміду, виробленого за технічними умовами (ТУ), а не за стандартом збільшує вірогідність підвищеного вмісту отруєної сполуки у добриві. При цьому, застосування карбаміду з підвищеним вмістом біурету для внесення у ґрунт є цілком допустимим та не несе загрози для росту рослин. У ґрунті біурет повністю розкладається за 10-15 діб.

Наявність біурету у карбаміді викликається утворенням побічних продуктів під час синтезу основної речовини. При позакореневому застосуванні карбаміду з підвищеним вмістом біурету відбувається прояв хімічного стресу на рослинах. Вони починають локально жовтіти, а на високих фазах росту відбувається підсушування рослин, за ознаками близьке до застосування солей диквату або гліфосату.

В портфелі позакореневих добрив компанії "Ерідон" є продукти, які найбільш підходять для забезпечення позакореневого живлення рослин озимої пшениці швидким азотом та уникнення хімічного стресу: Розалік (N) та Розасоль 29-10-10+3Mg+МЕ.

Норма позакореневого внесення добрива Розалік (N) 3,0-15,0 л/га. Норма внесення Розасоль 29-10-10+3Mg+МЕ2,5-4,0 кг/га з обов’язковим додаванням ад’юванту МультиМастр для забезпечення зниження випаровування робочого розчину з поверхні рослини. Оптимальним терміном застосування є період через 10 діб після колосіння. Норма добрив не має перевищувати 2,5% концентрації робочого розчину. Обприскування має проводитись у нічний час, при найменшій середньодобовій температурі. У випадку наявності роси для покращення розподілу продуктів по поверхні рослини рекомендуємо застосовувати продукт Сіліксан 106 у нормі 0,07-0,075 л/га.

Бажаємо здорових та продуктивних рослин!


Менеджер з розвитку продуктів для мінерального живлення рослин
СУВОРОВ Микита Олексійович |
 (050)-410-16-14

Де придбати?

7 ms. PHP memory: 2097152 (522584)