• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Внесення мінеральних добрив та позакореневе підживлення озимого ріпаку навесні

Внесення мінеральних добрив та позакореневе підживлення озимого ріпаку навесні

Ріпак є однією з основних експорт орієнтованих олійних культур України. Високі вимоги до мінерального живлення даної культури для формування одиниці врожаю зумовлюють високі норми внесення добрив. Особливо це стосується азотних добрив, які складають основну статтю витрат на застосування мінеральних добрив, тож цілком зрозумілим є бажання будь-якого агровиробника отримати найбільшу віддачу від вкладених коштів. Раніше ми вже розповідали про мінеральне живлення озимого ріпаку восени, а тепер вирішили розповісти і про весняні операції з добривами.

Внесення КАС навесні на посівах озимого ріпаку

Одним з найрозповсюдженіших азотних добрив для ранньовесняного азотного кореневого підживлення озимого ріпаку є карбамід-аміачна суміш (КАС). Дієвим способом підвищити ефективність даного добрива, пролонгувати його доступність та зменшити непродуктивні втрати азоту є додавання до складу КАС Thio-sul® (розчин тіосульфату амонію) у нормі 20-40 кг/га. Тіосульфат амонію у баковій суміші з КАС або аміачною водою після потрапляння у ґрунт тимчасово зменшує активність ґрунтового ферменту уреази та діяльність ґрунтових нітрифікуючих бактерій Nitrosamonas та Nitrobacter.

Thio-Sul®  (розчин тіосульфату амонію) - інноваційне рідке азотно-сірчане добриво від бельгійської компанії Tessenderlo Kerley. Це добриво з властивостями інгібітора, яке збільшує ефективність рідкого добрива КАС (карбамід-аміачна суміш) та покращує майбутні врожаї за рахунок пролонгації азотного та сірчаного живлення .

Весняне внесення позакореневих добрив на озимому ріпаку

Вже після відновлення вегетації великого значення в управлінні формуванням врожаю починає відігравати позакореневе живлення. Найбільш важливим мікроелементом для озимого ріпаку є бор. У середньому на врожай близько 3 т/га рослинам ріпаку необхідно спожити 450-500 г/га бору. Якщо рослини вже удобрювались з осені по листу борними добривами, то з весни достатньо внести 250-300 г/га.

Найкращий вид борних добрив – на основі бор-етанол аміну.

Ефективним є дворазове внесення борних добрив:

  • Перше внесення рекомендується робити у фазі повної розетки листків комплексним рідким добривом Розалік (B, Mo, S). Завдяки дії бору на розвиток та ріст точок росту, молібдену на споживання азоту з ґрунту, його трансформацію в межах рослини, а також сірки, як додаткового «локомотиву» для покращення споживання азоту досягається комплексний ефект. Як результат, отримуємо потужне позакореневе рішення для комплексного розвитку рослин озимого ріпаку у перші 1-2 тижня після відновлення вегетації. Додавання в дану фазу до складу бакової суміші додатково Розалік (РК+МЕ) забезпечує посилення розвитку кореневої системи та додатково стимулює розвиток вегетативних бруньок на рослині. Додатковими продуктами для кращого розгалуження, стимулювання росту та розвитку кореневої системи є позакореневе внесення продуктів Міллерплекс та БлекДжек.
  • Друге позакореневе внесення бору у вигляді концентрованого добрива Розалік (В) у фазу бутонізації забезпечує подальший ріст вегетативних бруньок та стимулювання гілкування, а також розвиток та диференціацію репродуктивних бруньок. Як і у попередньому випадку, внесення Розалік (РК+МЕ) підсилює роботу Розалік (В) у складі бакової суміші.

На початку цвітіння з метою подовження життєдіяльності пилка та пролонгації процесу запилення рекомендуємо позакоренево внести продукт Премиант Омега від іспанської компанії eCoСulture

Всім бажаємо високих та сталих врожаїв!


Заступник керівника ВІДДІЛУ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ПІТРИМКИ «ЕРІДОН» 
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович |
(050)-373-95-24

Де придбати?

16 ms. PHP memory: 2097152 (525688)