Весняні семінари на Полтавщині

region
Область:
Полтавська
date
Дата проведення:
5 березня 2021
tema
Тематика:
Озима пшениця, кукурудза, технології вирощування
org
Організатор:
Ерідон та DSV

17.02.21 у м.Полтава та 05.03.2021 м.Лубни компанія "Ерідон" спільно з компанією "DSV" провели технологічні семінари для клієнтів регіону на тему: «Особливості вирощування зернових в умовах зміни клімату». 

Під час семінарів було висвітлено ряд питань, пов’язаних з проблемами, які все частіше виникають у сільгоспвиробників в умовах змін клімату та непередбачуваних погодних умов. За основу дискусії було взято аналіз негативного досвіду вирощування озимої пшениці в сезоні 2020. Були обговорені основні елементи продуктивності культури, на які можливо вплинути та інструменти, які допоможуть рослині розкрити свій потенціал і тим самим забезпечити високу рентабельність виробництва. 

Представники компанії DSV Олександр Коваленко та Олександр Рибалко презентували основні напрямки селекційної діяльності своєї компанії та портфоліо українського представництва компанії, зокрема і нові позиції в асортименті ярих культуркукурудза Пятов, соя Моцарт, гібриди ярого ріпаку. Окремо зупинились на характеристиці сортів озимої пшениці в ракурсі технології вирощування згідно сортових особливостей.

Менеджер з агрономічних питань компанії "Ерідон", Олександр Гаврилов нагадав про найефективніший метод стимуляції рослин на ранніх етапах вегетації – застосування при обробці насіння протруйниками мікродобрив і біологічно-активних речовин. Зокрема продемонстрував результати як дослідів так і виробничих посівів із застосуванням коктейлю для обробки насіння: БлекДжек 1,5 л/т + Ерайз 1 л/т + Розалік (Zn P N S) 1,5 л/т.

Далі проаналізували і обговорили ефективність складних припосівних добрив. Учасникам семінару було надано інформацію про економічну доцільність застосування та характеристики добрив Росаферт 15-15-15, Росаферт 12-24-12. Найбільше запитань виникло про весняні підживлення пшениці. Обговоривши строки, норми та види азотних добрив для підживлення, зупинились на такому технологічному продукті як Тіосульфат амонію. Це інструмент, який дає можливість при застосуванні одночасно з КАСом: закрити дефіцит сірки у рослин, проводити внесення при низьких температурах за необхідності підживлення по ТМГ(тало-мерзлий ґрунт), а також зменшує непродуктивні втрати азоту із добрива. 

Аналізуючи екстремальні погодні минулого сезону і передбачаючи нестандартні ситуації в цьому році, зупинились на фунгіцидному і інсектицидному захисті посівів, відмічаючи місце в технології продуктів бренду IFAGRI: Букат, Інстрайкер, Еванс, Вето, Кларк. Також спеціаліст відмітив ефективність застосування позакореневих мікродобрив Розалік (Zn, P, N, S) та Розалік (Mg, Mn, N, S) разом з Терра-Сорб Фоліар для збільшення кількості продуктивних пагонів та озерненості колоса, в залежності від часу застосування. 

Багато запитань було і з приводу технологічних аспектів при вирощуванні кукурудзи. Проаналізували доцільність зменшення густоти посіву, якіснішого підбору гібридів по ФАО, пом’якшення гербіцидного захисту при використанні ґрунтових схем. Обговорили місце в технології таких продуктів як Ацетер СуперТайгедер, Дифлейм, Нікофур, Нікорн, Агрострада.  Неабиякий інтерес викликав новий продукт від IFAGRI - сухий інокулянт МайкроСорч Плюс Кукурудза N+P. При невисокій вартості і простоті використання маємо 3 в 1:

  • набір фосформобілізуючих і азотфіксуючих бактерій для інокуляції насіння;
  • суміш тальку і графіту для якіснішого висіву насіння;
  • невелику кількість мікроелементів (залізо і марганець).

З огляду на оприлюднені результати врожайності при застосуванні цього інокулянта, багато присутніх клієнтів виявило бажання спробувати цей продукт у своїх технологіях. 

Дякуємо всім присутнім за інтерес до знань та шляхів підвищення продуктивності вирощування!
 

13 ms. PHP memory: 2097152 (512184)