Ранньовесняний захист плодових культур

З наближенням весни власники плодових насаджень починають підготовку до захисту майбутнього врожаю від хвороб та шкідників. Загальновідомим фактом є те, що завжди краще попередити небезпеку, ніж потім мати справу з її наслідками. Це саме стосується і захисту плодових культур – профілактичні обробки повинні бути у пріоритеті по відношенню до лікувальних

Саме тому, ранньовесняний захист саду доцільно починати з профілактичних обробок мідьвмісними препаратами, оптимально провести до початку активної вегетації 2-3 профілактичні обробки. 

Першу обробку проводять при встановленні середньодобової температури біля +5°С, за умов відсутності снігового покриву у фазу так званої “сплячої бруньки плодової культури”. Найкраще для першої обробки підходять препарати на основі сульфату міді, наприклад Бордо Ізагро 74% в.г., що містить 740 г/кг сульфату міді і застосовується проти парші яблуні та кучерявості листя персика.

Другу обробку проводять через 10–14 днів, у фазу зеленого конусу (розтріскування бруньки). Краще всього в цей період застосовувати препарат Ескада 48,8% к.с., що містить 488 г/л гідрооксиду міді і використовується також проти парші. Для більш кращої та пролонгованої дії мідьвмісних препаратів рекомендуємо додавати ПАР МультиМастр до робочого розчину з розрахунку 60 мл/100 л води.

Третю обробку проводять у фазу мишачого вушка препаратом Ескада 48,8% к.с. При появі шкідників до зазначеної робочої суміші також можна додати інсектицид із групи фосфор-органічних препаратів, таких як Кіллітоп (хлорпірифос, 500 г/л + циперметрин, 50 г/л), який ефективний у боротьбі проти таких шкідників, як плодожерки, листовійки, молі, попелиці та кліщі.

Із інсектицидів також можна застосувати препарат Райнер (ацетаміприд, 20%) проти таких шкідників, як яблунева плодожерка, попелиці, листокрутки відповідно. Препарат Райнер рекомендується вносити окремо.

  • Ефективна профілактика грибкових та бактеріальних захворювань, а також надійний контроль шкідників на початкових етапах росту та розвитку плодових культур є запорукою закладання гарного фундаменту майбутнього врожаю. 

В наших наступних публікаціях ми продовжимо тему живлення та захисту плодових культур. З усіх наявних питань звертайтесь до фахівців відділу технологічної підтримки компанії «Ерідон» вашого регіону. 

Бажаємо Вам гарних врожаїв!


Експерт з садівництва «ЕРІДОН»
ОСАДЧИЙ Володимир Олександрович | 
(066)-222-67-63

Де придбати?

13 ms. PHP memory: 2097152 (522040)