• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Підвищення зимостійкості та врожайності озимого ріпаку

Підвищення зимостійкості та врожайності озимого ріпаку

Застосування фунгіцидів на озимому ріпаку в осінній період на сьогоднішній день є дуже поширеним агрозаходом. Але цей захід, в основному, обмежується використанням рістрегулюючої дії препаратів. Регулювання надмірного росту озимого ріпаку є дуже важливим, адже це стримує рослини від переростання, допомагає сформувати потужну рослину із гарною кореневою шийкою, що дозволяє краще перенести несприятливі умови перезимівлі.

Проте переростання - це не єдина проблема для посівів ріпаку в осінній період. Не менш важливою і складною в контролі є проблема розвитку хвороб, що ослаблюють озимий ріпак, і можуть призвести до серйозних втрат врожаю. 

Озимий ріпак ще з осені закладає бічні бруньки, які в майбутньому, навесні, розвиватимуться у бічні гілки і забезпечать високу врожайність ріпаку. Тому, з осені важливо не тільки отримати просто розвинені рослини, але рослини які заклали достатню кількість бічних бруньок. 

Якраз за закладання бічних бруньок відповідальні цитокініни. Це натуральні рослинні гормони, які синтезуються переважно в коренях рослин. Після чого цитокініни переміщуються в вегетуючі частини рослин, де вони стимулюють поділ та ріст клітин і приймають безпосередню участь в закладанні генеративних органів рослин. Чим вища концентрація цитокінінів, тим швидший поділ клітин, швидший розвиток рослин і закладання генеративних органів.

Враховуючи біологічні особливості розвитку озимого ріпаку в осінній період рекомендуємо провести обробіток посівів в стадії 4 – 6 листків біологічним стимулятором росту Міллерплекс на основі екстракту водоростей Ascophyllum nodosum із вмістом амінокислот, мікроелементів (Cu, Fe, Mn, Mg, Zn, B, Ca) та NPK.

Оптимальною та економічно ефективною схемою обробки посівів ріпаку в стадії 4 – 6 листків для ефективного контролю хвороб та шкідників і біологічного розвитку культури є наступна: 

Стадія 6 – 8 листків (на ріпаку ранніх строків посіву):

Міллерплекс на озимому ріпаку забезпечить:  

  • Закладання додаткової кількості бічних бруньок завдяки дії цитокінінів, оскільки цитокініни знімають ефект апікального домінування верхівкової бруньки, дозволяючи закласти бічні бруньки
  • Амінокислоти та елементи живлення забезпечать підвищення рівня цукрів та поживних речовин для перезимівлі

Вдалих Вам врожаїв!


Менеджер з агрономічних питань «ЕРІДОН» 
ГРИГОРЕНКО Ярослав Вікторович | 
(095)-280-02-79