• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Підвищення зимостійкості та врожайності озимого ріпаку

Підвищення зимостійкості та врожайності озимого ріпаку

Застосування фунгіцидів на озимому ріпаку в осінній період на сьогоднішній день є дуже поширеним агрозаходом. Але цей захід, в основному, обмежується використанням рістрегулюючої дії препаратів. Регулювання надмірного росту озимого ріпаку є дуже важливим, адже це стримує рослини від переростання, допомагає сформувати потужну рослину із гарною кореневою шийкою, що дозволяє краще перенести несприятливі умови перезимівлі.

Проте переростання - це не єдина проблема для посівів ріпаку в осінній період. Не менш важливою і складною в контролі є проблема розвитку хвороб, що ослаблюють озимий ріпак, і можуть призвести до серйозних втрат врожаю. 

Озимий ріпак ще з осені закладає бічні бруньки, які в майбутньому, навесні, розвиватимуться у бічні гілки і забезпечать високу врожайність ріпаку. Тому, з осені важливо не тільки отримати просто розвинені рослини, але рослини які заклали достатню кількість бічних бруньок. 

Якраз за закладання бічних бруньок відповідальні цитокініни. Це натуральні рослинні гормони, які синтезуються переважно в коренях рослин. Після чого цитокініни переміщуються в вегетуючі частини рослин, де вони стимулюють поділ та ріст клітин і приймають безпосередню участь в закладанні генеративних органів рослин. Чим вища концентрація цитокінінів, тим швидший поділ клітин, швидший розвиток рослин і закладання генеративних органів.

Враховуючи біологічні особливості розвитку озимого ріпаку в осінній період рекомендуємо провести обробіток посівів в стадії 4 – 6 листків біологічним стимулятором росту Міллерплекс. Міллерплекс - це екстракт Ascophyllum nodosum збагачений цитокінінами та їх прекурсорами з 3-х натуральних джерел, що гарантує максимальну кількість цитокінінів, збалансованих за видовим складом. Амінокислоти, вуглеводи, макро- та мікроелементи, в тому числі й у хелатній формі, ексклюзивний, розроблений спеціально для рослин мульти-вітамінний комплекс швейцарського фармацевтичного концерну Hoffman-La Roche. Для кращого проникнення усіх біологічно активних речовин додана багатокомпонентна ад’юванта система. Ця комбінація створена з однією метою – максимізувати цитокінінову дію препарату.

Оптимальною та економічно ефективною схемою обробки посівів ріпаку в стадії 4-6 листків для ефективного контролю хвороб та шкідників і біологічного розвитку культури є наступна: 

Стадія 6-8 листків (на ріпаку ранніх строків посіву):

  • Розалік В 1 л/га + Нодісер 0,6 л/га + Ретацел 0,6 л/га + Еванс 0,1 л/га + Міллерплекс 0,6 л/га + Мультимастр 80 мл/100 л води

Міллерплекс на озимому ріпаку забезпечить:  

  • Закладання додаткової кількості бічних бруньок завдяки дії цитокінінів, оскільки цитокініни знімають ефект апікального домінування верхівкової бруньки, дозволяючи закласти бічні бруньки
  • Амінокислоти та елементи живлення забезпечать підвищення рівня цукрів та поживних речовин для перезимівлі

Досвід застосування. Як показали виробничі результати виробничих дослідів, обробка озимого ріпаку Міллерплекс є дійсно безпрограшним варіантом:

Область Фаза розвитку Норма застосування Міллерплекс, л/га Прибавка, ц/га Базова врожайність, ц/га
Вінницька  4-6 листків 0,5 2,1 35,8
Одеська  4-6 листків 0,5 7,2 19,2
Київська 6-8 листків 0,5 1,7 26,4
Хмельницька 4-6 листків 0,5 1,4-1,6 24,3
Чернігівська 4-6 листків 0,6 1,6 34,2

 

Вдалих Вам врожаїв!


Менеджер з агрономічних питань «ЕРІДОН» 
ГРИГОРЕНКО Ярослав Вікторович | 
(095)-280-02-79  

Де придбати?

6 ms. PHP memory: 2097152 (526600)