• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Пожовтіння посівів. Швидке та ефективне підживлення задля кращого використання потенціалу сезону

Пожовтіння посівів. Швидке та ефективне підживлення задля кращого використання потенціалу сезону

2021 рік подарував більшості аграріїв надію на кращі умови росту рослини у полі та, відповідно, більші потенційні врожаї.

Найпоширенішою проблемою на посівах озимої пшениці, кукурудзи, соняшнику та сої на чорноземних ґрунтах у цьому році є нестача марганцю та магнію . Дана особливість пов’язана з промивним режимом опадів, який склався переважно на чорноземних ґрунтах середнього та легкого гранулометричного складу.

Найбільш розповсюдженим явищем сезону після зливових дощів було пожовтіння листової пластинки на озимій пшениці, що спричиняє погіршення умов фотосинтезу, що напряму впливало на процеси росту, розвитку рослин та формування врожаю. 


Ознаки дефіциту марганцю на рослинах озимої пшениці

Вегетація озимої пшениці вже підходить до кінця і наслідки нестачі марганцю негативно вплинули на рослини, чем вже зменшили врожай.

Якщо ж казати про такі культури як: кукурудза, соняшник та соя – на цих культурах покищо є можливість виправити дану ситуацію за рахунок позакореневого внесення продукту Розалік (Mg, Mn, N, S). Це дозволить зберегти врожай та збільшити вихід врожаю з кожного гектару. У цьому вже були приклади успішного застосування цього агроприйому на посівах кукурудзи (2021):  

На даному фото наведені типові ознаки нестачі марганцю на кукурудзі, які зазвичай плутаються з ознаками нестачі цинку. Саме ці ознаки були на полі одного з господарств Чернігівської області. На цьому полі був застосований продукт Розалік (Mg, Mn, N, S) у нормі 3 л/га

Стан полів з кукурудзою через 2 тижня після внесення

Як бачимо, ознак дефіциту елементу живлення на новому прирості вже не було. Проблема була вирішена!

Основна задача будь-якого позакореневого підживлення – уникнути прояви ознак дефіциту на новому прирості. Ця проблема може спостерігатись і на інших культурах, зокрема на сої та соняшнику:

Нестача марганцю на соняшнику

Нестача марганцю на сої

Бажаємо щоб Ваші рослині у полі виглядали нагодованими, не хворіли та сформували високі врожаї!

Де придбати?

6 ms. PHP memory: 2097152 (519280)