• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Неперевершена комбінація для обробки насіння

Неперевершена комбінація для обробки насіння

Важко заперечити, що «обробка насіння - це найвигідніша інвестиція». І тому дедалі більше аграріїв окрім традиційного фунгіцидно-інсектицидного протруювання звертаються до обробки чи доробки насіння різноманітними стимуляторами та добривами. Розглянемо цю тему детальніше:

Для чого стимулювати насіння? 
Від моменту висіву насіння до фази коли буде достатньо листової поверхні, аби виправдати вихід обприскувача в поле, проходить чимало часу. Протягом цього періоду у агронома фактично немає можливості допомогти рослинам. Отже, камера протруювача насіння це останнє місце, де можна допомогти майбутнім рослинам перед досить тривалим періодом, коли вони можуть розраховувати лише на себе. Дружність сходів визначатиме з наскільки вирівняними посівами доведеться працювати надалі. Чим швидше отримуються сходи, тим більше часу у культури розвинутись, тим більше можливостей коригувати її розвиток по листку. А якщо згадати, як часто доводиться сіяти «ризикуючи», у несприятливих умовах чи в неоптимальні строки, тоді стає зрозумілим, що обробка насіння стимуляторами буде як ніколи доцільною.

Чи всі стимулятори спрацьовують? 
На жаль, є тенденція називати стимулятором будь-який препарат непестицидної направленості. Все це ускладнює вибір дійсно ефективних препаратів. Проростання насіння це складний біохімічний процес. Стимулятор, яким обробляється насіння повинен взаємодіяти з насіниною, позитивно впливати саме на ті процеси, які допомагають кращому проростанню та сходам. Інакше доцільність такої обробки є сумнівною. 
Оскільки стимулятори різняться за складом та механізмом дії на рослину, не всі з них підходять для насіння. Слід також пам’ятати, що їм доведеться співпрацювати разом з фунгіцидом-інсектицидом та іншими компонентами у концентрованій суміші. Тоді кількість стимуляторів для обробки насіння суттєво зменшується.

Якими препаратами варто обробляти насіння?
Виведення насіння зі стану спокою, розщеплення запасів поживних речовин ендосперму до сполук доступних ембріону, швидка орієнтація проростка та корінчика у просторі, розподіл поживних речовин між ними, засвоєння поживних речовин – все це керується відповідними генами, гормонами та ферментами у певній кількості та послідовності. Тому якщо стимулятор застосовується для обробки насіння, він має «працювати» саме на цих ключових етапах обміну речовин, або активувати відповідні гени. Без цього стимулятор варто розглядати лише як джерело органіки та поживних елементів, тобто користі від нього буде не більше, ніж від добрива. Втім, якщо стимулятор розроблявся виключно для обробки насіннєвого матеріалу, містить спеціально підібраний набір біологічно активних речовин, який правильно керує процесами проростання насіння, то від такого препарату варто очікувати справжньої стимуляції.

Наразі, існують препарати які довели свою ефективність конкретно при обробці насіння, деякі були створені самою природою, а деякі - це результат останніх досягнень науки, які застосовуються для технологій обробки насіннєвого матеріалу. І як це часто буває, у багатьох випадках саме комбінація препаратів дає найкращий результат.

Таким поєднанням є комбінація препаратів БлекДжек та Ерайз у технології обробки насіння. Стимулятор, що створювався природою протягом мільйонів років синергічно працює з останніми досягненнями світової науки.

БлекДжек - це суспензія чистого гумусу. Препарат виробляється за ексклюзивною технологією, яка дозволяє перетворювати Леонардит (найбагатше джерело гумусу в природі) безпосередньо в БлекДжек, без застосування хімічної екстракції як у випадках з гуматами. Це дозволяє зберегти усі фракції гумусу, бо якраз найбільш біологічно активні втрачаються під час виробництва гуматів. Тому БлекДжек це не-гумат, а препарат наступного покоління. У його складі крім гумінових та фульвокислот є ще ульмінові кислоти та гумін. Гумін у гумусі має найбільшу ауксино-подібну активність, а ауксини це саме ті гормони, що розвивають кореневу систему. Ульмінові кислоти володіють вираженою цитокініно-подібною активністю, тобто пришвидшують поділ та диференціацію клітин. А що важливіше для молодої рослини яка росте? Також доведено, що гумус, тобто БлекДжек, активує у рослинах ферменти відповідальні за засвоєння поживних речовин, в першу чергу фосфору та азоту.

Рослини існують у тісному симбіозі з мікроорганізмами, і чимала кількість гормонів отримуються рослинами від симбіотичних бактерій, які живляться кореневими виділеннями рослин. А гумус якраз і є тим поживним субстратом, на якому розмножуються корисні симбіотичні мікроорганізми.
Тому обробляючи насіння БлекДжек, ми створюємо більш сприятливі умови для розвитку корисних мікроорганізмів навколо насінини, що проростає.

Ерайз - це стимулятор нового покоління, спеціально розроблений для обробки насіння. Препарат містить гормони, їх прекурсори та біологічно активні речовини у комбінації та концентраціях, яких не має жоден стимулятор на ринку. Це поєднання стійких, довготривалої дії синтетичних гормонів та прекурсорів з останніми технологіями селективної екстракції водоростей. Ця комбінація була створена для того, щоби на всіх етапах розвитку працювали декілька гормонів та біологічно активних речовин, формуючи ефект синергізму:

  • пробудження насінини від стану спокою;
  • активізації проростка;
  • гідролізу ендосперму до доступних проростку поживних речовин;
  • розвитку кореневої системи;
  • активізації росту стебла та орієнтації їх у просторі;
  • рівномірного розподілення поживних речовин.

Препарат виводить стимуляцію насіння на новий рівень.

Якщо для обробки насіння поєднати Ерайз та БлекДжек, то отримаємо неперевершену комбінацію, яка містить останні досягнення технологій синтетичних гормонів, екстракції біологічно активних речовин та формуляції чистого гумусу над яким природа працювала багато мільйонів років.

Гарних Вам врожаїв!


Менеджер з розвитку продуктів «ЕРІДОН»
СВЕРІДА Віктор Михайлович |
(050)-357-03-88

Де придбати?

14 ms. PHP memory: 2097152 (525416)