Оптимізація витрат на систему живлення в умовах підвищення цін на азотні добрива
Дата публікації: 8 жовтня 2021
Переглянуло: 61 осiб
Цінове раллі на ринку азотних добрив змушує замислитись над підвищенням ефективності застосування азотних добрив. Пропонуємо наступні рішення:
- У цій ситуації виправданим стане використання азотних добрив, які добре себе проявляють незалежно від умов зволоження – карбамідно-аміачної суміші (КАС). Завдяки рідкій формулі та вмісту 3-х форм азоту даний продукт є універсальним для будь-яких сільськогосподарських культур.
- Ще одним методом оптимізації витрат на систему удобрення є завчасна закупівля азотних добрив до початку зростання цін у пік сезону (зима-весна).
- Важливим пунктом є також ефективна система зберігання рідких азотних добрив взимку. Для зменшення втрат якості розчину КАС через перемерзання до нього додають 10-20% Thio-Sul® (розчину тіосульфату амонію) від загального об’єму.
Зберігання, а потім внесення суміші КАС + Thio-Sul® дає можливість зменшити норму внесення азоту за рахунок пролонгації азотного живлення, а також містить 2 форми сірки. Окрім цього тіосульфат амонію має властивості інгібітора (блокує активну частину ферменту уреази та пролонгує процес нітрифікації азоту).
Зростання ринкової вартості мінеральних добрив станом на жовтень 2021 порівняно з січнем-лютим 2021 збільшив економічну ефективність застосування Thio-sul® (розчину тіосульфату амонію).
Якщо на початку 2021 року розподіл вартості бакової суміші КАС та Thio-sul® становив 76% та 24% у грошовому еквіваленті, то після підвищення ціни на КАС-32 він змінився і тепер складає 85% та 15% відповідно. Таким чином застосовувати спеціальні продукти для подовження роботи азоту з рідких азотних добрив стало надзвичайно вигідно, адже застосування цієї суміші забезпечує додатковий приріст врожаю на рівні 7-10%.
Останнім елементом системи застосування азотних добрив є подекадний моніторинг вмісту азоту в рослинах, корегування норм у наступних сезонах та вчасного прийняття рішення про доцільність позакореневих обробок впродовж вегетаційного періоду.
Бажаємо всім вчасно приймати правильні рішення, успіху в полях та високих прибутків!
Заступник керівника Відділу технологічної підтримки «ЕРІДОН»
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович | (050)-373-95-24