День поля на базі ПрАТ НВО «Чернігівеліткартопля»

region
Область:
Чернігівська
date
Дата проведення:
10 вересня 2021
tema
Тематика:
технології вирощування
org
Організатор:
Ерідон, РАЖТ
point
Назва господарства:
ПрАТ НВО "Чернігівеліткартопля"

10 вересня 2021 року компанія "Ерідон" спільно з партнером "РАЖТ Семенс Україна" провели День поля на базі господарства ПрАТ НВО "Чернігівеліткартопля" у смт Седнів, Чернігівського р-ну.

З вітальним словом виступив керівник господарства Шкурко Ігор Вікторович, який розповів присутнім про структуру свого господарства, вирощуваны культури та багаторічну співпрацю з компанією "Ерідон".

Володимир Матраєв, менеджер з агрономічних питань "Ерідон" у Чернігівській області, розпочав польову частину з технології вирощування кукурудзи в даному господарстві. Особливістю технології стало використання інноваційного продукту у живленні кукурудзи - Thio-Sul® (розчин тіосульфату амонію) у суміші з КАС-32, який сприяє зменшенню втрат нітратного азоту через випаровування та промивання азоту (функція інгібування процесу трансформації амідної форми азоту в діоксид вуглецю та аміак) та за рахунок двох форм сірки (в елементарній формі та формі оксиду) забезпечує сірчане живлення впродовж тривалого періоду. Додатковою перевагою є функція пониження температури кристалізації КАС, що дає можливість працювати при понижених температурах, не утворює осаду та ідеально змішується з КАС завдяки чому можливе швидке приготування сірковмісного добрива безпосередньо в полі.

На демонстраційному полі, як і в товарних посівах кукурудзи застосовувалось дробне внесення КАС в суміші з Thio-Sul®:

  • перше внесення даної суміші було зроблено під передпосівну культивацію в нормі 100 кг/га КАС 32 та 20 кг/га Thio-Sul®;
  • така сама норма даної суміші була внесена культиватором у прикореневе підживлення у фазу V3-5;
  • третє підживлення було зроблено чистим КАС у фазу V8-10 оприскувачем обладнаним АЙДРОПАМИ безпосередньо під рослину.

Така схема живлення особливо актуальна на бідних ґрунтах півночі Чернігівської області (дерново-підзолисті, підзолисті супіщані ґрунти з низьким вмістом поживних елементів та низькою вологоутримуючою здатністю).

Окремо зупинились на темі добрив від Rosier - охарактеризували їх склад та переваги над іншими добривами. У господарстві основним добривом при посіві кукурудзи є Росаферт 12-24-12, який використовується при посіві у рядки в нормі 150-180 кг/га.

Керівник господарства наголосив, що обов’язковим прийомом у вирощуванні кукурудзи повинно бути використання ґрунтового гербіциду з прилипачем. Володимир Матраєв відмітив наступні гербіциди: Ацетер Супер та Тайгедер з додаванням ад'юванта МультиМастр в нормі 0,5 л/га, який закріплює діючу речовину препарату у верхньому шарі ґрунту і не дає їй промиватися до кореневої системи сходів. Це значно знижує токсичну дію та продовжує захисний ефект.

Згодом було продемонстровано лінійку гібридів кукурудзи IFAGRI, дано детальну характеристику кожного гібриду, вказано на їх переваги у тій чи іншій технології вирощування. Кожен учасник мав можливість оглянути та оцінити гібриди Сканер, Блекрок, Вархол та Мітинг, а також новинку цього сезону - Староф.

Насіння гібридів Вархол та Мітинг при посіві додатково було оброблено інокулянтом Майкросорч Плюс Кукукурудза N+P Мобілайзер. Цей інокулянт має ряд переваг, а також дуже просто застосовується. У порівнянні з не обробленою інокулянтом ділянкою у качанах гібридів відмічається збільшена рядність зерен.

Олександр Музичук, менеджер компанії РАЖТ у Чернігівській та Сумській областях представив лінійку гібридів кукурудзи французького бренду та детально охарактеризував кожен гібрид. 

День поля пройшов у форматі жвавої дискусії, протягом якої кожен учасник зміг отримати відповіді на свої запитання. 

Владих Вам врожаїв!

9 ms. PHP memory: 2097152 (512896)