• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Зменшення фітотоксичності ґрунтових гербіцидів

Зменшення фітотоксичності ґрунтових гербіцидів

У період першої та другої декади травня в Центральних, Північних (Київська, Черкаська, Житомирська обл.) та інших регіонах України випала велика кількість опадів, місцями двомісячна норма. Опади були нерівномірні, подекуди з грозовими дощами, під час яких випадало за 15-20 хвилин 35-40 мм. Така інтенсивність та кількість опадів призвела до промивання діючих речовин ґрунтових гербіцидів на посівах соняшнику в кореневмісну зону культури

Для прикладу на площах, де були внесені гербіциди із діючою речовиною тербутилазин та ацетохлор відбулось промивання цих діючих речовин в нижній прикореневий шар ґрунту, що призвело до токсикації рослин соняшнику та підгоряння листової поверхні. 

Частину площ довелось пересіяти, на яких рослини соняшнику перебували у фазі 2 справжніх листків. Рясні дощі прогнозують до кінця другої декади травня, тому проблема промивання діючих речовин ґрунтових гербіцидів тільки починається.

Оптимальним рішенням цієї проблеми є застосування на посівах соняшнику антистресових препаратів на основі вільних амінокислот таких, як Терра-Сорб Фоліар (норма витрати 1,5 - 2 л/га) та Терра-Сорб Комплекс (1 – 1,5 л/га) відразу після виявлення симптомів токсикації рослин соняшнику, а також це актуально для кукурудзи. Не виключена поява зазначених проблем на посівах сої, на яких також вносили ґрунтові гербіциди на основі вказаних діючих речовин, а також такої діючої речовини, як метрибузин. Оптимальні схеми захисту:

Гарних Вам врожаїв!


Регіональний технологічний експерт «ЕРІДОН» 
ГРИГОРЕНКО Ярослав Вікторович |
 (095)-280-02-79  

Де придбати?

17 ms. PHP memory: 2097152 (521648)