Насіння соняшнику
Калькулятор норми висіву насіння Де придбати?
Насіння соняшнику оптом від ЕРІДОН
Купити насіння соняшнику для посіву можна в компанії «ЕРІДОН», яка протягом кількох десятиліть працює у галузі продажу високоякісного насіння не тільки соняшнику, а й інших культур, в т.ч. зернових, бобових і технічних. Ми пропонуємо широкий асортимент сортів та гібридів, які адаптовані до різних кліматичних умов вирощування.
Насіння соняшнику – європейська якість, яку можна купити в Україні
Ми цінуємо свій авторитет надійної компанії-дистриб'ютора якісного насіння, тому працюємо тільки з селекційними компаніями, чия діяльність отримала світове визнання і чиї гібриди найбільш підходять для отримання високих і стабільних врожаїв у ґрунтово-кліматичних умовах України.
Одним із головних заходів підвищення врожайності соняшнику і першим етапом у технології його вирощування є підбір гібридів, що найкраще відповідають наявним погодно-кліматичним, агротехнічним умовам та технічному забезпеченню конкретного господарства, з високим генетичним потенціалом, стійких до основних (найбільш поширених та шкодочинних) хвороб, придатних для конкретних технологій вирощування.
За даними багатьох науковців, підбір правильного гібриду забезпечує до 35% врожайності, решту – агротехнологічні та ґрунтово-кліматичні умови.
Коли Ви обираєте насіння соняшнику, важливо врахувати:
- агрокліматичні та ґрунтові умови вирощування;
- культуру-попередник;
- бажаний рівень врожайності;
- технологію вирощування;
- стійкість до основних захворювань;
- стійкість до вовчка соняшникового (Orobanche cumana);
- терміни дозрівання (вегетаційний період) гібрида;
- сортові та посівні якості насіння, а також умови їх зберігання до моменту поставки в господарство.
Розглянемо деякі пункти докладніше і, перш ніж купити насіння соняшнику, з'ясуємо, на які моменти необхідно звернути увагу.
Кліматичні умови вирощування
У лісостеповій зоні і на Поліссі України краще вирощувати гібриди з раннім або середньораннім терміном дозрівання, які здатні протистояти грибковим захворюванням. Це робить їх придатними для вирощування в регіонах із підвищеною вологістю. Гібриди соняшнику, що вирощуються в цих агрокліматичних умовах повинні бути стійкими до фомозу, фомопсису, сірої та білої гнилі.
Для степової зони України найбільш підходять гібриди, які мають здатність переносити посуху та жарку погоду. Тому для найбільш посушливих умов необхідно підбирати гібриди, які мають високу посухостійкість і стійкість до стресів, а також необхідно враховувати підвищений ризик захворювання сухою гниллю, борошнистою росою, а також вовчком соняшниковим.
Технології вирощування
Сьогодні найбільш поширеними технологіями вирощування соняшнику є класична, Clearfield і Express Sun. Їх масово застосовують у виробництві, але найпоширенішою в Україні є класична. Тому, під кожну технологію необхідно підбирати відповідний гібрид.
Крім того, гібриди соняшнику умовно можна поділити на три категорії:
- інтенсивного типу (з великим потенціалом врожайності, але вибагливі до умов вирощування – мають потребу у високому агрофоні, потребують кращих попередників, збалансоване мінеральне живлення, кращих ґрунтів. Ці гібриди максимально реалізують свій потенціал при дотриманні всіх вимог технології вирощування);
- помірно інтенсивного типу (помірно вимогливі до агрофону і не допускають різкого зниження врожайності, на відміну від гібридів інтенсивного типу. Водночас вони досить гарно реагують на покращений агрофон);
- адаптивного типу (гібриди, які при несприятливих умовах вирощування – бідні ґрунти, погані попередники, низький агрофон, не знижують врожайності, як інтенсивні гібриди, але і мають менший потенціал врожайності).
Умови вирощування на кожному полі різні і можуть відрізнятися попередниками, родючістю ґрунту, рівнем внесення добрив та багатьма іншими факторами. І якщо не витримати абсолютно всі умови технології, одержати високий урожай не вдасться. Тому не слід висівати інтенсивні гібриди соняшнику на полях при використанні адаптивних технологій. Там, де умови вирощування не відповідають необхідним умовам, краще посіяти адаптивні гібриди.
Кожен гібрид соняшнику по своєму унікальний. Він має свій набір сильних ознак, який дає змогу отримувати врожай за певних ґрунтово-кліматичних умов та рівня агротехніки. Тому для запобігання ризиків залежно від умов вирощування рекомендується вирощувати 3-4 гібриди з різними характеристиками (необхідно відійти від практики використання одного гібрида). В однакових агрокліматичних умовах гібриди, які різняться тривалістю вегетаційного періоду, навіть за умови рівної збалансованості елементами живлення, вологозабезпечення, з однаковою стійкістю до хвороб та шкідників, реакцією на стресові фактори середовища формують неоднакову врожайність.
Крім того, при виборі гібрида соняшника необхідно враховувати характеристики та стан посівної техніки, їхню здатність забезпечувати задану норму висіву та дотримання рівномірності посіву. Особливо це актуально при загущенні посівів, що може призвести до вилягання деяких гібридів.
У регіонах поширення вовчка соняшникового необхідно підбирати стійкі гібриди, особливо до нових рас цього паразиту. Для багатьох виробників одним із основних критеріїв при виборі та купівлі гібридів соняшнику є максимальна їх врожайність, але потрібно враховувати те, що соняшник може бути посіяний у різні строки посіву (ранні, оптимальні та пізні). І не кожен гібрид соняшнику придатний для пізніх строків посіву. Отже, зміна строків посіву може суттєво позначитись на врожайності соняшнику.
Найнадійніший спосіб вибору гібрида для тієї чи іншої зони - за результатами випробувань, зокрема на демонстраційних та виробничих посівах. Також не варто робити висновки за результатами одного року випробувань та за урожайністю однієї ділянки.
На зрошенні основними факторами вибору гібрида соняшнику є:
- Сприйнятливість соняшника до зрошення та внесення добрив, що характеризується високим рівнем врожайності та виходом олії.
- Висока стійкість до хвороб та кореневого вилягання.
- Висота рослин соняшнику, яка лімітується висотою дощувальної техніки.
Якість насіння
Якість насіння соняшнику відповідає національному стандарту України ДСТУ 6068-2008 «Насіння соняшнику. Сортові і посівні якості», яке встановлює мінімальні вимоги до таких показників, як сортова і фізична чистота, схожість, енергія проростання, вологість та ін.
Умови зберігання до продажу
Врожайність дуже залежить від умов зберігання посівного матеріалу. Ми гарантуємо, що у нас створені всі умови для зберігання насіння: у приміщеннях для зберігання підтримується оптимальна температура і вологість повітря.
Ми постійно розвиваємося, аналізуємо зміни, що відбуваються, і обмінюємося досвідом з лідерами, які працюють в аналогічному напрямку. Ми пропонуємо всім бажаючим купити насіння соняшнику у надійного постачальника в Україні, та обрати ті гібриди, які підходять для вирощування у певному регіоні і за певної технології. У своєму асортименті ми маємо широку лінійку різноманітних гібридів для будь-якої зони вирощування соняшнику із різним рівнем стиглості - від ранніх до пізньостиглих.
Ціна і якість: як правильно вибрати насіння соняшнику?
Насіння скоростиглих, ранньостиглих, середньоранніх, середньостиглих і середньопізніх гібридів соняшнику європейської та американської селекції в Україні можна купити за вигідною ціною. Вартість залежить від компанії-оригінатора насіння і кількості посівного матеріалу, що купуватиметься. Ми постачаємо підприємствам якісні насіння оптом, ЗЗР, добрива і цілий спектр додаткових послуг.
Залежно від обраного Вами гібрида, наші експерти порадять Вам найбільш ефективні способи вирощування і підкажуть оптимальні рішення. Таким чином, ціна, яку ви заплатили за насіння соняшнику, повністю окупиться після збору високого врожаю. Наприклад, ви можете купити протруйник насіння за нашою порадою - він захистить культуру на ранніх стадії розвитку.