Насіння сої

i Корисна інформація
Назва
Виробник
Група стиглості
Віндзор
DSV
00 (ранній)
Галлек
DSV
000 (дуже ранній)
Еверест
DSV
00 (ранній)
ЕС Командор
Lidea
000 (дуже ранній)
ЕС Ментор
Lidea
00 (ранній)
Моцарт
DSV
000 (дуже ранній)

Калькулятор норми висіву насіння Де придбати?

 
Корисна інформація

Купити насіння сої від ЕРІДОН

В Україні в компанії ЕРІДОН можна купити високоякісне насіння сої широкого асортименту від таких провідних лідерів-селекціонерів, як Saatbau (Заатбау), DSV (ДСВ) та Euralis (Євраліс). Завдяки широкому вибору продукції та мережі надійних партнерів, разом з ЕРІДОН ви зможете підібрати сорт, який найкраще підійде для умов вирощування у вашій місцевості і отримати відмінний врожай.

Як обрати насіння сої?

Вдало вибраний сорт сої – 50% успіху виробництва. Вибираючи насіння сої для свого господарства, варто звернути увагу на кілька важливих параметрів, які впливають на подальший результат. Спочатку потрібно проаналізувати агрономічні властивості сортів, а саме:

  • врожайність – потенціал сорту;
  • стабільність – здатність забезпечувати високу врожайність з року в рік;
  • стійкість до вилягання, основних хвороб та розтріскування бобів;
  • адаптивність до конкретних ґрунтово-кліматичних умов;
  • харчові та поживні властивості – вміст білку та олії в зерні;
  • особливі характеристики для певних ринків збуту, наприклад, світлий насіннєвий рубчик.

До вибору сортів сої важливо підійти так само серйозно, як і до вибору гібридів кукурудзи. В Україні соя може добре рости й формувати стабільний урожай там, де добре росте й формує високий урожай кукурудза на зерно. Більшість із порад щодо вибору гібридів кукурудзи можна застосувати і до вибору сортів сої. Соя й кукурудза потребують майже однакових умов вирощування за кількістю тепла, опадів, вимог до родючісті грунту; вони добре чергуються в сівозміні, доповнюють одна одну, зони їхнього вирощування однакові. Якщо в господарстві вирощують по 90–120 ц/га зерна кукурудзи, в ньому можна вирощувати сою по 30–50 ц/га.

В першу чергу необхідно обирати високоврожайні сорти, оскільки марно чекати високих врожаїв від сортів з низьким потенціалом врожайності. Не менш важливим показником є стабільність сортів, що дасть змогу отримувати добру врожайність за різних умов. Звертайте увагу на особливості ваших технологій та ґрунтово-кліматичні умови полів, щоб підібрати найкращий сорт, якій підійде вашому господарству. Проаналізуйте наявну інформацію перш ніж прийняти рішення. Ознайомтеся з результатами демонстраційних та виробничих випробувань, проведених насіннєвими компаніями, зауважте власний досвід вирощування того чи іншого сорту.

У господарстві доцільно висівати 2-3 сорти сої різної скоростиглості, щоб забезпечити більш стабільний врожай та зменшити навантаження під час збирання. Якщо обрати тільки один чи два сорти, не взявши до уваги особливості ведення господарства та природні умови вашого регіону, швидше за все, отримаєте гірший врожай.

Крім того, вибір сорту сої необхідно проводити у відповідності з конкретними завданнями, які ставить перед собою аграрій. Наприклад, якщо необхідно отримати максимальний врожай зерна, то необхідно вибирати для посіву середньо- та пізньостиглі сорти. Якщо після збирання сої планується посів озимої пшениці, то для посіву необхідно обирати ранньостиглі сорти для того, щоб після їхнього збирання було достатньо часу для якісної підготовки ґрунту під посів озимини практично в оптимальні строки. Підібравши сорти з різними строками дозрівання, можна мінімізувати ризики втрат врожаю. Зазвичай сорти з пізнішим строком дозріванням забезпечують кращу врожайність. Для умов України найбільше підходять сорти групи стиглості від 0000 до 00.

Також важливо підібрані сорти висівати з оптимальною для них нормою висіву. Для сої більш шкідливіше загущення, ніж зрідження посівів. Соя, посіяна з високою нормою висіву має більшу схильність до вилягання і відповідно забезпечує меншу врожайність.

Помилково вважати, що в Україні сою можна вирощувати скрізь. Високі врожаї сої можливі лише в межах так званого соєвого пояса, поза яким виробництво її без зрошення є ризикованим, особливо в посушливих південно-східних і південних областях. З погляду на перспективи, цю культуру можна висівати на досить великій території правобережного й лівобережного Лісостепу, Північного, Центрального й Південно-Західного Степу, лісостепових районів Полісся та на зрошуваних землях Південного Степу.

Купити якісне насіння сої оптом з ЕРІДОН

Якщо ви хочете насіння сої вибрати і купити в Україні, найбільш оптимальний сорт для вашого підприємства, ви можете звернутися до наших фахівців, які порадять вам не тільки сорт сої, але і дадуть поради щодо її вирощування, удобрення та захисту. Підтримка ЕРІДОН – це запорука того, що ви зможете підібрати максимально якісний товар і вигідно вкласти кошти і досягти очікуваного ефекту.

22 ms. PHP memory: 2097152 (536928)