Зимові технологічні семінари Ерідон 2023 стартували на Півдні

region
Область:
Одеська
date
Дата проведення:
27 січня 2023
tema
Тематика:
озима пшениця, озимий ріпак
org
Організатор:
Ерідон

У Одеській області розпочалася серія заходів від компанії "Ерідон", які традиційно відбуваються на початку року і мають на меті спільно з сільгоспвиробниками обговорити поточні проблеми, задачі та найкращі рішення з врахуванням погодних умов.

Цього року такі заходи є особливо важливими, адже ринкова ситуація диктує нові правила і адаптуватися доводиться кожному. 

Святослав Нереуцький, менеджер з агрономічних питань "Ерідон", досвідчений технолог-практик, кандидат с.-г. наук, проводить подібні заходи вже шостий рік поспіль і для учасників ці заходи стали частиною підготовки до відновлення активних польових робіт. Сьогодні ми розповімо про заходи що відбулися 27 січня у м. Подільськ та 31 січня у м. Одеса. 

На обох технологічних семінарах обговорювали актуальні теми весняного сезону вирощування, а саме наступні аспекти:

1. Стан посівів озимих зернових культур. Технологічні рішення впливу на посіви. 

  • покращення весняного розкущення за допомогою препарату Міллерплекс;
  • стимуляція розвитку кореневої системи і ферментативних процесів за допомогою препарату БлекДжек, КС, що містить гумінові кислоти, фульвокислоти, ультімовікислоти та гумін;
  • переваги рідких добрив Розалік (Zn, P, N, S) та Розалік (PK + Me).

2. Азотне живлення основних культур. Елементи підвищення ефективності азотних добрив

  • розподіл азоту за фазами розвитку пшениці
  • найкращі періоди для підживлення зернових азотними добривами
  • застосування добрив Розасоль 29-10-10+3Mg+МЕ та Розасоль 18-18-18+МЕ, їх переваги над підживленням за допомогою карбаміду і сульфату магнію
  • джерело "швидкого азоту" – добрива з лінійки Премиант, а саме Премиант Дельта Кальцій, який містить 15% азоту (190 г/л), який оптимізований для швидкого покриття дефіциту азоту, а також роль кальцію для рослин.

3. Економічно обґрунтована технологія захисту ріпаку

  • схеми застосування азотних добрив
  • переваги застосування Премиант Омега
  • особливості вибору та застосування борних добрив для позакореневого підживлення.

4. Боротьбу з найпоширенішими шкідниками – це прихованохоботники, ріпаковий листоїд, попелиці та пов'язані з ними віруси, стручковий ріпаковий комарик, ріпаковий квіткоїд, оленка волохата, кліщі, білокрилки, лускокрилі шкідники, озима совка. Для ефективної протидії та їх знешкодження рекомендовані до застосування препарати: Інстрайкер, КЕ, Еванс, КЕ, Джаванто, КС, Катадін, КЕ, Райнер, ВП та Райнер Стар, РК.

5. Застосування високотехнологічних ад'ювантів:

  • МультиМастр, який поліпшує змочування та поширення робочого розчину на оброблюваних рослинах, особливо з сильним восковим шаром і сильним опушенням, а також ситуації коли його доцільно застосовувати.
  • Пенетрант АгроСтрада, який застосовують разом з гербіцидними схемами захисту та іншими обробками для покращення проникнення пестицидів. Цей ад'ювант працює як з водорозчинними, так і з жиророзчинними пестицидами;
  • Сіліксан 106 - органо-силіконовий супер-змочувач з додатковим ефектом антиспінення.

Автор фото: Подільська райдержадміністрація

6. Поширені хвороби озимого ріпаку: cнігова пліснява, борошниста роса, несправжня борошниста роса, фомоз, альтернаріоз та фунгіциди для обмеження й пригнічення розвитку збудників згаданих хвороб – Букат 500, КС, Вето 250, КЕ, Кларк, ВГ, Піраклін, КЕ. Експерт окремо зупинився на новому фунгіциді Баскайд, КС (боскалід 252 г/л + піраклостробін 128 г/л), який ефективно протидіє склеротиніозу в посівах ріпаку.

7. Гербіцидний захист зернових з гербіцидом Дуофайт, ВГ від IFAGRI та повну схему захисту озимої пшениці, адаптовану під цьогорічну ситуацію.

Дякуємо учасникам і бажаємо успішного весняного сезону вирощування!

12 ms. PHP memory: 2097152 (514160)