• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Захист від злакових бур’янів у посівах ріпаку за допомогою грамініцидів від «Ерідон»

Захист від злакових бур’янів у посівах ріпаку за допомогою грамініцидів від «Ерідон»

Осіннє забур’янення посівів озимого ріпаку негативно впливає на його перезимівлю. Наявні бур’яни спричиняють прискорений ріст рослин і тим самим вони витягуються та виносять точку росту над поверхнею ґрунту. Це сприничиняє слабший розвиток кореневої системи. Усе це підвищує ризик до вимерзання. 

Основним попередником під посів озимого ріпаку найчастіше є злаки. Як наслідок виникають проблеми з їх падалицею, яка також як і бур’яни, є конкурентом за світло, елементи живлення, вологу.

Для контролю падалиці злакових культур застосовують грамініциди – страхові протизлакові препарати. Вони містять одну із двох основних діючих речовин:

  • хізалофоп-П-етил;
  • клетодим

Звертаємо увагу, що умовою використання клетодиму є наявність у культури 3-х справжніх пар листків та температури повітря від 15 °С. За цих умов восени можна застосовувати препарати з діючою речовиною клетодим для осіннього захисту озимого ріпаку від злаків.

Фактично з моменту отримання сходів озимого ріпаку можна застосовувати препарати з досить відомою діючою речовиною – Хізалофоп-П-етил. Системна діюча речовина з досить високою швидкістю дії після потрапляння в рослини бур’янів зупиняє їх ріст та розвиток – рослини жовтіють, засихають, а через 1-3 тижні настає їх повна загибель. 

Для ефективної роботи препаратів, не слід допускати переростання бур’янів. Оптимальною фазою розвитку падалиці для внесення грамініцидів є період від 3-х листків до початку кущення. Препарати з діючою речовино хізалофоп-П-етил не бояться низької температури повітря, яка становить 10 °С.

Не варто відкладати обприскування на весну, адже основну конкуренцію бур’яни становлять здебільшого восени. Отримання високого врожаю найкращої якості залежить від ефективного та вчасного контролю сегетальної рослинності, як ключового елементу технології вирощування озимого ріпаку.

Рекомендуємо застосовувати наступні препарати на Ваших посівах озимого ріпаку:

Вдалих Вам урожаїв без сегетальної рослинності на посівах озимого ріпаку!


Заступник керівника Відділу технологічної підтримки «ЕРІДОН» 
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович |
 (050)-332-57-89

Де придбати?

6 ms. PHP memory: 2097152 (522600)