• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Спайдер - фунгіцидний захист помножений на три!

Спайдер - фунгіцидний захист помножений на три!

Доробка насіння – запорука дружніх якісних сходів

(с) Агрономічна мудрість

Насіння є носієм генетичного потенціалу будь-якої культури. Воно несе у собі значну кількість енергії, що робить його дуже привабливими для шкідників і різних хвороб. Тож його захист від шкідливих об’єктів є пріорітетною задачею при вирощуванні сільськогосподарських культур задля досягнення високих врожаїв. 

Обробка насіння (Протруювання) – рентабельний, дієвий та найменш токсичний для навколишнього середовища метод захисту рослин від шкідників та хвороб. З переваг використання доробленого насіння відмітимо:

  • захист культури від посіву з забезпеченням її оптимальної густоти;
  • міцне прилипання препаратів до поверхні насіння забезпечує мінімальний вплив препарату на корисні мікроорганізми та корисних комах. 

До складу препаратів на доробку насіння обов’язково входять протруйники фунгіцидної та інсектицидної дії. Насіння може бути джерелом різноманітної інфекції, яка знаходиться як на поверхні, так і всередині насіння. А доробка насіння, забезпечує йому захист від кореневих гнилей, сажкових інфекцій, бактерій, шкідників і грибів, що локалізуються в ґрунті.

Саме тому застосування протруйника Спайдер, КС вбереже Ваші посіви від зараження збудниками сажкових хвороб, прикореневих гнилей (фузаріозна і гельмінтоспоріозна), пліснявіння насіння, плямистостей як на посівах пшениці так і на посівах ячменю.

Спайдер, КС (Імазаліл 15 г/л; Тіабендазол 25 г/л; Флутриафол 37,5 г/л) - трикомпонентний фунгіцидний препарат для обробки насіння задля захисту від комплексу хвороб. Три діючі речовичи діють по-різному:

  • Тіабендазол

Це фунгіцид захисної дії, який працює проти кореневих і прикореневих гнилей (фузаріозна і гельмінтоспоріозна), фузаріозної снігової плісняви, пліснявіння насіння, хвороб сходів. Ця діюча речовина блокує синтез нуклеїнових кислот ДНК, РНК та процеси дихання, а також пригнічує формування протоплазматичних ниток у фазі ділення ядра. Завдяки цьому знижується репродуктивна здатність грибів.

  • Флутриафол

Має системну дію і є ефективним проти гельмінтоспоріозної кореневої гнилі, летючої та твердої сажки, борошнистої роси, септоріозу і т.д.
Варто відмітити здатність проникати у рослину і рухатись по тканинах. Завдяки підвищеній мобільності флутриафол швидко досягає місця локалізації інфекції, знищуючи хворобу і забезпечуючи тривалий захист посівів. На біохімічному рівні флутриафол блокує біосинтез ергостерину, чи порушує утворення клітинної оболонки і гіфів міцелію. 

  • Імазаліл

Має надзвичайну активіність против видів гельмінтоспоріозів, а також фузаріозної кореневої гнилі та грибів, що викликають пліснявіння насіння і патогенів, стійких до бензимідазолів. 

Комбінація трьох діючих речовин, що мають різні мехінізми і спектр дії забезпечує:

  • Ефект синергії для боротьби з хворобами, які важко контролювати: фузаріозна коренева гниль, снігова пліснява, гельмінтоспоріозна коренева гниль, септоріоз;
  • Комбінований надійний захист від внутрішніх насіннєвих інфекцій, ґрунтових патогенів, а також збудників хвороб, що передаються повітряно-крапельним шляхом на початкових стадіях вегетації;
  • Зниження ризику появи форм патогенів, що мають резистентність.

Пропонуємо наступну схему обробки насіння:

Препарат Кількість, л/т
Розалік (Zn,P,N,S) 1,5
БлекДжек, КС  0,5
Ерайз, р. або Келпак, в.р. 1 та 2 відповідно
Спайдер, КС 1,25
Інітер 600, т.н. 0,7

До зустрічі в полях!


Заступник керівника ВІДДІЛУ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ПІТРИМКИ «ЕРІДОН» 
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович |
(050)-373-95-24

Де придбати?