• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Спайдер, КС - обов’язковий фунгіцидний компонент при доробці насіння озимих

Спайдер, КС - обов’язковий фунгіцидний компонент при доробці насіння озимих

Незабаром розпочнеться посівна кампанія, а точніше, продовжиться озимою пшеницею та озимим ячменем, адже посів озимого ріпаку вже у розпалі. Для формування якісного майбутнього врожаю варто приділити увагу якісній доробці насіннєвого матеріалу.

Насіння є носієм генетичного потенціалу будь-якої культури, яке несе у собі значну кількість енергії, що робить його привабливими для шкідників і збудників хвороб. Захист насіння від шкідливих об’єктів є першочерговим завданням для виробництва сільськогосподарської продукції та отримання максимальних, якісних урожаїв.

Протруювання – економічно ефективний та найменш токсичний для довкілля спосіб захисту рослин від хвороб і шкідників. Із переваг використання доробленого насіння слід відмітити:

  • захист культури від посіву з забезпеченням її оптимальної густоти;
  • міцне прилипання препаратів до поверхні насіння, що забезпечує мінімальний вплив препарату на корисні мікроорганізми та корисних комах. 

До складу препаратів на доробку насіння обов’язково входять протруйники фунгіцидної та інсектицидної дії.

Насіння може бути джерелом різноманітної інфекції, яка знаходиться як на поверхні, так і всередині насіння. У цей час, доробка насіння забезпечує йому захист від кореневих гнилей, сажкових інфекцій, бактерій, шкідників і грибів, що локалізуються в ґрунті.

Саме тому застосування протруйника Спайдер, КС вбереже посіви від зараження збудниками сажкових хвороб, прикореневих гнилей (фузаріозна і гельмінтоспоріозна), пліснявіння насіння, плямистостей як на посівах пшениці так і на посівах ячменю.

Спайдер, КС (Імазаліл 15 г/л; Тіабендазол 25 г/л; Флутриафол 37,5 г/л) - трикомпонентний фунгіцидний препарат для обробки насіння задля захисту від комплексу хвороб. Три діючі речовичи діють по-різному:

  • Тіабендазол

Це фунгіцид захисної дії, який працює проти кореневих і прикореневих гнилей (фузаріозна і гельмінтоспоріозна), фузаріозної снігової плісняви, пліснявіння насіння, хвороб сходів. Ця діюча речовина блокує синтез нуклеїнових кислот ДНК, РНК та процеси дихання, а також пригнічує формування протоплазматичних ниток у фазі ділення ядра. Завдяки цьому знижується репродуктивна здатність грибів.

  • Флутриафол

Має системну дію і є ефективним проти гельмінтоспоріозної кореневої гнилі, летючої та твердої сажки, борошнистої роси, септоріозу і т.д. Варто відмітити здатність проникати у рослину і рухатись по тканинах. Завдяки підвищеній мобільності флутриафол швидко досягає місця локалізації інфекції, знищуючи хворобу і забезпечуючи тривалий захист посівів. На біохімічному рівні флутриафол блокує біосинтез ергостерину, чи порушує утворення клітинної оболонки і гіфів міцелію. 

  • Імазаліл

Має надзвичайну активіність проти видів гельмінтоспоріозів, а також фузаріозної кореневої гнилі та грибів, що викликають пліснявіння насіння і патогенів, стійких до бензимідазолів. 

Комбінація трьох діючих речовин, що мають різні механізми і спектр дії забезпечує:

  • Ефект синергії для боротьби з хворобами, які важко контролювати: фузаріозна коренева гниль, снігова пліснява, гельмінтоспоріозна коренева гниль, септоріоз;
  • Комбінований надійний захист від внутрішніх насіннєвих інфекцій, ґрунтових патогенів, а також збудників хвороб, що передаються повітряно-крапельним шляхом на початкових стадіях вегетації;
  • Зниження ризику появи форм патогенів, що мають резистентність.

Пропонуємо застосувати Спайдер, КС при обробці насіння в суміші з наступними продуктами: Розалік (Zn, P, N, S)БлекДжек, КС , Ерайз, р., Інітер 600, т.н.  

Вдалих урожаїв!


Заступник керівника Відділу технологічної підтримки «ЕРІДОН»  
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович | 
(050)-332-57-89

Де придбати?

8 ms. PHP memory: 2097152 (522816)