• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Як зменшити негативний вплив на плодово-ягідну продукцію при заморозках

Як зменшити негативний вплив на плодово-ягідну продукцію при заморозках

Наступає відповідальний період вирощування плодово-ягідної продукції – цвітіння. Часто, цей період супроводжується аномальними погодно-кліматичними умовами. 

На перший план загрози виходить мороз. Саме приморозки і морози стають причиною значного зниження врожайності саду, або й взагалі відсутності такого. Ушкодження квіток і плодів відбувається внаслідок замерзання рідини, що є всередині клітин і міжклітинних просторах. Ступінь пошкоджень залежить від концентрації розчинених речових у цих рідинах. Також на величину критичної температури впливає наявність «льодових» бактерій (наприклад Pseudomonas syringae), що на специфічних білках осередковує кристалики льоду і спричиняє сильніше промерзання. 

Зменшувати негативний вплив бактерій можливо за рахунок фосфіту калію, що міститься в препараті АміноАлексін. Якщо метеостанція дає достовірний прогноз приморозку, то є позитивний досвід обприскуванням розчину карбаміду. 

Обприскування Аміноалексіном (2 л/га) + карбамід (5 кг/га) рекомендовано провести у вечір перед прогнозованим морозом. 

За умови, що в саду відбувся приморозок, то обов’язково треба провести обприскування рістрегуляторами (гібберелін) разом з антистресом (амінокислоти). 

Рекомендуємо Вам, не пізніше 12 годин після приморозку, внести препарат Гібкул (GA 4+7 – 3,6%) в нормі 0,13 л/га в суміші з Терра-Сорб Фоліар (вільні амінокислоти - 9,3%) в нормі 2 л/га. Рекомендована температура повітря +18°С.

  • Препарат Гібкул – це суміш синтетичного гіббереліну 4 та 7.Основна функція гібберелінів – активування поділу клітин в апікальних і інтеркалярних меристемах та витягування вже існуючих клітин. 
  • Препарат Терра-Сорб Фоліар – це амінокислоти, що отримані методом ферментативного гідролізу. Основна функція амінокислот – антистрес від морозобою та запуск відновних процесів. 

Гібкул разом з Терра-Сорб Фоліар дає пришвидшення регенерації клітин, що пошкодженні морозом. Бажано повторити обробку через 3-4 дні.

Гарних Вам врожаїв!


Регіональний технологічний експерт «ЕРІДОН» 
КОБЗАР Григорій Вікторович |
 (050)-411-75-71

Де придбати?

14 ms. PHP memory: 2097152 (522552)