• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Боротьба з шкідниками в період цвітіння ріпаку

Боротьба з шкідниками в період цвітіння ріпаку

Наприкінці квітня – початку травня при підвищенні середньодобових температур до 11-15 °C, ще до початку цвітіння ріпаку, починається літ і заселення посівів насіннєвим прихованохоботником. Самка відкладає по одному яйцю у стручок, через 8-10 днів відроджується личинка. Тому обробіток системними препаратами необхідно розпочинати на початку цвітіння, коли на центральній китиці 20-30% квіток вже відмирають. 

На початку цвітіння ріпаку активізувався ріпаковий комарик, самка якого двічі або тричі протягом 3-4 днів відкладає по 20 яєць у отвори стручків, які утворив прихованохоботник. Також самки можуть проколювати яйцекладом щойно утворені стручки величиною 1-2 см, відкладаючи туди яйця.

  • Отже, обробіток препаратом РАЙНЕР в нормі 0,150-0,180 кг/га на початку цвітіння ріпаку забезпечить комплексний захист від обох цих шкідників. Цей обробіток можна поєднувати з внесенням фунгіцидів проти хвороб ріпаку та фоліарними добривами. 
Шкідник Ризик пошкодження Поріг шкодочинності Заходи боротьби
Ріпаковий квіткоїд Високий у разі раннього заселення 1-2 жуки на рослину у стадії BBCH 51
5-7 жуків у стадії BBCH 59 
Піретроїди 1 типу дії
неонікатиноїди
Шкідники стручків (насіннєвий приховано-хоботник, стручковий капустяний комарик) Часто обмежений на полях посіву, високий за масово-го заселення 1 прихованохоботник на 2 рослини
1 стручковий капустяний комарик на 4 рослини
Піретроїди 2 і 1 типу дії
Слабша дія неонікатиноідів

 

Вдалих Вам врожаїв!


Менеджер з агрономічних питань «ЕРІДОН» 
НЕРЕУЦЬКИЙ Святослав Григорович |
(050)-413-93-44

Де придбати?

14 ms. PHP memory: 2097152 (516776)