Спеціальні та мікродобрива для озимої пшениці
Калькулятор добрив
для ґрунтового внесення Вплив pH ґрунту Де придбати?
Розвиток озимих зернових на належному рівні можливий за наявності достатнього обсягу корисних мікроелементів, відповідного водного режиму та температури. Мікродобрива для пшениці вносяться задля забезпечення безперебійності низки важливих обмінних процесів, активності ферментів, стимуляції фотосинтезу. Мікродобрива підвищують стійкість рослини до хвороб та комах-шкідників, а також до різних несприятливих умов навколишнього середовища. Закуповуючи мікродобрива оптом для передпосівної обробки насіння та позакореневого внесення дозволяє підвищити загальну стійкість культури до несприятливих умов, прискорити розвиток культури, кількість та якість урожаю.
Типи та періоди внесення мікродобрив для пшениці
Початковий розвиток озимих культур часто проходить у несприятливих умовах: похолодання та недостатня кількості сонця, що уповільнює процес фотосинтезу, запасні речовини не утворюються в належній кількості та для рослини основними елементами є: азот, магній та інші мікроелементи.
Враховуючи те, що в зимовий час значна частина елементів живлення опускається в нижні шари ґрунту, вносити добрива, а також мікродобрива для пшениці озимої слід кількома стадіями:
- ранньою весною як регенеративне підживлення азотом. Часто для цих цілей використовується селітра, яка вважається найбільш оптимальним варіантом підгодовування. Азот стимулює розвиток зеленої маси та потужних стебел;
- другий етап внесення настає під час виходу рослин у трубку. Вноситься азот відповідно до необхідної норми, що сприяє формуванню листової поверхні рослини;
- Третій етап підживлення можна починати під час початку формування і до наливу колосків. Підвищується вага зерен, покращується ефективність процесів фотосинтезу.
Добрива на пшеницю, що вносяться навесні по мерзлому ґрунту, збільшують врожайність, оскільки рослини після зими часто залишаються нерозкущеними, частина пагонів вимерзає або залишаються пошкодженими, а також після зими більшість елементів живлення вимивається з ґрунту.
Корисні речовини у добривах та мікродобривах для пшениці
Ранньовесняна обробка посівів є однією з найважливіших, але вона становить близько третини всієї дози підживлення. Найчастіше використовується:
- селітра, найбільш поширена форма азоту для весняного підживлення;
- азотно-сірчані добрива;
- фосфор – сприяє розвитку коренів, калій – збільшує відтік запасних речовин до нового приросту та забезпечує налив урожаю. Нестача цих елементів знижує врожайність до 20%;
- сірка у добривах підвищує якісні характеристики зерен, збільшує вміст клейковини;
- комплексні мінеральні компоненти.
Мікродобрива для підживлення листової пшениці відносяться до найефективніших засобів, від якого залежать якісні характеристики та врожай. Оптимальний варіант підживлення розраховується індивідуально, на основі аналізів ґрунту, погоди, виду культури та інших факторів.
Вплив нестачі добрив для озимої пшениці на її врожайність
Дефіцит корисних елементів для озимих зернових впливає на врожайність. Ознаки нестачі елементів:
- салатовий колір листя та хлороз – при дефіциті сірки, азоту, магнію та марганцю;
- червоне забарвлення листя і зниження кущіння спостерігається при нестачі фосфору;
- про нестачу калію свідчать бронзові краї та пожовтіння листя по краях листової пластинки.
Вирішивши купити мікродобрива для пшениці в Україні, важливо знати стан необхідних компонентів у ґрунті, для цього необхідно провести аналіз вмісту основних компонентів у ґрунті, що дозволить вибрати оптимальний склад мікродобрив та їх кількість.
Компанія Ерідон реалізує мікродобрива для позакореневого підживлення пшениці та інші добрива оптом та в роздріб. Ми пропонуємо широкий асортимент продукції за доступними цінами. Для постійних клієнтів діють вигідні умови співпраці.