Від 100 ц/га кукурудзи на зерно з гібридами РАЖТ від компанії Ерідон навіть за складних умов
Дата публікації: 25 лютого 2017
Переглянуло: 745 осiб
ВІД 100 Ц/ГА КУКУРУДЗИ НА ЗЕРНО З ГІБРИДАМИ РАЖТ ВІД КОМПАНІЇ «ЕРІДОН» НАВІТЬ ЗА СКЛАДНИХ УМОВ
Процес селекції кукурудзи в компанії RAGT розділено на 6 програм, які ведуться в 6 регіонах Європи з різними ґрунтово-кліматичними умовами. Завдяки цьому, а також мережі з 17 дослідницьких центрів компанія вивела власну гаму кукурудзи від ФАО 160 до ФАО 600, пристосовану до вирощування на широких просторах – від Атлантичного океану до Східно-Європейсько степу та лісостепу.
Гібриди компанії RAGT характеризуються швидким стартовим ростом при низькій температурі, високою стійкістю до хвороб та вилягання і відмінними показниками віддачі вологи зерна після дозрівання. Вони добре витримують критичні періоди нестачі вологи та високих температур і навіть за стресових умов формують стабільний врожай. Адже біологічний потенціал врожайності гібридів RAGT дає змогу отримувати 15 т/га і більше сухого зерна в польових умовах.
В Україні лінійка гібридів кукурудзи RAGT, зокрема, ексклюзивно представлена компанією «Ерідон», яка є багаторічним партнером французького виробника і визнаним лідером на українському ринку постачальників насіння польових культур. Оскільки гібриди RAGT забезпечують високу врожайність, не поступаючись гібридам від давно відомих на ринку лідерів-виробників, площі, на яких в Україні висівається французька кукурудза, з кожним роком зростають.
Аграрії, що зупинили свій вибір на кукурудзі RAGT, можуть бути впевненими у високій якості насіння та відсутності проблем, що виникають внаслідок за бруднення зібраного врожаю ГМ матеріалом, випадки чого останнім часом не поодинокі. Адже у Франції, де виробляється посівний матеріал RAGT, вирощування будь-яких ГМ сільгоспкультур заборонено.
Слід також зазначити, що завдяки конкурентній ціні на продукцію RAGT сільськогосподарські підприємства мають змогу отримати високий врожай, суттєво заощадивши свої витрати на насіння.
Гібрид Бріксо – 115–120 ц/га, гібрид Фізікс – 105–110 ц/га
СТОВ Агрофірма «Росоша», Вінницька обл., Теплицький р-н
Генеральний директор - Павло Миколайович Голота
Має вищу зооветеринарну освіту. З 1987 р. обіймає посади керівників тваринницьких сільгосппідприємств із розвиненим напрямком рослинництва. Депутат Теплицької районної ради.
Агрофірма «Росоша» сіє гібриди кукурудзи РАЖТ, а саме: Бріксо (ФАО 330) та Фізікс (ФАО 320) впродовж останніх чотирьох років. В 2016 р. кожен із цих гібридів посіяли на площі у 250 га, що становило 60% від усіх площ, зайнятих в господарстві під кукурудзу на зерно. Врожайність при середній вологості зерна 16% становила 115–120 ц/га для гібриду Бріксо та 105–110 ц/га для гібриду Фізікс. Крім гібридів РАЖТ, у господарстві також вирощували гібриди двох інших зарубіжних виробників, які показали аналогічну врожайність. Однак гібриди РАЖТ продемонстрували на 2% кращу вологовіддачу, що за однакової врожайності дає відчутну економію на сушці насіння. Можна зазначити, що насіння РАЖТ характеризується дуже якісною доробкою і в цілому перемагає за співвідношенням ціни та якості. На наступний рік ми плануємо збільшити площу під гібриди РАЖТ до 80%.
Особливості технології вирощування
Попередники – озима пшениця та кукурудза. Восени на полях проводилась оранка, навесні – передпосівна підготовка ґрунту. Вносився КАС 400 кг/га та під час посіву діамофоска у рядки в нормі 100–120 кг/га. Схема посіву – 70 Х 15–20 см, глибина посіву – 3–4 см.
По вегетуючих рослинах застосовувалася гербіцидна суміш для боротьби проти мишію та широколистяних бур’янів, а також мікродобриво Розалік Цинк у нормі 1,0 л/га. Збирання врожаю проводили у жовтні.
Гібрид Бергксон – 110 ц/га, гібрид Бріксо – 100 ц/га
СТОВ «Лящівка», Черкаська обл, Чорнобаївський р-н
(з липня 2016 входить в агрохолдинг «Астарта»)
Станіслав Iванович Врублевський, головний агроном
Закінчив Уманський сільськогосподарський інститут в 1991 р. Досвід роботи агрономом із захисту – 9 років. Досвід роботи головним агрономом – 2 роки.
Ми почали вирощувати гібриди РАЖТ з 2016 р. Гібрид Бріксо (ФАО 330) дав у середньому 100 ц/га при вологості 19%, Бергксон (ФАО 380) – 110 ц/га при 23%, Футурікс (ФАО 360) – 90 ц/га при 15% (поле під останнім гібридом не удобрювалося). Слід зазначити, що такі результати врожайності є більш ніж чудовими з огляду на природні катаклізми, які пошкодили наші посіви. Адже через декілька днів після сівби у нас пройшла сильна злива (випало приблизно 150 мм), яка вимила частину висіяного насіння. Після зливи на полі утворилася ґрунтова кірка товщиною приблизно 7–8 см, що стала серйозною перепоною для сходів. Через цю кірку гібриди кукурудзи американського виробника на сусідньому полі взагалі не зійшли (поле довелось пересіяти). Гібриди РАЖТ дали сходи, однак нам все ж таки довелося провести міжрядне рихлення, після якого густота сходів становила приблизно 50–55 тис. на 1 га. Слід відзначити, що придбання гібридів РАЖТ дало нам змогу заощадити значні кошти за рахунок різниці в ціні з гібридами подібної лінійки ФАО від американських виробників. Також ми додатково заощадили за рахунок зменшення густоти посіву, оскільки гібриди від американських компаній сіяли з густотою 78–80 тис./га, а РАЖТ посіяли з густотою 75 тис.
Особливості технології вирощування
Попередник – озима пшениця. Восени на полях провели дискування й оранку, навесні – боронування та культивацію. Під Бріксо та Бергксон вносили гній – 50 т/га. Поле, де був посіяний Футюрікс, не удобрювалося. Сівбу проводили 3–4 травня, перед посівом поля обробляли гербіцидом Харнес. Норма висіву становила 75 тис. насінин на 1 га при ширині міжрядь 70 см, середня глибина посіву 5 см. По вегетуючих рослинах вносили гербіцид Майстер. Урожай збирали у жовтні.
Гібрид Акксентус – 113 ц/га, гібрид Аякс – 101 ц/га
СТОВ «Богданівське», Чернігівська обл., Прилуцький р-н
Максим Володимирович Любимов, головний агроном
У 2006 р. закінчив Луганський національний аграрний університет за спеціальністю «агрономія» після чого присвятив шість років українській аграрній науці. З 2012 р. почав працювати в сільськогосподарських підприємствах на посаді головного агронома.
У 2016 р. гібриди кукурудзи РАЖТ у Прилуцькому виробничому підрозділі СТОВ «Богданівське» було посіяно на площі 216 га – Аякс (ФАО 210) та 450 га – Акксентус (ФАО 250), що становило близько 60% від усіх посівів кукурудзи в підрозділі. Гібрид Акксентус показав врожайність у 113 ц/га при вологості 18–22% та густоті 70–75 тис./га. Гібрид Аякс дав 101 ц/га при вологості 15–19% та густоті 75–80 тис./га. Це був другий рік вирощування гібридів РАЖТ у нашому господарстві. В 2015 р. за несприятливих умов посухи ці гібриди дали у нас в середньому 100 ц/га, що ми вважаємо дуже добрим результатом. В 2016 р. ми також вирощували гібрид іншого західного виробника, подібний за своїми характеристиками і ФАО до Акксентуса. Цей гібрид фактично дав аналогічний результат із врожайності та вологості при тому, що його вартість була відчутно вищою. Підбираючи гібриди кукурудзи під посів 2017 р., наше керівництво, зокрема, управляючий групою компаній С. М. Тимошин і директор СТОВ «Богданівське» В. М. Зоря аналізуватимуть результати 2016 і попередніх років і прийматимуть рішення на основі співвідношення ціни та врожайності.
Особливості технології вирощування
Попередники – кукурудза, озима пшениця, соя. Восени на полях проводилася оранка, навесні – боронування, культивація та внесення аміачної води у нормі 600 л/га. Посів здійснювався в середині та другій половині квітня на глибину в 4 см із внесенням у рядки 100 кг/га нітроамофоски (7:19:27). Схема посіву – загальноприйнятна з шириною міжрядь 70 см. Відразу після посіву поля обробляли ґрунтовим гербіцидом Прімекстра Голд. По вегетуючих рослинах вносили мікродобриво на основі гумату калію, вибірково – гербіцид Майстер Пауер, фунгіцид Ретенго у фазі 10 листків. У фазі викидання волоті на поля випускали трихограму — двічі по 100 тисяч особин на 1 га. Збирання врожаю проводили з середини вересня до початку жовтня.