• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Застосування Міллерплекс для збільшення закладання бокових бруньок та кращого галуження озимого ріпаку

Застосування Міллерплекс для збільшення закладання бокових бруньок та кращого галуження озимого ріпаку

Міллерплекс – найбільш біологічно активний екстракт водоростей з цитокініновим ефектом

Завдяки оптимальним погодним умовам 2023 року рослини озимого ріпаку отримали можливість сформувати високий врожай. Значна частина господарств збільшує посівні площі цієї культури у новому сезоні. Економічні реалії сьогодення вносять корективи і у планування систем застосування добрив та норми висіву.

Рослини ріпаку володіють величезним потенціалом регенерації та закривання проективної поверхні поля. Саме завдяки цій особливості рослини ріпаку навіть при значному зрідженні густоти рослин можуть сформувати потенційний урожай. Певно, що на це і розраховують аграрії зменшуючи норми висіву з огляду на сучасні реалії аграрного бізнесу та здорожчання оборотних засобів. 

Закладка потенціалу продуктивності ріпаку восени

Для максимізації врожайності кожної рослини на ріпаковому полі необхідно вчасно закласти потенціал продуктивності восени. Ми пропонуємо зробити це шляхом стимулювання закладки вегететавних бруньок, що дасть можливість рослині сформувати гілки другого порядку та повністю розкрити свій потенціал.

Як це зробити? Зазвичай регулятори росту здійснюють пригнічення росту вегетативної маси та закладку бокових бруньок на користь росту і розвитку кореневої системи. На закладку бруньок напряму впливають гормони цитокініни, які рослина здатна синтезувати завдяки розвиненій кореневій системі. Проте, поки ріпак наростить достатню кореневу систему, то період ефективного закладання бічних бруньок буде вже втрачений.

Єдиним рішення цієї технологічної проблеми є застосування стимуляторів гормональної дії. Оскільки сучасна наука ще не навчилась ефективно синтезувати гормони цієї групи, то залишаються лише природні джерела. Західні агровиробники вже давно використовують продукти на основі екстрактів водорості Ascophyllum nodosum у якості джерела цитокінінових сполук. Ця водорість росте на мілководді, часто опиняється на повітрі під час відливів, має дуже рясне гілкування, що й обумовлює високий вміст у ній саме цитокінінів .

Про препарати на основі Ascophyllum nodosum

Продуктів з Ascophyllum nodosum на ринку чимало, але варто пам'ятати, що в залежності від місця зростання й умов конкретного вегетаційного сезону вміст гормонів у рослинах може істотно відрізнятись. До того ж кожен виробник екстракту використовує власну технологію екстракції (розчинники, температура й т.п.). Конролювати якість чи хоча б однорідність по біологічній активності від партії до партії складно, а проаналізувати склад цитокінових сполук - це дороговартісний процес. Більш того, можливий аналіз лише на наявність, а не кількість. Команда Miller Chemical & Fertilizer LLC, виробника стимуляторів й ад’ювантів із величезним досвідом, дуже виважено підійшла до створення продукту на базі Ascophyllum nodosum і запатентувала власну технологію виробництва.

Що ж таке Міллерплекс®?

Американська компанія Miller Chemical & Fertilizer LLC, яка є новатором у сфері біостимуляторів та ад’ювантів, створила препарат, який підняв цитокінінову активність на новий рівень. При створенні продукту Міллерплекс® була розроблена запатентована технологія Miller Express Technology, яка включає використання цитокінінів із трьох натуральних джерел, покликаних збагатити екстракт водорості й гарантувати стабільний високий вміст цих гормонів, а також їх високу біологічну активність, від партії до партії. Також, ця технологія виробництва включає ексклюзивну суміш вітамінів від швейцарського фармацевтичного концерну Hoffman-La Roche, яка застосовується тільки у Міллерплекс®. Окрім цього, продукт збагачений комплексом макро- та мікроелементів у хелатній формі, а сама формуляція посилена вбудованою ад’ювантною системою. Відповідно, Міллерплекс® не потребує додаткових ад’ювантів, що важливо в сучасних економічних умовах із врахуванням важко змочуваної поверхні ріпаку.

Застосування Міллерплекс® на озимому ріпаку

Сучасні системи вирощування культур не надто стимулюють цитокініновий тип розвитку рослин (мається на увазі більше кущіння, гілкування), можна сказати навпаки, що переважає антагоністичний до цитокінів тип розвитку – ауксиновий з апікальним домінуванням (домінує верхівкова брунька/квітка, менше кущення або гілкування). Враховуючи вищесказане, Міллерплекс® є дієвим інструментом для програмування рослин, який при застосуванні у правильні фази розвитку культур дозволяє спрямувати рослини на цитокініновий тип розвитку, що неодмінно збільшить потенціал урожайності.

Для стимулювання закладки бокових бруньок озимого ріпаку, Міллерплекс® необхідно вносити у період 4-8 справжніх листків у нормі 0,6 л/га. Саме цей препарат спрямовано працює над цим процесом. Враховуючи знижене мінеральне живлення та зменшення норм висіву ріпаку, цей прийом можна вважати чи не найважливішим у формуванні врожаю озимого ріпаку.

Гарних Вам урожаїв!


Заступник керівника Відділу технологічної підтримки «ЕРІДОН» 
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович |
(050)-332-57-89

Де придбати?

9 ms. PHP memory: 2097152 (526928)