• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Садовий захист. Ад’юванти, як елемент отримання максимальної ефективності від дії препаратів

Садовий захист. Ад’юванти, як елемент отримання максимальної ефективності від дії препаратів

Цвітіння в садових господарствах закінчилось, але залишилось ще багато проблемних питань. Фунгіцидні та інсектицидні обробітки після цвітіння можуть проводитись від 5 до 15 разів, в залежності від конкретних погодних умов року. При виборі препаратів садівники часто зупиняють свій вибір на контактних фунгіцидах від парші та гормональних інсектицидах від шкідників. Саме такий спосіб роботи дозволяє зменшити ризик виникнення резистентності хвороб та шкідників. Обробка контактними фунгіцидами, як правило, проводиться або по опадах, що відбулися, або після закінчення терміну ефективної дії раніше внесених препаратів (7-10 днів). 

Інсектициди від яблуневої плодожерки починають використовувати, відштовхуючись від даних феромонних пасток або від суми активних температур. Кількість обробок та інтервал між ними вибирається від терміну дії препарата, зони та погодних умов і проводять систематично. Тому важливо отримати високу ефективність препаратів, що досягається максимальним покриттям робочою сумішшю поверхні листя і плодів. 

Для покращення покриття робочою рідиною оброблюваної поверхні використовують поверхнево-активні речовини (сурфактанти). Один із найкращих розподіл і покриття забезпечують органо-силіконові сурфактанти. 

Незважаючи на очевидні вигоди садівника від внесення даного типу ад’ювантів, інколи стримуючим фактором є їх відносно висока піноутворюча здатність. Саме тому, компанія «Ерідон» пропонує своїм партнерам використовувати для запобігання утворення піни препарат Термінатор Піни або замінити існуючий органо-силіконовий препарат на інноваційний Сіліксан 106, котрий в своєму складі має компонент, що «гасить» піну, яка утворюється в баку обприскувача. Пропонуємо переглянути відео з демонстрацією його дії.

Найефективніше препарат показує себе у обробітках контактними фунгіцидами (наприклад, Стірокап) та гормональними інсектицидами (наприклад, Дімілін) з нормою використання 0,25 - 0,15 л на 100 л води

Мінімальна норма препарату Сіліксан 106 у 0,025 л на 100 л води можлива при роботі з системними препаратами та добривами, але за умови достатньої вологості повітря. Не менш ефективно додавати препарат Сіліксан 106 до обприскування контактними гербіцидами у нормі 0,1 л на 100 л води. Також, важливими факторами впливу на ефективність роботи препаратів, є показники якості води, що використовується для приготування робочого розчину, а саме, рівень рН та жорсткості. Більшість препаратів гарно працюють в нейтральному або в слабо кислому середовищі, деяким препаратам необхідне кисле середовище. Саме для підкислення робочого розчину і створення безпечних багатокомпонентних сумішей ми рекомендуємо використовувати препарат Спрей Ейд в нормі 0,03-0,06 л на 100 л води. Препарат також має функцію очищення баку та насосної апаратури від нальоту, прочищення форсунок. 

  • Якщо вода яку Ви використовуєте має жорсткість більше 5-7 мг-екв./л, ми рекомендуємо використовувати препарат Спрей Ейд Комплекс, що має весь спектр ефективності препарату Спрей Ейд плюс активно зв’язує розчинені іони металів і не утворює осаду. Середня норма використання препарату складає 0,06-0,12 л на 100 л води.

При заселенні садових насаджень кліщем, потрібно проводити обприскування спеціалізованими акарицидами. Команда технологічних експертів «Ерідон» рекомендує додавати до таких обприскувань ад’ювант МультиМастр в нормі 0,06 л на 100 л води. Препарат МультиМастр не дає можливості випаровуватись препарату, і тримає його на поверхні листя в розчині під полімерною плівкою, що не закриває продихи. Також актуальним буде додавання препарату МультиМастр до бакової суміші в період повітряної посухи, роси або вітру.

За додатковими консультаціями по використанню препаратів та ад’ювантів у Вашому господарстві, звертайтесь до технологічних експертів компанії «Ерідон»!


Регіональний експерт з садівництва «ЕРІДОН» 
КОБЗАР Григорій Вікторович | 
(050)-411-75-71

Де придбати?

15 ms. PHP memory: 2097152 (523704)