• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Рекомендації щодо застосування добрив на сої у фазу 2-3 трійчастих листка (ВВСН 12-13)

Рекомендації щодо застосування добрив на сої у фазу 2-3 трійчастих листка (ВВСН 12-13)

Розглянуті фази розвитку: 2-3 трійчастих листка (ВВСН 12-13)

Основна функція бору у метаболізмі вищих рослин полягає у стабілізуванні клітинних стінок за рахунок формування первинного полісахарид пектинового комплексу, який лежить у основі шарів клітинних мембран. Ця базова функція закладена у здатність рослин формувати первинну листову поверхню та забезпечувати ріст і розвиток кореневих волосків. Також бор у хімічній зв’язці з глікопротеїнами забезпечує рухомість клітинних мембран, що в свою чергу підвищує стійкість рослин до високої сонячної інсоляції та температурних стресів.

Важко недооцінити значення якісного борного живлення рослин сої, для яких стійкість та здатність витримувати стресові фактори впродовж вегетаційного періоду є важливим для формування високих врожаїв. Так, за умов нестачі бору у мінеральному живленні рослини сої погано галузяться та формують невисокий стеблостій, зменшену кількість стручків, а результаті зменшують вихід насіння з кожної рослини (кількість та маса 1000 насінин).

Для превентивного подолання дефіциту бору у фазу 2-3 трійчастого листка ефективним є позакореневе внесення рідкого добрива Розалік (B, Mo, S) 1,0-1,5 л/га.

Вміст молібдену в даному добриві дозволяє посилити розвиток бульбочкових бактерії (за рахунок стимулювання активності ферменту нітрогенази, яка відповідає за симбіотичну азотфіксацію різобій на коріннях рослин).

Вдалих Вам врожаїв!


Менеджер з розвитку продуктів для мінерального живлення рослин
СУВОРОВ Микита Олексійович |
 (050)-410-16-14

Де придбати?