• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Рекомендації щодо застосування добрив на сої у фазу 2-3 трійчастих листка (ВВСН 12-13)

Рекомендації щодо застосування добрив на сої у фазу 2-3 трійчастих листка (ВВСН 12-13)

Розглянуті фази розвитку: 2-3 трійчастих листка (ВВСН 12-13)

Основна функція бору у метаболізмі сільськогоподарських рослин полягає у стабілізуванні клітинних стінок за рахунок формування первинного полісахариду у пектиновому комплексі, який лежить у основі шарів клітинних мембран. Ця базова функція закладена у здатність рослин формувати листову поверхню та забезпечувати ріст і розвиток кореневих волосків. Також бор у хімічній зв’язці з глікопротеїнами забезпечує рухомість клітинних мембран, що в свою чергу підвищує стійкість рослин до високої сонячної інсоляції та температурних стресів, що є важливим для таких вимогливих до технології вирощування культури як соя.

Тому важко недооцінити значення якісного борного живлення рослин сої, для яких стійкість та здатність витримувати стресові фактори впродовж вегетаційного періоду є важливим для формування високих врожаїв. Так, за умов нестачі бору у мінеральному живленні рослини сої погано галузяться та формують невисокий стеблостій, зменшену кількість стручків і, як результат, зменшують вихід насіння з кожної рослини (кількість та маса 1000 насінин). Це призводить до зменшення врожаю та неефективного використання інших ресурсів (витрати на обробіток ґрунту, насіння та хімічний захист рослин) та недобору врожаю.

Для превентивного подолання дефіциту бору у фазу 2-3 трійчастого листка ефективним є позакореневе внесення рідкого добрива Розалік (B, Mo, S) 1,0-1,5 л/га.

Вміст молібдену в цьому добриві дозволяє посилити розвиток бульбочкових бактерії (за рахунок стимулювання активності ферменту нітрогенази, яка відповідає за симбіотичну азотфіксацію різобій на коріннях рослин) та збільшити кількість доступного азоту для рослин і збільшити врожай.

Вдалих Вам урожаїв!


Менеджер з розвитку продуктів для мінерального живлення рослин
СУВОРОВ Микита Олексійович |
 (050)-410-16-14

Де придбати?

6 ms. PHP memory: 2097152 (518344)