• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Двокомпонентний інсектицид Катадін, КЕ - дієве рішення проти лускокрилих шкідників

Двокомпонентний інсектицид Катадін, КЕ - дієве рішення проти лускокрилих шкідників

Останніми роками спостерігається загальне потепління з теплою осінню та навіть зимами, що призводить до проблем як з ґрунтовими шкідниками на всій території України, так і лускокрилими. За останні роки відчутною проблемою в посівах стали капустяна міль, бавовникова совка, стебловий метелик. Ці шкідники завдають як прямих збитків, пошкоджуючи рослини, так і прихованих – тоді, коли через пошкодження шкідниками відбувається зараження збудниками хвороб, що веде до масових втрат та недобору врожаїв.

У цьому році активному розвитку шкідників сприяли: наявність кормової бази (перестій кукурудзи, сої, соняшнику взимку), розвинені посіви і достатня волога в полях навесні.

Про препарат Катадін

Компанія "Ерідон" пропонує вирішення вищезгаданих проблем і рекомендує застосовувати інсектицид Катадін від IFAGRI, який містить дві ефективні діючі речовини: емамектин бензоат 4.8% та ацетаміприд 6.4%. Зазначені хімічні сполуки доповнюють дію одна одної, забезпечуючи ефективний та тривалий контроль і попереджаючи виникнення резистентності:

  • Емамектин бензоат знищує комах контактно-шлунковим способом і належить до хімічного класу авермектинів. Ця сполука характеризується трансламінарним (локально-системним) переміщенням в тканинах рослини і направлено діє на шкідників ряду лускокрилих, зокрема проявляє пряму овіцидну дію. Емамектин бензоат є малотоксичною для теплокровних хімічною речовиною, яка не накопичується у довкіллі і виробляється в природі ґрунтовою бактерією Streptomyces avermitilis. 
  • Ацетаміприд також знищує комах контактно-шлунковим способом, але належить до хімічного класу неонікотиноїдів і характеризується системним переміщенням в тканинах рослини. Варто зазначити, що популярні інсектициди, які належать до хімічного класу неонікотиноїдів (імідаклоприд, тіаметоксам, клотіанідін) станом на сьогодні заборонені до використання в Європі у відкритому ґрунті через їх високу токсичність до бджіл. У цьому відношенні ацетаміприд є виключенням, оскільки для цієї хімічної сполуки Європейським органом з безпеки продуктів харчування (EFSA) було встановлено низький ризик для бджіл.

Катадін представлений у вигляді рідкої препаративної форми – концентрату емульсії, яка є зручною для застосування і поліпшує поглинання діючих речовин препаратів через кутикулу листкового апарату. 

Найпроблемніші шкідники, які контролює інсектицид Катадін

В Україні Катадін зареєстрований на капусті, сої, яблуні для контролю таких проблемних шкідників як капустяна міль, совки, трипси, вогнівки і т.п. 
Бавовникова совка – поліфаг, який пошкоджує понад 120 видів рослин. Найбільшої шкоди завдає посівам сої, кукурудзи, сорго, нуту, кунжуту, бавовнику, конопель тощо. На кукурудзі гусениці перших віків проникають усередину обгортки і живляться зернами кукурудзи, роблячи всередині ходи, які сприяють потраплянню збудника фузаріозу всередину, що призводить до додаткових втрат. У посівах сої та квасолі совки об’їдають верхні листки і виїдають насіння в бобах. Кількість поколінь може бути від 2 до 5 з огляду на кліматичні умови. Відчутних збитків завдають 2-ге та 3-тє покоління.

Особливу увагу слід звернути увагу на такого проблемного шкідника, як капустяна міль, яка створює серйозні проблеми для виробників капусти не тільки в Україні та Європі, а й у світі вцілому. Так як згаданий шкідник здатний пошкоджувати всі хрестоцвітні культури, в процесі своєї життєдіяльності він також наносить суттєвих збитків виробникам ріпаку, оскільки його накопичення відбувається саме на ріпакосійних площах. Літ метеликів першої генерації капустяної молі відбувається в кінці квітня, а так як тривалість їх життя та плодовитість залежить від наявності джерел додаткового живлення, це призводить до пошкодження сходів ярого ріпаку, які з’являються в цей період. Літ метеликів другої генерації відбувається в кінці червня – на початку липня, а з серпня з’являється гусінь третього й четвертого поколінь, яка може знищувати сходи озимого ріпаку повністю або частково.

На капусті цей шкідник завдає небезпечних пошкоджень протягом декількох фаз її розвитку. У фазі розвитку капусти – зав’язування головки, крім листків пошкоджується поверхнева брунька, що перешкоджає утворенню головки і призводить до значних втрат врожаю. Також небезпечні пошкодження шкідник завдає у фазу ущільнення головки капусти. Хоча в цей період і не відбувається загибель самої рослини, але якість самої продукції значно погіршується. Найсильніші пошкодження наносяться в найжаркіший період вегетації рослини.

Поєднання даних діючих речовин у майбутньому знайде своє застосування проти шкідників посівів кукурудзи, соняшнику та інших просапних технічних культур. Цей інстектицид буде актуальним рішенням проблеми з капустяною міллю у посівах хрестоцвітних культур.

Серед переваг інсектициду Катадін слід відмітити наступні:

  • висока біологічна ефективність проти шкідників ряду лускокрилих завдяки поєднанню двох діючих речовин, які належать до різних хімічних класів;
  • контроль приховано-живучих лускокрилих шкідників завдяки трансламінарній дії емамектину бензоату та системній дії ацетаміприду;
  • попередження виникнення резистентності у шкідників;
  • наявність овіцидної дії.

Норми застосування препарату та особливості використання

Єдина норма застосування інсектициду Катадін на капусті, сої та яблуні складає 0,25 – 0,4 л/га. Робочий розчин для застосування препарату бажано використовувати вранці або увечері, чи в похмуру погоду. Ефективність інсектициду не залежить від атмосферних опадів. Вже декілька годин після застосування інсектициду шкідники припиняють харчуватися і гинуть протягом 2-4 днів після обробки.

Бажаємо ефективно знешкодити шкідників у ваших посівах!


Заступник керівника Відділу технологічної підтримки «ЕРІДОН»  
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович | 
(050)-332-57-89

Де придбати?

15 ms. PHP memory: 2097152 (526616)