Двокомпонентний інсектицид Катадін, КЕ - дієве рішення проти лускокрилих шкідників
Дата публікації: 17 березня 2021
Переглянуло: 49 осiб
Останніми роками спостерігається загальне потепління з теплою осінню та навіть зимами, що призводить до проблем як з ґрунтовими шкідниками на всій території України, так і лускокрилими. За останні роки відчутною проблемою в посівах стали капустяна міль, бавовникова совка, стебловий метелик. Ці шкідники завдають як прямих збитків, пошкоджуючи рослини, так і прихованих – тоді, коли через пошкодження шкідниками відбувається зараження збудниками хвороб, що веде до масових втрат та недобору врожаїв.
Про препарат Катадін
Компанія IFAGRI готова дати відповідь вищезгаданим проблемам та представляє новий інсектицид Катадін, який не має на сьогодні аналогів на українському ринку і містить дві ефективні діючі речовини: емамектин бензоат 4.8% та ацетаміприд 6.4%. Зазначені хімічні сполуки доповнюють дію одна одної, забезпечуючи ефективний та тривалий контроль і попереджаючи виникнення резистентності:
- Емамектин бензоат знищує комах контактно-шлунковим способом і належить до хімічного класу авермектинів. Ця сполука характеризується трансламінарним (локально-системним) переміщенням в тканинах рослини і направлено діє на шкідників ряду лускокрилих, зокрема проявляє пряму овіцидну дію. Емамектин бензоат є малотоксичною для теплокровних хімічною речовиною, яка не накопичується у довкіллі і виробляється в природі ґрунтовою бактерією Streptomyces avermitilis.
- Ацетаміприд також знищує комах контактно-шлунковим способом, але належить до хімічного класу неонікотиноїдів і характеризується системним переміщенням в тканинах рослини. Варто зазначити, що популярні інсектициди, які належать до хімічного класу неонікотиноїдів (імідаклоприд, тіаметоксам, клотіанідін) станом на сьогодні заборонені до використання в Європі у відкритому ґрунті через їх високу токсичність до бджіл. У цьому відношенні ацетаміприд є виключенням, оскільки для цієї хімічної сполуки Європейським органом з безпеки продуктів харчування (EFSA) було встановлено низький ризик для бджіл.
Катадін представлений у вигляді рідкої препаративної форми – концентрату емульсії, яка є зручною для застосування і поліпшує поглинання діючих речовин препаратів через кутикулу листкового апарату.
Найпроблемніші шкідники, які контролює інсектицид Катадін
В Україні Катадін зареєстрований на капусті, сої, яблуні для контролю таких проблемних шкідників як капустяна міль, совки, трипси, вогнівки і т.п.
Бавовникова совка – поліфаг, який пошкоджує понад 120 видів рослин. Найбільшої шкоди завдає посівам сої, кукурудзи, сорго, нуту, кунжуту, бавовнику, конопель тощо. На кукурудзі гусениці перших віків проникають усередину обгортки і живляться зернами кукурудзи, роблячи всередині ходи, які сприяють потраплянню збудника фузаріозу всередину, що призводить до додаткових втрат. У посівах сої та квасолі совки об’їдають верхні листки і виїдають насіння в бобах. Кількість поколінь може бути від 2 до 5 з огляду на кліматичні умови. Відчутних збитків завдають 2-ге та 3-тє покоління.
Особливу увагу слід звернути увагу на такого проблемного шкідника, як капустяна міль, яка створює серйозні проблеми для виробників капусти не тільки в Україні та Європі, а й у світі вцілому. Так як згаданий шкідник здатний пошкоджувати всі хрестоцвітні культури, в процесі своєї життєдіяльності він також наносить суттєвих збитків виробникам ріпаку, оскільки його накопичення відбувається саме на ріпакосійних площах. Літ метеликів першої генерації капустяної молі відбувається в кінці квітня, а так як тривалість їх життя та плодовитість залежить від наявності джерел додаткового живлення, це призводить до пошкодження сходів ярого ріпаку, які з’являються в цей період. Літ метеликів другої генерації відбувається в кінці червня – на початку липня, а з серпня з’являється гусінь третього й четвертого поколінь, яка може знищувати сходи озимого ріпаку повністю або частково.
На капусті цей шкідник завдає небезпечних пошкоджень протягом декількох фаз її розвитку. У фазі розвитку капусти – зав’язування головки, крім листків пошкоджується поверхнева брунька, що перешкоджає утворенню головки і призводить до значних втрат врожаю. Також небезпечні пошкодження шкідник завдає у фазу ущільнення головки капусти. Хоча в цей період і не відбувається загибель самої рослини, але якість самої продукції значно погіршується. Найсильніші пошкодження наносяться в найжаркіший період вегетації рослини.
Поєднання даних діючих речовин у майбутньому знайде своє застосування проти шкідників посівів кукурудзи, соняшнику та інших просапних технічних культур. Цей інстектицид буде актуальним рішенням проблеми з капустяною міллю у посівах хрестоцвітних культур.
Серед переваг інсектициду Катадін слід відмітити наступні:
- висока біологічна ефективність проти шкідників ряду лускокрилих завдяки поєднанню двох діючих речовин, які належать до різних хімічних класів;
- контроль приховано-живучих лускокрилих шкідників завдяки трансламінарній дії емамектину бензоату та системній дії ацетаміприду;
- попередження виникнення резистентності у шкідників;
- наявність овіцидної дії.
Норми застосування препарату та особливості використання
Єдина норма застосування інсектициду Катадін на капусті, сої та яблуні складає 0,25 – 0,4 л/га. Робочий розчин для застосування препарату бажано використовувати вранці або увечері, чи в похмуру погоду. Ефективність інсектициду не залежить від атмосферних опадів. Вже декілька годин після застосування інсектициду шкідники припиняють харчуватися і гинуть протягом 2-4 днів після обробки.
Бажаємо безжалісної перемоги над шкідниками у ваших посівах!
Заступник керівника Відділу технологічної підтримки «ЕРІДОН»
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович | (050)-373-95-24