Хвороби сої грибного походження

Погодні умови,  які тривають протягом кількох тижнів призвели до різкого збільшення грибкових хвороб на посівах сої. Особлива дана проблема проявилась у регіонах, де спостерігалось зниження температури з рясними опадами та коливаннями температур. На цій культурі це зумовлено активним ростом вегетативної маси та створенням в посівах всіх передумов для розвитку таких хвороб: біла гниль, септоріоз, церкоспороз, пероноспороз, що будуть негативно впливати на розвиток та формування бобів, а також насіння у них. Цьому сприяють й опади, які чергуються із високими температурами. Проти білої гнилі ефективним рішенням є препарат Баскайд, КС 0,5-0,6 л/га.

Враховуючи всі ці умови, обов’язково потрібно провести профілактичні заходи для збереження листової маси сої від збудників плямистостей та захистити потенційний врожай сої від ураження збудниками білої та сірої гнилі.

Для кращого розвитку та формування бобів рослинами сої та контролю пероноспорозу рекомендуємо провести наступне позакореневе живлення посівів в бакових сумішах із фунгіцидами та мікродобривами:

Оптимальними продуктами для контролю білої гнилі на сої, профілактики плямистостей та пероноспорозу, разом із підживленням та інсектицидним захистом будуть наступні схеми внесення бакових сумішей:

Також до вказаних схем рекомендуємо додавати Сіліксан 106 0,08-0,1 л/га для покращення змочування листового апарату рослин сої та зменшення поверхневого натягу.

Вдалих Вам урожаїв!


Заступник керівника Відділу технологічної підтримки «ЕРІДОН» 
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович |
(050)-332-57-89

Де придбати?

17 ms. PHP memory: 2097152 (521488)