Рекомендації щодо застосування добрив на озимій пшениці в залежності від погодних умов та кількості вологи у ґрунті
Дата публікації: 18 березня 2021
Переглянуло: 12 осiб
Фази розвитку, що розглядаються: фаза кущіння – прапорцевий лист (ВВСН 26-39)
- Перший період: повне кущіння озимої пшениці (ВВСН 26-28)
Основні заходи по забезпеченню мінерального живлення та формування врожаю:
Важливо орієнтуватися на погодні умови, які супроводжують рослини озимої пшениці впродовж усього періоду кущіння. Якщо складаються холодні умови з достатньою кількістю вологи у ґрунті – важливим завданням є робота на посилення фотосинтетичної активності рослин та синтезу цукрів у хлоропластах. Продуктивним рішенням є внесення Розалік Mg, Mn, N, S 2-3 л/га + Розасоль 29-10-10+3Mg+МЕ 2,0-3,0 кг/га. За потреби збільшити кількість продуктивних пагонів рекомендуємо застосувати продукт Міллерплекс у нормі 0,45-0,6 л/га
Завдяки наявності магнію у легко доступній формі та марганцю забезпечується процес стимулювання фотосинтезу, де магній виступає в якості центрального атому у нових молекулах хлорофілу. Марганець сприяє синтезу нових молекул хлорофілу. При цьому, рослина у живленні не відрізняє магній, який поглинений кореневою системою та Mg, який рослина отримує з позакореневим добривом.
Отже, основна функція марганцю у добриві Розалік Mg, Mn, N, S – забезпечити ефективне утворення хлорофілу як з магнію, який міститься в добриві, так і з магнію, який рослина поглине впродовж решти періоду вегетації.
Розасоль 29-10-10+3Mg+МЕ на короткий період (2-3 дні) забезпечує нагодованість рослини основними елементами живлення внаслідок збільшення концентрації цих елементів у клітинному соці рослини. В результаті рослина отримує потужний поштовх ростових процесів та закладки врожаю.
Міллерплекс забезпечує стимулювання обміну речовин та посилення захисних функцій рослинного організму, максимізує поглинання поживних речовин з ґрунту та внесених добрив стимулює закладку більшої кількості колосків та зерен у колосі.
В умовах достатньої кількості вологи та збільшенні температур вирішальним завданням є збільшення забезпечення рослини всіма необхідними елементами живлення у клітинному соці. Особливо це стосується азоту, фосфору, калію та сірки. При температурі повітря -10-15°С та загальній мінералізації води не більше 0,2-0,3 г/л варто застосовувати Розасоль 15-45-10 2 кг/га + Блек Джек 0,5-1,0 л/га. В умовах жорсткої води (загальна мінералізація > 0.3-0.5 г/л) – Розалік РК+МЕ 1,5-2,0 /га + Міллерплекс 0,45-0,6 л/га.
При недостатній кількості вологи та низьких температурах важливим є забезпечення росту кореневої системи більш швидкими темпам, ніж швидкість пересихання верхнього шару ґрунту. «Дорощування» кореневої системи озимої пшениці в цей період фактично збільшує шанси рослин на виживання. Також важливим є збереження динаміки мітотичного ділення клітин, яке на момент кущіння забезпечує ріст колосового стрижня за рахунок диференціювання конуса наростання. Важливим мікроелементом живлення на даній фазі є цинк (Zn). Тому ефективним рішенням є застосування Розалік Zn, P, N, S 2,0 л/га + Міллерплекс 0,45-0,6 л/га.
- Другий період: початок появи прапорцевого листа (37-39)
Основні заходи по забезпеченню мінерального живлення та формування врожаю:
Разом з обов’язковим фунгіцидним захистом прапорцевого листа від фітопатогенів ефективним є застосування продуктів для посилення фотосинтезу та збільшення вмісту елементів живлення у тканинах рослин. В цей період доцільним є використання Розалік Mg, Mn, N, S у нормі 2,0-2,5 л/га. Якщо на даний момент рослини знаходяться у стані водного стресу (посуха) – дієвим є застосування позакореневого добрива Розалік РК+МЕ у нормі 1,5-2,0 л/га.
Завдяки наявності у складі добрива Розалік РК+МЕ 2-х форм фосфору рослини після застосування продукту мають можливість отримати подвійний ефект від позакореневого підживлення:
- покращувати формування колоскових квіток за рахунок ортофосфатного фосфору, який рухається акропетально по ксилемі рослин уверх до точок росту;
- забезпечувати ефект «дорощування» кореневої системи за рахунок дії поліфосфатного фосфору який рухається базипетально до коренів і дає можливість відновити певну кількість кореневих волосків, пошкоджених чи інактивованих посушливими умовами.
Вдалих Вам врожаїв!
Менеджер з розвитку продуктів для мінерального живлення рослин
СУВОРОВ Микита Олексійович | (050)-410-16-14