• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Покроковий план захисту озимої пшениці від фузаріозу колосу

Покроковий план захисту озимої пшениці від фузаріозу колосу

У зв’язку з погодними умовами весни 2018 року фази розвитку озимої пшениці, в порівнянні з попередніми роками, проходять у короткі періоди. Відповідно, час колосіння теж пришвидшений і вже настає або наступить через тиждень, в залежності від регіону і групи стиглості сортів.

Наступна фаза розвитку пшениці – цвітіння, настане приблизно через тиждень після викидання колосу, а це означає, що є велика загроза ураження фузаріозом колосу, який проявляється в умовах дощової погоди або росяних ранків на колосі під час викидання пиляків. 

Щоб захистити посіви від фузаріозу, потрібно: 

1) Вибрати оптимальну фазу внесення фунгіцидів - викидання перших пиляків або 10% цвітіння;
2) Підібрати двофакельні форсунки з дрібно-крапельним розпилом для кращого покриття колосу;
3) Вибрати правильну швидкість руху оприскувача по полю. В даному випадку швидкість можна дещо збільшити для нанесення робочої суміші у верхньому ярусі пшениці;
4) Для кращого покриття «вертикального колосу» підібрати відповідний прилипач. Найбільш оптимальним вибором є Сіліксан 106 0,08-0,1 л/га (змочувач, який розтягує краплю в 8-10 раз) + Мультимастр 0,08-0,1 л/га (зволожувач, який не дає швидко висохнути фунгіцидній краплі);
5) Підібрати фунгіцид або їх композицію на основі тебуконазолу та діючими речовинами для підсилення дії на септоріоз колосу, наприклад: 

! На фото вище зображена фаза повного цвітіння, коли внесення зазначених композицій препаратів буде запізнілим. Обробку необхідно провести в момент 10% цвітіння.


Менеджер з агрономічних питань «ЕРІДОН»
КАНІЙ Юрій Несторович |
(050)-413-50-28

Де придбати?

15 ms. PHP memory: 2097152 (518384)