Осінній контроль шкідників озимої пшениці

Посівам, а точніше сходам озимої пшениці восени докучають такі шкідники як хлібна жужелиця (турун), злакові мухи, до яких належать шведська, гессенська, чорна пшенична та ін., злакові попелиці, цикадки, багатоїдні шкідники.

При появі сходів озимих зернових жужелиця мігруватиме на посіви, де відкладатиме яйця, з яких будуть відроджуватися личинки. Найбільше пошкоджує посіви на знижених рельєфах та поблизу місць втрат зерна під час збирання. В умовах достатньої кількості опадів, які склалися на значних площах посіву цієї осені, личинки можуть живитися протягом 100 днів, а в умовах посушливої осені будуть живитися протягом 2-3 тижнів. Також варто відмітити відновлення живлення личинок під час лютневих вікон, при позитивних денних і нічних температурах (від 0 °С до 5 °С), при переміщенні личинок на поверхню ґрунту. У фазу сходів – третій листок обробку варто проводити за наявності личинок 1-2 екз./м2, на початку кущення – 2-3 екз./м2, при умові денних температур не нижче 12 °С, а нічних – 5 °С.

Також значну шкоду сходам озимої пшениці завдають злакові мухи. Личинки гессенської мухи живляться соком рослин, після чого вони відстають у рості та утворюється більша кількість стебел. Личинки пшеничної мухи пошкоджують відразу декілька стебел, личинки чорної пшеничної мухи підгризають основу центрального листка, через що відмирає центральне стебло, а до руйнування конуса наростання стебла призводить ураження шведськими мухами.

Слід наголосити на захисті посівів від злакових попелиць та цикадок. Ураження посівів даними шкідниками значно погіршує кількість та якість потенційного врожаю зерна. Пошкоджені посіви стають більш сприятливими до зараження збудниками грибних захворювань. Особливо, варто зазначити, на перенесення сисними шкідниками вірусних захворювань.

Шкідливість хлібної жужелиці здебільшого спостерігається на посівах після стерньових попередників. Личинки даного збудника зріджують посіви восени й весною, після відновлення вегетації. Пошкодження відбувається у фазу 3-4 листків.

Для обмеження чисельності вищезгаданих шкідників рекомендуємо застосовувати наступні препарати:

З визначенням чітких норм внесення препаратів, з огляду на наявних шкідників на полях, допоможуть наші менеджери з агрономічних питань у Вашому регіоні. Рекомендуємо систематично обстежувати сходи озимої пшениці, для прийняття оперативних рішень щодо догляду за Вашими посівами!

Вдалих та високих врожаїв!
 

Де придбати?

6 ms. PHP memory: 2097152 (520712)