• Агроінфо
  • Новини
  • Олег Кролевець, комерційний директор «Ерідон», прокоментував Законопроєкт №5839, що стосується ГМО-продукції

Олег Кролевець, комерційний директор «Ерідон», прокоментував Законопроєкт №5839, що стосується ГМО-продукції

Законопроєкт №5839 «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки» викликав неабияку дискусію на аграрному ринку. Адже він фактично пропонує створити підґрунтя для легалізації промислового вирощування ГМО в Україні. 

Агрожурнал «Зерно» зібрав думки фахівців-практиків, серед яких своє бачення висловив Олег Кролевець, комерційний директор «Ерідон»:

«Законопроєкт № 5839 має низку недоліків. Зокрема, документом чітко не визначено, що належить до генетично модифікованих організмів. Визначення ГМО, наведене в тексті законопроєкту, не відповідає визначенню в ст. 2 Директиви 2001/18/ЄС. Законопроєкт не містить положень щодо обмеження чи заборони обігу ГМО при виявленні ризику завдання шкоди людському здоров’ю чи природі. Законопроєкт не містить заборони на вирощування на території України насіннєвого ГМО-матеріалу та не містить заборони на проведення будь-яких експериментів та дослідів щодо створення нових продуктів з ГМО.

Прийнятий поспіхом законопроєкт № 5839 щодо запровадження обігу ГМО в Україні без детального вивчення норм європейського законодавства, без їх врахування, може створити такі негативні для України наслідки:

  • Україна втратить статус житниці світу через вирощування в країні насіння з ГМО;
  • українські насіннєві компанії, які виробляють продукцію без ГМО, не зможуть конкурувати із ГМО-гравцями. Це призведе до монополізації ринку;
  • Україна не зможе експортувати зерно із ГМО до країн Європи та Азії, що значно скоротить надходження валюти в Україну та надходження до бюджету.»

Думки інших представників аграрного бізнесу шукайте у Telegram-каналі Агрожурналу «Зерно»  

12 ms. PHP memory: 2097152 (518392)