Хіллесхьог та Марібо Сід – результати IV-го західноукраїнського чемпіонату

region
Область:
Тернопільська
date
Дата проведення:
19 жовтня 2018
tema
Тематика:
цукрові буряки
org
Організатор:
ПАП "Агропродсервіс"
point
Назва господарства:
ПАП "Агропродсервіс"

Рівень продуктивності цукрових буряків залежить від наявності необхідних погодних умов, за яких можливе повне розкриття потенціалу їх генетичних особливостей. На жаль, несприятлива весняна погода у с. Настасів Тернопільської області, зоні організації чемпіонату, внесла свої корективи. Під час сівби, була глибока та довготривала посуха, що призвела до нерівномірності у сходах. Пізніше, на ослаблені посухою рослини випали проливні дощі, які призвели до тривалого застою води на поверхні ґрунту та удушення кореневої системи. На останок, випав великий град, який сильно пошкодив листкову поверхню рослин.

  • Незважаючи на всі кліматичні негаразди, гібриди Окка та Норікум показали урожайність більше 90 т/га, а показник урожайності Лімозіне та Фронтера сягнула позначки трохи вищої 100 т/га.

Отримані результати свідчать про високий рівень генетики, адже гібриди мають властивість активно відновлюватись після стресових умов та можуть швидко накопичувати масу, навіть за короткотривалого сприятливого періоду. Здатність до прискореного росту пов’язана з генетичною схильністю до посиленого утворення цукрози на ранніх стадіях росту та розвитку. Така генетична властивість дозволяє стимулювати здатність коренеплодів до ростових процесів шляхом посилення діяльності генів цукрозосинтетази. Аналогічна властивість спостерігається й на інших гібридах селекції Хіллесхьог та Марібо Сід, які не були представлені на даному заході.

До нових зустрічей!

10 ms. PHP memory: 2097152 (512336)