• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Гербіцидний захист озимої пшениці восени - вчасна протидія бур'янам

Гербіцидний захист озимої пшениці восени - вчасна протидія бур'янам

Станом на сьогодні на території України пройшли продуктивні опади, які в свою чергу забезпечують вологою площі під посів озимих зернових. За попередніми прогнозами температурний режим має стабілізуватися на рівні 8-15 °С без різких перепадів, що вплине на посівну кампанію озимої пшениці. Унаслідок стабільної температури та забезпеченості вологою маємо отримати дружні сходи. Не варто забувати, що такі умови є сприятливими не тільки для розвитку культурних рослин, а й для сегетальної рослинності.

Вплив бурянів на посіви озимої пшениці восени

Забур’янені посіви зернових впливають на врожайність культури, знижуючи її та можуть призводити до втрат на рівні 20-50 %. На ранніх етапах росту, у фазі від сходів до кущення, рослини зернових дуже чутливі до конкуренції за поживні речовини, світло, вологу. Одним із завдань технології вирощування зернових є формування потужної, розвинутої кореневої системи, що досягається за умови вільних від бур’янів посівів. Відмова від осіннього гербіцидного захисту змушують культуру конкурувати з сегетальною рослинністю до входу в зиму, що негативно впливає на потенціал культури. Також відсутність осіннього внесення гербіцидів негативно впливає на раціональне підживлення азотними добривами посівів по мерзло-талому ґрунту, так як одночасно відбувається підживлення й бур’янів. Це призволдить до великих втрат азоту, так як бур’яни відновлюють свою вегетацію швидше, тим самим швидше засвоюючи азот. У цілому осіннє внесення гербіцидів зменшує втрати NPK, а сама вартість добрив значно перевищує гербіцидні внесення.

Високий рівень осіннього забур’янення озимої пшениці призводить до зменшення коефіцієнта продуктивного кущіння. У таких посівах формується слабша коренева система, рослина входить у період зимового спокою з меншою кількістю цукрів, що підвищує ризик вимерзання. При сильному осінньому забур’янені посівів озимої пшениці, закладається коротший колос з меншою кількістю колосків у ньому. У цей період на посівах озимої пшениці можуть розвиватися наступні бур’яни: кучерявець Софії, мак дикий, сухоребрик, талабан польовий, ромашка, фіалка польова, падалиця ріпаку, осот рожевий та жовтий, підмаренник чіпкий, падалиця соняшнику, жовтозілля весняне, злинка канадська, латук дикий і т.п. На даному етапі бур’яни формують розетку й гарного розвинену кореневу систему, що дає їм можливість добре перезимувати.

При ранньому відновленні вегетації бур’янів, порівняно з озимою пшеницею, вони негативно впливають на закладання репродуктивних органів у період кінець кущення – початок виходу в трубку, що призводить до втрат врожаю, тому осінній захист посівів гербіцидами збереже закладений потенціал культури.

Осінній чи весняний гербіцидний захист пшениці

Риторичне питання, яке постає перед сільгоспвиробниками: застосовувати чи ні гербіциди восени і яке гербіцидне внесення краще - осіннє чи весняне? Осіння обробка гербіцидами посівів озимої пшениці не поступається за ефективністю весняній. Навіть навпаки, багаторічні дані з порівняльної оцінки ефективності осіннього і весняного внесення гербіцидів підтверджують вищу доцільність їх внесення саме в осінній період.

Можна назвати певні переваги осіннього застосування гербіцидів на озимій пшениці:

  • вища біологічна ефективність гербіцидів;
  • менша залежність від несприятливих погодних умов;
  • запас осінньо-зимової вологи впливає на ефективність препаратів, а також на формування здоровішого травостою й поліпшення перезимівлі зернових.

Осінні гербіцидні внесення дозволяють рівномірніше розподілити технологічні операції навесні. У весняний період завантаженість польовими роботами в поєднанні з несприятливими погодними умовами впливають на вчасність внесення гербіцидів у необхідну фазу розвитку бур’янів та самої культури. Відхилення від фази внесення спричиняє зниженню ефективності препаратів.

Для вирішення проблем з забур’яненими посівами пшениці озимої в осінній період у портфелі компанії "Ерідон" є наступні препарати: Грейнурон, ВГ та Дуофайт, ВГ від IFAGRI:

Грейнурон, ВГ

До складу препарату входить діюча речовина трибенурон-метил, 750 г/кг, яка є інгібітором синтезу ферменту ацетолактатсинтази, що бере участь в утворенні незамінних амінокислот, з подальшим припиненням поділу клітин й росту бур’янів вцілому. Цей препарат можна застосовувати при низьких температурах + 5 °С, спостерігаючи його ефективність дії на бур’яни. Фаза розвитку посівів озимої пшениці повинна становити 2-3 листочки.

Для досягнення максимальної ефективності й підсилення дії гербіциду Грейнурон, ВГ рекомендуємо застосовувати його разом з ПАР Тенеріс 90, ВР. Варто відмітити, що опади через 3 години після обробки посіву не знижують ефективність препарату. Препарат сумісний з великою кількістю пестицидів, що дає можливість за необхідності застосовувати його в бакових сумішах з інсектицидами та фунгіцидами.

Рекомендуємо наступну комбінацію продуктів:

  • Грейнурон, ВГ у нормі 0,015 - 0,025 кг/га + Тенеріс 90, ВР у нормі 0,2-0,4 л/га

Застосування гербіциду Грейнурон, ВГ (трибенурон-метил) на озимій пшениці восени має наступні переваги:

  • ефективність проти широкого спектру важкоконтрольованих бур’янів;
  • широке вікно внесення – від появи 2-3-х листків (в т.ч. в осінній період) до прапорцевого листка культури;
  • низька норма внесення;
  • відсутність жодних обмежень у сівозміні.

Дуофайт, ВГ

На відміну від однокомпонентного гербіциду Грейнурон, ВГ до складу Дуофайт, ВГ входить дві діючі речовини: флорасулам 180 г/кг та трибенурон-метил 500 г/кг. Трибенурон-метил належить до класу похідних сульфонілсечовин, флорасулам — до класу триазолопіримідинів. Діючі речовини препарату є інгібіторами синтезу ферменту ацетолактатсинтази (ALS), що бере участь в утворенні незамінних амінокислот.

Найкраща ефективність препарату Дуофайт, ВГ досягається при обробці дводольних бур’янів на ранніх стадіях їх розвитку: однорічних у фазах 2 - 4 листків, багаторічних – у фазах розетки до початку стеблування, наявності перерослих видів (підмаренник чіпкий – висота до 15-20 см, види ромашки – висота до 20 см, види осоту – до бутонізації). Температура застосування - від 8 до 25 °С. Не слід застосовувати гербіцид, коли рослини мокрі від роси чи дощу, а також якщо протягом 3 год після обробки очікуються опади. Не рекомендується проводити обробку в дні, коли прогнозують нічні приморозки і після них.

Рекомендуємо застосовувати наступну комбінацію продуктів:

  • Дуофайт, ВГ у нормі 0,02 - 0,04 кг/га + Тенеріс 90, ВР у нормі 0,2-0,4 л/га

Серед переваг застосування гербіциду Дуофайт, ВГ можна відмітити наступні:

  • дуже широкий спектр дії проти дводольних бур’янів;
  • широке вікно внесення – від появи 2-3-х листків до появи прапорцевого листка культури;
  • низька норма внесення;
  • відсутність жодних обмежень та післядії з можливістю використання в усіх типах сівозмін;
  • технологічне рішення для обмеження розвитку підмаренника чіпкого в усіх фазах його розвитку.

Присутність на ринку України гербіциду Дуофайт, ВГ розширює доступ українських аграріїв до високоякісних та технологічних засобів захисту рослин бренду IFAGRI.

Вбережіть свої посіви озимої пшениці від сегетальної рослинності та повноцінно реалізуйте потенціал сортів, які висіваєте на своїх полях!


Заступник керівника Відділу технологічної підтримки «ЕРІДОН» 
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович |
(050)-332-57-89

Де придбати?

16 ms. PHP memory: 2097152 (530040)